http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - همراهی با مردم نیاز به شعار ندارد ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)

 

 

   همراهی با مردم نیاز به شعار ندارد ... 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم 

 

وبلاگ عابدین‌پور، ابوالقاسم ، خبرآنلاین : تا زمانیکه مسوولین خود را تافته ی جدا بافته بدانند و مانند مردم عادی در گیر مشکلات هر روزه نشوند رفتارشان به دو گانگی دامن می زند مگر اول انقلاب این تجربه را به دست نیاوردیم که همراهی با مردم نیاز به شعار ندارد بلکه شعور می خواهد و صداقت؛ که این روزها به هزاران بهانه و توجیه خود را از این امر حیاتی دور کرده اند.
آفت شناسی در روش حکومت اسلامی و مقایسه ی آن با سیره ی ائمه و شخص پیامبر ما را به این واقعیت آشنا می کند که چرا سستی و کسالت های نا بجا سراسر جامعه را فرا گرفته است؟
چه دلیلی دارد که قانونی در مجلس به تصویب برسد و اجرای آن چندین ماه به طول انجامد ؟ مگر وضع این قانون یک ضرورت اجتماعی یا فرهنگی و سیاسی نبوده است ؟ پس چه دلیلی دارد که با گذشت ماهها و گاهی به درازای سالی، خبری از اجرای آن نباشد؟
نمونه می خواهید؟ از قانون خدمات کشوری نام ببرم یا از ضرورت تحصیلات رایگان تا مقطع دانشگاه و...
چه دلیلی دارد که مصوبات نهاد نظارت و قانون گذاری، با اجرای آن باید دو مقوله ی جدا از هم باشد و نیازی به فوریت اجرایی در قانون وضع شده در مجلس، احساس نشود؟
شاید دور ترین و غیر واقع ترین و در عین حال صحیح ترین و حقیقی ترین پاسخ این باشد که دستگاه حاکمیتی در قوای سه گانه، نیازی به سرعت در انجام کار را احساس نمی کند ،چرا که حد اقل خود، با وجود یا عدم وجود آن قانون؛ می تواند چرخ نیازمندی خویش و اطرافیانش را به پشتوانه ی عریکه ی قدرتی که بر آن سوار می شوداز هر شتاب و عجله ای برهاند و به هدف برسد .در این بین مردم صبر کنند تا زیر پایشان علف سبز شود!
این یک شعار یا انتقاد بی پایه و اساس نیست. کدام یک از مسوولین ما در واقعیت، نه در شعار، مثل مردم عادی در جامعه، دغدغه ی مایحتاج عمومی و نیازهای اولیه ی زندگی را دارند .؟؟
من صحبتم در مورد خرج زندگی یعنی مایحتاج اولیه مثل نان و برنج و گوشت و حبوبات است نه در مورد برخرجهای زندگی شامل نوع برند لباس و نیازهای غیر ضروری برای ادامه ی حیات!! .
البته معدودی از مقامات همیشه سعی داشته اند بر اساس آموزه های دینی، خود را با طبقات پایین جامعه هماهنگ کنند و پیروان راستین امامان و پیامبران الهی باشند.اینکه پیامبر اکرم در هنگام نشستن دایره وار می نشست تا میان ایشان و سایر اصحاب فرقی نباشد به یک اسطوره بدل شده است.
مگر سنگینی علم ودانش در وجود حضرات اجازه می دهد که همچون پیامبر در امور عمومی کارگری کنند و یا در جمع خانوادگی مانند شخصی چون علی به کار خانه بپردازند؟
گذشت، آن زمانی که امام علی (ع) و سایر امامان، خود به رفع مایحتاج خود می پرداختند . با دست خود لباس بخیه می زدنند و با حفر چاه کار دیگران را به ثمر می رساندند و دهها مصداق دیگر . ظاهرأ ایشان فرصت انجام چنین اموری را داشته اند و این حضرات در قرطاس بازی اداری فرصت سر خاراندن ندارند که هیچ ،علاوه بر آن غرور قدرت اجازه نمی دهد حتی با خانواده ی خود قبل و بعد از اکتساب قدرت ،به درستی مراوده کنند.و تنها راه را برای نجات از این عقب ماندگی رها کردن و بی توجهی و بی قیدی و طلاق عاطفی یا شرعی و... .چند نمونه می خواهید!!؟؟؟
می دانم و می دانید که این قصه سر دراز دارد و بیان همه ی این ناهنجاریها و آفتهای فاصله افکن ،مثنوی هفتاد من کاغذ شود . به قول معروف "در خانه اگر کس است یک حرف بس است"
روزی که مسولین ما غم نان پیدا کنند و ماشین پرایدشان کنار خیابان بماند و حقوق ماهیانه اشان هفته ی اول تمام شود و دریافتهای خارج از شمول به دادشان نرسد و از رانتهای قدرت استفاده نکنند تازه می توانند ادعای دلسوزی داشته باشند تا به رسد به پیگیری و اجرایی کردن سریع مصوباتشان.
حسین(ع)یک شعار نیست .یک شعور عملی است که تا در زندگیمان جاری نشود به بیهوده ادعای پیرویش را داریم.
در کجای زندگی امام حسین (ع) دوری و بی تفاوتی نسبت به مشکلات روحی و عاطفی و حتی نیازهای مادی مردم دیده می شود؟؟؟؟؟
چقدر خوب است که مدتی است به انحر افات مراسم عاشورا پرداخته می شود و شیعیان می فهمند که اعمالی مانند قمه زنی و خود آزاری و...مورد پسند امامان شیعه نبوده و نیست و چه خوبتر خواهد بود که شیوه ی برخورد و چگونگی دادخواهی امامان شیعه در عمل مسولین مشاهده شود تا مردم به عینه لذت آنهمه درستی و پاکی را بچشند و ببینند.
خدا بیامرزاد مولانا را که می فرمود:
گوشم شنید قصه ی ایمان و مست شد
کو قسم چشم ؟ صورت ایمانم آرزوست

 

 

  تهیه وُ تدوین : عـبـــد عـا صـی 


درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :