http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - بدهی‌های دولت دهم 5 برابر درآمد امسال دولت یازدهمآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)
 بدهی‌های دولت دهم 5 برابر 

 

 درآمد امسال دولت یازدهم

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم

 بدهی و تعهدات دولت دهم حداقل بیش از 3.5 برابر درآمد جاری امسال دولت یازدهم است که اگر پیشنهاد دولت درباره اصلاح بودجه تصویب شود این رقم به 5 برابر هم می‌رسد.
ابراهیم علیزاده: طبق سخنان رئیس‌جمهوری، میزان بدهی و تعهدات دولت دهم حداقل 743 هزار میلیارد تومان بوده است. این در حالی است که درآمد دولت در سال 1392 تنها 210 هزار میلیارد تومان است. با این حساب میزان بدهی و تعهدات دولت دهم حداقل 3.5 برابر درآمد اولین سال فعالیت دولت یازدهم است.
البته اگر بودجه سال 1392 مطابق پیشنهاد دولت یازدهم اصلاح شود و درآمد دولت در بخش بودجه جاری به 150 هزار میلیارد تومان برسد آن وقت می توان گفت میزان بدهی ها و تعهدات دولت دهم حدود 5 برابر بودجه جاری امسال است.
اگر هم پیشنهاد مجلس در مورد بودجه جاری تصویب شود و این رقم به 170 هزار میلیارد تومان برسد، می‌توان میزان بدهی‌ها و تعهدات دولت دهم را 4.3 برابر درآمدهای بودجه جاری امسال محاسبه کرد.
حداقل بدهی دولت دهم؛ 743 هزار میلیارد تومان
رئیس‌جمهوری شب گذشته در گفت‌وگوی تلویزیونی خود از ارقام قابل توجه بدهی و تعهداتی که دولت سابق به وجود آورده، خبر داد و گفت: بدهی دولت به سیستم بانکی در روزی که ما دولت را تحویل گرفتیم، بیش از 74 هزار میلیارد تومان بوده است.
این رقم همان 74 هزار میلیارد تومانی است که دولت احمدی‌نژاد در روزهای پایانی کارش قصد داشت با تسعیر ارزی آن را به صفر برساند اما نمایندگان مجلس این کار را غیرقانونی دانستند و جلوی آن را گرفتند.
اما در کنار این 74 هزار میلیارد تومان بدهی دولت دهم، رئیس‌جمهوری بدهی دولت به صندوق تأمین اجتماعی و بازنشستگی را 60 هزار میلیارد تومان و بدهی دولت به پیمانکاران و بخش‌های مختلف و خصوصی را هم حدود 55 هزار میلیارد تومان اعلام کرد که در مجموع این سه رقم به 189 هزار میلیارد تومان می‌رسد.
با وجود این، حسن روحانی به بدهی صندوق‌های بازنشستگی هم بدون اشاره به رقم خاصی در این مورد، اشاره کرد و گفت: کل این رقم بسیار بالاتر از 200 هزار میلیارد تومان است.
وی در کنار این رقم 200 هزار میلیارد تومانی، به تعهدات سفرهای استانی دولت دهم هم اشاره و بیان کرد: در سفرهای استانی تعهداتی که داده شد، 211 هزار میلیارد تومان بود که از این تعهدات فقط 32 درصد انجام و اجرا شده و 68 درصد برای دولت‌های بعد باقیمانده است.
68 درصد تعهد باقی مانده دولت در سفرهای استانی معادل 143 هزار میلیارد تومان می‌شود که اگر این رقم را به آن 200 هزار میلیارد تومان اضافه کنیم آن وقت میزان بدهی‌ها و تعهدات دولت به 343 هزار میلیارد تومان می‌رسد.
علاوه بر این 343 هزار میلیارد تومان، رئیس‌جمهوری به تعهدات پروژه‌های عمرانی نیز اشاره و این رقم را 400 هزار میلیارد تومان اعلام کرد. با احتساب این تعهد می‌توان میزان بدهی و تعهدات دولت دهم برای دولت یازدهم را 743 هزار میلیارد تومان برآورد کرد.
اما این بدهی و تعهد 743 هزار میلیارد تومانی دولت دهم در حالی است که به گفته حسن روحانی، طبق قانون بودجه، درآمد دولت در سال 1392 معادل 210 هزار میلیارد تومان بوده است. البته وی اشاره هم کرد که این رقم در حال اصلاح در مجلس و پیشنهاد دولت 150 هزار میلیارد تومان و پیشنهاد مجلس 170 هزار میلیارد تومان است.
با این حساب اگر این اصلاح انجام نشود، میزان تعهد و بدهی دولت دهم معادل 3.5 برابر، اگر این اصلاحیه طبق پیشنهاد مجلس تصویب شود معادل 4.3 برابر و اگر این اصلاحیه مطابق پیشنهاد دولت انجام شود معادل 4.9 برابر درآمد جاری دولت در امسال خواهد بود.
شاید به همین دلیل هم بود که روحانی صراحتا دیشب عنوان کرد: از سوی دیگر، از امتیازات و تسهیلاتی که به مردم تعهد داده شده، 30 درصد تحقق پیدا کرده و معنای این موضوع این است که اگر همان پول و امکانات وجود داشته باشد، 16 سال طول می‌کشد تا ما آن تعهدات را عملی و اجرایی کنیم.
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :