تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - جان کری به کنگره: از اعمال تحریم های جدید علیه ایران اجتناب کنیدآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 
 


 


 

 

 

 


 جان کری به کنگره: از اعمال تحریم های جدید 

 علیه ایران اجتناب کنید

 

وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی ویدیویی بار دیگر به کنگره این کشور هشدار داد که از اعمال تحریم های جدید علیه ایران و به شکست کشاندن توافق به دست آمده در ژنو خودداری کنند./نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد که حدود نیمی از مردم این کشور از توافق هسته‌ای به دست آمده میان کشورهای 1+5 و ایران حمایت کرده و مخالف به کارگیری گزینه نظامی در این رابطه هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، "جان کری" در این پیام ویدئویی از اعضای کنگره خواسته در حالیکه آمریکا و دیگر کشورهای 1+5 قصد لغو برخی از تحریم های ایران را دارند، اقدام به اعمال فشارهای جدید بر تهران نکنند.

وزیر خارجه آمریکا در این پیام تاکید کرده که اکنون زمان کار برای رسیدن به توافق نهایی است تا هر گونه نگرانی را در مورد برنامه هسته ای ایران از بین ببرد.

کری در این پیام گفت : همه می دانیم که در صورت شکست توافق، ایران به سرعت با تحریم های سنگینی مواجه می شود. توافقنامه با ایران اساس تحریم ها علیه تهران را تغییر نداده و تحریم های ما علیه فعالیت بانکی و نفت همچنان پابرجاست.

جان کری در پیام ویدئویی خود می‌گوید: همه دنیا از اینکه مطمئن شوند برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است، سود می برند.

علاوه بر کری، کاخ سفید نیز در رابطه با اعمال تحریم های جدید علیه ایران هشدار داد.

"جاش ارنست" سخنگوی کاخ سفید، اعلام کرد : تصویب تحریم های جدید، پیش از آنکه موجب بسته شدن پنجره دیپلماسی شود، اعتبار آمریکا را در این مورد که هدف اصلی ما از تحریم ها چیست، کاهش می دهد. ما تحریم نمی کنیم تا فقط تحریم کرده باشیم . ما این تحریم ها را برقرار کرده ایم تا به ایران فشار آورده و راهی دیپلماتیک برای حل موضوع بیابیم.

در همین رابطه نظرسنجی جدید رویترز و موسسه آی پی اس او اس نشان می دهد که 44 درصد از مردم آمریکا از توافق سوم آذر میان ایران و کشورهای 1+5 حمایت کرده و مخالف اعمال تحریم های جدید علیه تهران هستند.

اما در میان این پیام ها و نظر مردم آمریکا، سناتور "باب منندز" از حزب دموکرات همراه با سناتور "مارک کرک" از حزب جمهوریخواه، به دنبال تهیه طرحی هستند که به موجب آن در صورت شکست توافق ژنو، تحریم های همه جانبه ای را علیه ایران به تصویب برسانند.

سناتور کرک با فرافکنی در مورد اقدامات خود گفت : مردم آمریکا نیاز به ضمانتی دارند تا از تکرار مورد کره شمالی جلوگیری کنند.

به نوشته الجزیره، آیپک (کمیته روبط عمومی آمریکا-اسرائیل) نیز از این اقدام سناتورها حمایت کرده است.

========

حمایت مردم آمریکا از توافق هسته ای 1+5 و ایران/ لزوم جلوگیری از تصویب تحریم های جدید

به گزارش دانانیوز از مهر، نتایج این نظرسنجی که توسط رویترز و موسسه آی پی اس او اس (Ipsos) انجام شده نشان می دهد که 44 درصد از مردم آمریکا از توافق به دست آمده در ژنو حمایت می کنند.

به نوشته رویترز، این نتیجه خبری خوش برای "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا، محسوب می شود چون در هفته های گذشته به سبب موضوع طرح خدمات درمانی محبوبیت وی در میان مردم ایالات متحده کاهش یافته بود.

بر اساس نتایج این نظرسنجی فقط 22 درصد از مردم آمریکا با این توافق مخالف هستند.

علاوه بر این موضوع مردم آمریکا نگران بازگشت گزینه نظامی به روی میز هستند.به گزارش رویترز، 49 درصد از مردم آمریکا اعتقاد دارند که در صورت ناکام ماندن توافق حاصل شده در ژنو، واشنگتن باید تحریم های خود علیه ایران را افزایش دهد در حالیکه 31 درصد معتقد به ادامه استفاده از دیپلماسی و گسترش آن برای حل موضوع هستند.

در این میان فقط 20 درصد از مردم آمریکا معتقد به استفاده از گزینه نظامی علیه ایران در صورت شکست توافق حاصل شده در ژنو هستند.

در همین رابطه اغلب مردم آمریکا اعتقاد دارند که کاخ سفید باید تلاشهای خود را برای بازداشتن کنگره از تصویب تحریم های جدید علیه ایران افزایش دهد.

حمایت مردم آمریکا از توافق ژنو در حالی است که "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا، از توافق حاصل شده میان ایران و کشورهای 1+5 حمایت و اعلام کرده که انتقاد از این توافق کمکی به امنیت ایالات متحده نمی کند.

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :