تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 108_آیت الله هاشمی: حوادث منطقه هشدار دهنده استآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

 

 

 آیت الله هاشمی: حوادث منطقه هشدار دهنده است

 

 

 

 مطالبه و حقوق طبیعی که هر انسانی دارد حقوقی است که در قانون اساسی آمده، مردم به خصوص جوانها حاضر نیستند به شیوه گذشته زندگی اجتماعی و سیاسی داشته باشند حتما نیاز هست ما آماده باشیم تا با تقاضاهای مردم فاصله زیاد نداشته باشیم حوادثی که شما در حال حاضر در منطقه می بینید واقعا خیلی هشدار دهنده و خوشحال کننده است .
آیت الله هاشمی رفسنجانی، با تاکید بر لزوم کاربردی شدن تحقیقات دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت :دانشگاه باید از این تحقیقات حمایت کند و با تاسیس شرکت‌هایی این طرح ها را به مرحله تولید برساند.

به گزارش ایسنا، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام درنشست صمیمی با جمعی از اساتید و کارکنان واحد آیت الله آملی از تصویب بین اللمللی شدن این واحد در جلسه هیات امنا خبرداد و گفت : ما درجلسه هیات امنا موضوع بین المللی شدن واحد آیت الله آملی را مصوب نمودیم .

وی افزود:بین المللی شدن واحد آیت الله آملی بیشتر به لحاظ این است که در منطقه ای واقع شده که از کشورهای قفقاز و آسیای میانه و روسیه زمینه های علمی بیشتری برای تبادل استاد ودانشجو و همایش ها و سمینارها خواهید داشت.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ظرفیتهای موجود در واحد آیت الله آملی گفت :این واحد ظرفیتهای ویژه ای نظیر نزدیکی به جاده هراز وارتباط با مرکز کشور را دارد و اسم آیت الله آملی هم مهم است اگر چه شهر آمل یک شهر خیلی با سابقه و مورد توجه شخصیت های ایران بوده و هست ،آقایان لاریجانی ها هم علاقمند هستند که اینجا توسعه پیدا کند و مطمناً کمک خواهند کرد، در کل زمینه توسعه این دانشگاه فراهم هست .

وی ادامه داد:نظرمن هم توسعه مقاطع تحصیلی كارشناسی ارشد و دکتری است همان طور كه سیاست کلی دانشگاه آزاد اسلامی هم دریک برنامه 5 ساله همین است .

هاشمی خطاب به کارکنان و اساتید خاطرنشان کرد: گاهی حرف هایی زده می شود كه نباید نگران باشید چرا كه دانشگاه مورد نیاز کشور است و بار آن بر دوش دولت و بیت المال تقریبا هیچ است ضمن اینکه کمک کار دولت در علم، اقتصاد و خیلی از حوزه های دیگر است.

وی تصریح كرد:هرچه جلوتر می رویم معلوم می شود این دانشگاه آنچنان پایه هایش محکم شده که کسی بین خودش و خدا،جرات نمی کند مجموعه ای به این عظمت که در خدمت علم ملت و شاید ملتهای دیگر منطقه است را تضعیف کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد:استحکام دانشگاه را جدی بگیرید و برنامه ریزی هایی که به شما ابلاغ می شود را بسیار جدی دنبال کنید .

وی ادامه داد :دانشگاههای دنیا هم تاکید بیشتری دارند تا با دانشگاههای غیر دولتی همکاری کنند ، یکی از برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی وارد شدن در سطح جهانی است و ما درحال حاضر خیلی فاصله با دنیا نداریم با تعدادی از دانشگاههای بزرگ دنیا همکاری داریم و این همکاری را توسعه خواهیم داد .

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر لزوم کاربردی شدن تحقیقات دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت : تحقیقات زیاد و پژوهشهای خوبی در دانشگاه هست، متاسفانه درحد آزمایشگاه متوقف می شود و به نتیجه نهایی نمی رسد ،دانشگاه باید از این تحقیقات حمایت کند و بعد شرکتهایی تاسیس کند و این طرح ها را به مرحله تولید برساند اگر این زنجیره از آزمایشگاه تا تولید با ضابطه قوی با کمک دانشگاه و سرمایه گذاران خارج از دانشگاه اجرا شود یکی از منابع درآمد دانشگاه هم خواهد شد .

رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ، مقوله فرهنگ را بسیار مهم و از مسائل جدی دانست و تصریح کرد : امروزه با ارتباط موجود دنیا و شاهراه های اطلاعاتی در قالب اینترنت ، ماهواره و... اطلاعات علمی ، فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی خیلی سریع منتقل می شود و ما باید از لحاظ فرهنگی وسیاسی به گونه ای برخورد کنیم که واقعا این بچه ها را قانع کند که دستورات اخلاقی و اعتقادی که ما داریم تمام اینها قابل اثبات است.

وی ادامه داد : مطالبه و حقوق طبیعی که هر انسانی دارد حقوقی است که در قانون اساسی آمده، مردم به خصوص جوانها حاضر نیستند به شیوه گذشته زندگی اجتماعی و سیاسی داشته باشند حتما نیاز هست ما آماده باشیم تا با تقاضاهای مردم فاصله زیاد نداشته باشیم حوادثی که شما در حال حاضر در منطقه می بینید واقعا خیلی هشدار دهنده و خوشحال کننده است .

وی ادامه داد: البته ملتهای منطقه مانند ایران نبودند ما ایرانی ها باز تر از همه اینها بودیم اولین بار در منطقه مشروطه در ایران آمد و اولین انقلاب مردمی در ایران بوده است ولی در حال حاضر آنها حسابی فعال شده اند در این کشورها قیام می کنند و مطالبه حقوق می نمایند این اطلاعات و آگاهی و بیداری است .

در ادامه این جلسه دکتر علی محمد صفانیا رییس واحد آیت الله آملی گزارشی را از دستاوردهای آموزشی ، پژوهشی ،عمرانی و فرهنگی این واحد به همراه درخواستهایی ارائه داد .

وی خاطرنشان کرد : افتتاح فاز دوم پروژه های عمرانی با حضور ریاست دانشگاه دکتر جاسبی در قالب افتتاح دانشکده تربیت بدنی ، دانشکده کشاورزی و صنایع غذایی ، دانشکده فنی و مهندسی ، مجتمع پژوهشی وفناوری و اطلاعات افتتاح کتابخانه مرکزی ، سایت رایانه متصل به اینترنت با ظرفیت 120 کامپیوتر ، سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 450 نفر ،کتابخانه دیجیتال ،آزمایشگاه و کارگاه مکانیک در زمستان سال گذشته صورت گرفته است .

صفانیا در تبین دستاوردهای پژوهشی واحد آیت الله املی گفت :رشد چشمگیر مقالات ISI ، طرح های پژوهشی ، مقالات علمی پژوهشی ، خرید دستگاههای باارزش آزمایشگاهی و تجهیز و راه اندازی بیش از 90 آزمایشگاه و کارگاه ومصرف صددرصدی بودجه پژوهشی در راستای برنامه های پژوهشی واحد همچنین تایید برگزاری همایش ملی تربیت بدنی وعلوم ورزش در سال 90 در واحد آیت الله املی از افتخارات پژوهشی در سال 89 بوده است .

صفانیا خاطر نشان کرد: عضویت واحد آیت الله املی در اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام و حضور دکتر فاضل لاریجانی مشاور ریاست عالیه دانشگاه دراین اجلاس به عنوان نماینده واحد ایت الله املی بسیار مهم و یکی از حرکتهای مهم در عرصه بین المللی شدن این واحد دانشگاهی است.

رییس واحد آیت الله آملی یکی از مهمترین خواستهای مردم منطقه را جذب دانشجو در رشته های علوم پزشکی دانست و گفت : خواسته مردم عالم پرور شهرستان امل که عاشق علم ودانش هستند و علمایی ارزشمندی چون علامه حسن زاده آملی و آیت الله العظمی جوادی آملی نیز در این شهر پرورش یافته اند مشتاق هستند دانشگاههای این شهر در رشته های پزشکی دانشجو بپذیرند با توجه به اینکه دورشته دندانپزشکی و داروسازی در منطقه وجود ندارد به عنوان عیدی با این درخواست موافقت بفرمایید.

 مـرجـع
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی
 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :