تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 117_ بی اعتنایی سازمان مسکن کرمان به تعهدات مالی خودآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

 بی اعتنایی سازمان مسکن کرمان به تعهدات مالی خود

 

سازمان مسکن و شهرسازی کرمان در سال 82 اقدام به ثبت نام از متقاضیان واحدهای اپارتمانی اجاره به شرط تملیک نمود و در سال 83 مبلغ 7 میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت به ازای یک سوم مبلغ کل واحد مسکونی را از متقاضیان دریافت کردند

به گزارش معماری نیوز، این سازمان در سال 85 سری دوم ثبت نام از دیگر متقاضیان را با شرایط متفاوت نسبت به سری اول به عمل آورد به صورتی که مبلغ 13 میلیون به عنوان پیش پرداخت به ازای 50 درصد مبلغ کل واحد مسکونی در دو نوبت و به فاصله یکسال از اسفند 86 تا اسفند 87 از متقاضیان دریافت شد و بر اساس مفاد قراردادهای منعقد شده مابقی مبلغ به صورت وام 15 ساله پس از تحویل واحدها درسال 88 باید دریافت می‌شد.

هرچند در زمان ثبت نام قرار بود این واحدها یک ساله تحویل شود اما این واحدها هنوز تحویل متقاضیان داده نشده همچنین برخلاف مفاد قید شده در قراردادهای فی مابین این واحدها فاقد انباری، آسانسور، پارکینگ، پکیج، کابینت و... هسنتد و حدود 3 الی 4 بلوک از این پروژه با مصالح و کیفیت بهتری ساخته شده‌اند و بقیه بلوکهای دیگر با مصالح نامرغوب و کیفیت خیلی پایین تری ساخته شده‌اند.

این در حالی است که این پروژه تا به حال چندین بار در قالب مسکن مهر افتتاح شده که اخرین بار آن توسط وزیر مسکن و در اواخر اسفند ماه سال گذشته انجام یافته است.

از طرفی قیمت تمام شده این واحدها هر متر حداکثر 330 تا 350 هزارتومان می‌باشد که مسئولان سازمان مسکن و شهر سازی می‌خواهند واحدها را قیمت کارشناسی با میانگین هر متر مربع بین 430 تا 460 هزارتومان و با در نظر گرفتن معوقه بانکی به مبلغ 4 میلیون تومان بدلیل تاخیر 2 ساله نسبت به تحویل واحدها به متقاضیان تحمیل نمایند همچنین زمان اقساط وام بانکی از 15 سال به 12 سال کاهش یافته و مبلغ هر قسط میانگین 310 هزار تومان و سود 12 درصد می‌باشد ضمنا در دی ماه سال گذشته تعدادی از این واحدها با اقساط کمتر به کارکنان ارگانهای دولتی شامل: سازمان تبلیغات – بهزیستی – بنیاد شهید و جانبازان و... واگذار شده است.

این مسائل تنها گوشه از مشکلات بسیار زیاد متقاضیان وساکنان شهرک خواجوی کرمان است که اگر چه تا کنون سعی در رفع آن داشته‌اند اما به نظر می‌رسد به دلیل تخلفات سازمان مسکن وشهر سازی این استان به جایی نرسیدند

قانونگذاران بی قانون

نماینده متقاضیان این پروژه در توضیح بیشتر مشکلات پیش آمده برای متقاضیان به خبرنگار معماری نیوز گفت: پس از آن که سازمان مسکن و شهرسازی به تعهدات خود در قبال این طرح عمل نکرد، درخواست ملاقات از وزیر را مطرح کردیم.

وی افزود: برای ملاقات در زمان حضور وزیر مسکن و شهرسازی اقدام کرده اما با تغییر عمدی برنامه نیکزاد توسط رضایی رئیس سازمان مسکن و شهرسازی نتوانستیم در محل مقرر با ایشان ملاقات کنیم.

کارگر ادامه داد: پس از تلاش‎های فراوان و به رغم تهدیدات رئیس سازمان مسکن و شهرسازی سرانجام در محل افتتاح یکی از طرح‎های مسکن مهر توانستیم با وزیر مسکن دیداری داشته باشیم.

نماینده متقاضیان این شهرک در خصوص دیدار خود با وزیر تصریح کرد : در آنجا وزیر مسکن به رئیس سازمان مسکن و شهرسازی دستور دادند تا قیمت‎ها به صورتی محاسبه شود که به سود متقاضیان باشد. اما رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان به این دستورات عمل نکرده و قیمت را به صورت ناعادلانه محاسبه کردند.

وی در خصوص نحوه قیمت‎گذاری سازمان مسکن و شهرسازی افزود: برخلاف قیمت واقعی تمام شده برای متقاضیان که بالغ‎بر متری 500 هزار تومان است سازمان مسکن و شهرسازی قیمت‎ها را 390 هزار تا 410 هزار تومان اعلام کرد.

کارگر اظهار کرد: این محاسبه در صورتی است که سود دوران مشارکت و سود بانکی تسهیلات نیز به عهده متقاضیان است.
وی در خصوص میزان سود مشارکت گفت: میزان این سود برای هر واحد 3میلیون و 500 هزار تومان است که با احتساب آن قیمت تمام شده هر واحد بالغ‎بر 500 هزار تومان است.

نماینده متقاضیان همچنین اضافه کرد: به این صورت قیمت تمام شده هر واحد بالغ‎بر 38 میلیون تومان است که 10 میلیون بیشتر از قرارداد اولیه است.

کارگر ادامه داد: به رغم تمامی این مسائل برخی از متقاضیان به دلیل شرایط اضطراری، حاضر به دریافت واحدها شدند که در زمان مراجعه برای دریافت کلید خانه‎ها پاسخی نگرفتند.

کارگر در خصوص وضعیت کنونی این پروژه به خبرنگار معماری نیوز گفت: بخش عمده‎ای از این واحد‎ها هنوز به متقاضیان تحویل داده نشده و آن دسته از واحدهای تحویلی نیز فاقد سند هستند.

نماینده متقاضیان پروژه 414 واحدی شهرک خواجوی کرمان در پایان خاطر نشان کرد: بانک‎های عامل نیز برای واحدهای فاقد سند هیچ‎گونه قسط‎بندی تسهیلات انجام نمی‎دهند.

گفتنی است رضایی رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان کرمان بارها در مقابل همین منازل و در برابر دوربین خبرنگاران و اصحاب رسانه اعلام کرده که این واحدها با قیمت 310 هزار تومان به پایان رسیده و متقاضیان یک سال است که پول خود را واریز کرده‎اند که به استناد این گزارش سخنانی خلاف واقع است.
 

مـرجـع  

عنوان اصلی: بی اعتنایی به برخی از مردم کرمان + اسناد

 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 

 


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :