http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - K8R_K8RE_ZARQ8MYST_ZYB8KAL8Mآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)


کار، کارِ ضرغامی است!«فقط می‌توانم بگویم که اروپا و آمریکا که جای خود دارند، حتی هند، برزیل، آرژانتین، ترکیه و ... هم جای خود دارند، یقین دارم مسئولین صدا و سیمای حبشه هم با یک استاد دانشگاهشان که بعضا نظرات متفاوتی از مسئولین حکومتی‌شان دارند، این‌گونه برخورد نمی‌کنند».

وی افزود: این برنامه مربوط به اتفاقات 28 مرداد ماه بود که 60 سال پیش اتفاق افتاده است نه مربوط به اتفاقات روزمره جامعه که بخواهد تنشی ایجاد کند.

به گزارش دادنا، این قسمتی از گلایه صادق زیباکلام تحلیلگر مسائل داخلی و بین المللی و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه تهران است که با حضورش در شبکه جام جم سیما برای سخن گفتن درباره کودتای 28 مرداد مخالفت شد.

زیباکلام در گفت و گویی با خبرنگار دادنا به انتقاد از این مسئله پرداخت و گفت: شنبه شب حدود ساعت 9 شب از حراست صدا و سیما تماس گرفتند و گفتند کنسل شدن برنامه و حذف آفیش شما از لیست ربطی به ما ندارد، بنده هم به حراست گفتم پس اگر شما چنین موضوعی را نگفتید برنامه را بگذارید ولی گفتند دست ما نیست. فکر نمی کنم آقای حیدری که اجرا برنامه را بعهده داشت و یا حتی دکتر کاشانی مهمان دیگر برنامه با من مشکلی داشته باشند که گفته باشند نباید زیباکلام به سارمان بیاید، حتی هیچ توضیحی به من ندادند و دلیل اینکه نمی توانم سر برنامه بیایم را نیز نگفتند».

زیباکلام با اشاره به این ضرب المثل که «صلاح خویش را خسروان دادند»، ادامه داد: آقای ضرغامی و یا حتی دستگاه های امنیتی از جمله حراست، حتما صلاح دانستند که چنین اقدامی را انجام دهند و گرنه آبدارچی، تدارکات و یا راننده سازمان اختیارات چنین کاری را ندارند.

زیباکلام روز بعد از این ماجرا در صفحه فیس بوکش نوشت:«شنبه شبِ 26 مرداد 1392 ساعت 9:30 آقای علیزاده از مسئولین شبکه جام جم تماس گرفتند و گفتند که به مناسبت سالروز کودتای 28 مرداد، شبکه جام جم برنامه زنده‌ای را تدارک دیده است. فرمودند جناب آقای دکتر محمود کاشانی دعوت را پذیرفته‌اند و تهیه‌کنندگان برنامه می‌خواهند که شما هم در برنامه حضور داشته باشید. برنامه به صورت زنده ساعت 8:45 شب 28 مرداد پخش می‌شود و آقای دکتر مرتضی حیدری هم مجری برنامه هستند.


بنده با کمال میل پذیرفتم و آفیش آن هم در صفحه فیس‌بوک زده شد اما دیشب حدود ساعت 10 آقای علیزاده با صدایی گرفته تماس گرفتند و اظهار داشتند که حراست صدا و سیما اعلام کرده است که صادق زیباکلام به هیچ‌وجه حق ورود به هیچ قسمتی از سازمان را ندارد. ایشان اضافه کردند که در صورت اعتراض تهیه‌کنندگان برنامه، مسئولین حراست سازمان، آنها را معلق می‌نمایند. این مجموعِ دو مکالمه من با آقای علیزاده بود. بنابراین و با کمال تأسف برنامه امشب لغو شده است.»

  تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :