http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 119_ گـنـَه کرد در بلخ آهنگری ، به تهران زدند دست وُ پای زری! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 گـنـَه کرد در بلخ آهنگری ، به تهران زدند دست وُ پای زری! ...

 

متاسفانه بخش اورژانس بیمارستان و راننده آمبولانس و ۳ خدمه برای خلاص شدن از دست انها،بیماران را سوار آمبولانس می کنند و در کشتزارهای اطراف تهران رهایشان می کنند

عاملان انتقال بیماران بی بضاعت به کنار خیابان شناسائی شدند و انتظار می رود دستگاه قضائی با اعمال قانون مسببین اصلی را به اشد مجازات محکوم کند.

با پی گیری دستگاه قضایی و مسئولیت وزارت بهداشت به ویژه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران و ریاست مجتمع امام خمینی ومدیریت آن متخلفین شناسائی شدند.

چندی پیش خبرنگار ما از واقعه ای شرم آور خبر داد و عکس هائی از ۲ بیمار در کنار خیابان را منتشر کرد که توسط یک آمبولانس وابسته به یک بیمارستان دولتی کنار اتوبان خلیج فارس رها شده بودند.

در این خبر آمده بود که این ماشین متعلق به بیمارستان امام خمینی است که البته این خبر، فورا با تکذیب مسئولین بیمارستان مواجه شد.

با این حال خبرنگار ما این موضوع را پی گیری کرد و نهایتا مشخص شد، همانطور که در اصل خبر هم آمده این کار خلاف قانون و اخلاق، توسط کارمندان بیمارستان امام خمینی صورت گرفته است که البته مسئولین ارشد بیمارستان از آن بی اطلاع بوده اند.

ماجرا از این قرار بود که م.ف یکی از بیماران که دارای شکستگی پا بوده است در تاریخ بیستم فروردین ماه در بیمارستان امام خمینی بستری و ۲ روز بعد نیز مرخص می شود.هزینه درمان وی ۲۰۸ هزار تومان بوده که به علت عدم بضاعت بطور رایگان درمان و مرخص می شود.

نفر دوم هم ب.م بیمار سوختگی سرپائی بخش درمانگاه بیمارستان بوده که شدیدا نیز بی بضاعت بوده است وبا توجه به نبود بخش سوختگی در این بیمارستان مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

متاسفانه بخش اورژانس بیمارستان و راننده آمبولانس و ۳ خدمه برای خلاص شدن از دست انها،بیماران را سوار آمبولانس می کنند و در کشتزارهای اطراف تهران رهایشان می کنند.

هدف اصلی خدمه بیمارستان از این خطای شبیه به جنایات، این بوده که با رها کردن این دو نفر در کنار جاده، شهرداری و یا بهزیستی را مجبور کنند تا مسئولیت رسیدگی به آنها را تقبل کنند.

اما خبرنگار جهان در پی گیری این موضوع به نکات مهمتری نیز برخورد کرد که عدم توجه به آن می تواند باعث تکرار این دست حوادث شود.

چند روز پیش پیرزنی بی بضاعت به بیمارستان امام خمینی مراجعه می کند که مسئولین بیمارستان وی را مطابق قانون به شهرداری تحویل می دهند.اما شهرداری وی را به علت مشکوک به هپاتیت ویا ایدز بودن نمی پذیرد و مجددا فرد یادشده به بیمارستان باز می گردد که پس از رسدیگی کادر بیمارستان، متوجه می شوند وی بیماری خاصی ندارد و تحویل شهرداری داده می شود.

خلا قانونی در همین ماجراست که متاسفانه تا به امروز مسئولین مربوطه از آن غفلت کرده اند. این درحالی است که بسیاری از بیماران آسیب پذیر و ناتوان از پرداخت هزینه های درمان با وجود این خلا قانونی، در معرض حوادثی از این دست هستند.

چندی پیش توافقنامه قابل تقدیری میان شهرداری و کمیته امداد امام خمینی و بیمارستان امام خمینی صورت می گیرد که مطابق آن هر بیمار دارای مدرک هویتی که هزینه درمان نداشته باشد ، رایگان درمان شود.

مطابق این توافق نامه نیز ۵۰ درصد هزینه های درمان توسط کمیته امداد و ۵۰ درصد مابقی باید به طور مساوی بین شهرداری و بیمارستان امام خمینی تقسیم شود.

اما مطابق یکی از بندهای این توافقنامه،بیمارستان افرادی را که سالم باشند را جهت نگهداری به شهرداری تحویل می دهد. اما این تنها برای افرادی است که درمان آنها پایان یافته و سالم باشند و مسئولیت مواردی مانند پیرزنی که مشکوک به ایدز است و یا افرادی که نیاز به مراقبت های پس از درمان دارند را شهرداری تقبل نمی کند.

به بیان ساده تر افراد و بیماران ایدزی و هپاتیتی و یا هر نوع بیماری خطرناک دیگر را شهرداری تقبل نمی کند و این همان خلاء قانونی است که متاسفانه طی این سالها از آن غفلت شده است.

به هر حال باید از مسئولین وزارت بهداشت پرسید که کدام بخش باید پاسخگوی چنین افرادی باشد و افرادی که درمان آنها در بیمارستان پایان یافته ولی عوارض ان پابرجاست ویا دارای بیماریهای واگیری هستند را چه نهادی باید تقبل کند.

منبع: جهان نیوز
تکمیلی:
معاون درمان وزارت بهداشت از برخورد شدید با عوامل رهاسازی دو بیمار در حومه تهران خبر داد و گفت: افرادی که در این کار مقصر بوده اند از مسئولیتهای خود برکنار شده و شکایت قضائی موضوع در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد.

بر اساس این گزارش، دکتر حسن امامی رضوی روز دوشنبه در نشست خبری در ساختمان شماره 2 وزارت بهداشت به جزئیات پرونده رهاسازی دو بیمار در یکی از اتوبانهای اطراف تهران اشاره کرد و افزود: این کار خیلی زشتی است که بیماری را جایی دور از دسترسی رها کنند. قطعا هیچ پزشکی به خود اجازه نمی دهد چنین کاری کند.

وی با اشاره به نام بیمارستان امام خمینی (ره) که این دو بیمار در آنجا بوده اند، گفت: این بیمارستان بیشترین خدمات را به بیماران به ویژه بیماران در حال ترک اعتیاد ارائه می دهد.

امامی رضوی به وضعیت بیماران معتاد اشاره کرد و افزود: معمولا این قبیل بیماران از خانه و خانواده طرد شده اند و غالبا بی خانمان هستند. البته وظیفه بهزیستی است که این افراد را نگهداری کند اما برخی از این افراد شرایط نگهداری را ندارند که با هماهنگی شهرداریها و فرمانداریها، اقداماتی برای نگهداری از این قبیل افراد انجام شده است.

معاون وزیر بهداشت با اعلام اینکه سرنخهایی در ارتباط با عوامل رهاسازی این دو بیمار پیدا شده است، ادامه داد: دادستانی هم به عنوان مدعی العموم وارد موضوع شده و وزارت بهداشت نیز شکایت از عاملین این حادثه را که افراد حقیقی هستند، دنبال می کند.

وی با تاکید بر اینکه رئیس بیمارستان از این موضوع خبر نداشته است، افزود: در بررسیهایی که انجام شد، مشخص شد یکی از این دو نفر اصلا در بیمارستان بستری نبوده و نفر دوم هم رسما از بیمارستان ترخیص شده است. اما اینکه چرا این حادثه رخ داده موضوعی است که هنوز به طور دقیق مشخص نشده و پیگیر آن هستیم.

امامی رضوی ادامه داد: قطعا در بررسیهای قضائی تمامی این ابهامات مشخص می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت در ارتباط با خبر مربوط به رها سازی بیمار سوم در اطراف کهریزک که یک زن مسن است، گفت: این خبر را تا بررسی دقیق موضوع تایید نمی کنم.

عنوان اصلی :
شناسایی عاملان رها کردن بیماران؛ راننده و خدمه مقصرند! ...  
 

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :