http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - شرط زنگنه برای افزایش قیمت بنزین، احتمال افزایش قیمت بنزین از سال ۹۳آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 شرط زنگنه برای افزایش قیمت بنزین،

 احتمال افزایش قیمت بنزین از سال ۹۳

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید


  بسم الله الرحمن الرحیم

 به گزارش خبرگزاری مهر، بیژن زنگنه در یک گفتگوی رادیویی درباره آخرین وضعیت افزایش قیمت بنزین برای سال آینده، گفت: در صورتی با افزایش قیمت بنزین موافقم که زمینه افزایش کیفیت مصرف سوخت خودرو هم اقدامات خوبی انجام گیرد و مصرف سوخت خودروها کاهش یابد.
وزیر نفت با تاکید بر اینکه برای نمونه اگر قیمت هر لیتر بنزین به ۳۰۰۰ تومان افزایش یابد در کنار بنزین گران، باید خودرو کم مصرف و ارزان هم تولید و عرضه شود، (((
آقای وزیر ، از کدام خودرو ارزان صحبت میکنید!؟ ... فعلا که ارزانترین خودرو داخلی بین 6000 تا 12000 دلار است ؛ چطور می-توانید بطور همزمان یا کوتاه مدت، خط تولید خودرو را آنقدر پیشرفت دهید که مثلا با ارتقاء به "یـــورو 5" ، برای مصرف کننده-ی ایرانی، خرید بنزین لیتری 3000 تومان { یک دلار } مقرون به صرفه باشد؟! این هزینه-ی خودرو وَ بنزین، فعلا هم مختص ِ کشورهای توسعه یافته-ست که حداقل دستمزد هر ساعت کارکنان-شان بیش از ساعتی 8 دلار است!!! ... مگر حداقل درآمد ماهیانه ملت ایران، به بیش از 1000 دلار رسیده است؟!!! ... متأسفانه ، این راهکار شما، نه با وعده-های دولت تدبیر وُ امید تناسب دارد نه با انتظارات مردم از دولت یازدهم وَ مجلس شورای اسلامی ... حتی صحبت از این راهکار، اگر جدی گرفته شود، موجب تشدید آنچنانی تورم وَ بحران اقتصادی میشود. _ آنوقت باید گفت « صد رحمت به شیب تند ِ هدفمندی دولت آقای احمدی-نژاد » ... )))   تصریح کرد:اگر کیفیت خودروها افزایش و مصرف سوخت بنزین و گازوئیل آنها کاهش یابد، شهروندان پول کمتری برای بنزین پرداخت می‌کنند.
این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با یادآوری اینکه برای بنزین نمی توان قیمت قطعی آن را اعلام کرد، افزود: از این رو پیش بینی می شود در نیمه اول سال آینده شاید قیمت‌های جدیدی مطرح شود.
در همین حال سید مجتبی شفیعی رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از تثبیت قیمت بنزین تا پایان سالجاری خبر داد و اعلام کرد: فعلا برنامه ای برای تغییر سهمیه بنزین نیمه یارانه‌ای خودروها وجود ندارد و سهمیه بنزین مطابق با روال گذشته به کارت‌های سوخت واریز می‌شود.
محسن روحانی مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هم با تاکید بر اینکه با گذشت حدود هفت سال از زمان اجرای سامانه هوشمند و عرضه کارتی، وابستگی به واردات بنزین صفر نشده است، تصریح کرد: اما با اجرای این پروژه توانسته ایم رشد مصرف بی رویه این فرآورده نفتی را کنترل کنیم.
هفته گذشته و با وجود فرا رسیدن فصل سرما بار دیگر مصرف بنزین کشور اوج گرفت به طوری‌که آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی حاکی از آن است که متوسط مصرف بنزین معمولی و سوپر به مرز ۷۵ میلیون لیتر در روز رسیده است.
در این بین در ۸ ماهه نخست سالجاری مصرف بنزین ۱۶ میلیارد لیتر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷٫۴ درصد رشد داشته است.
 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

     
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :