http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 128_ابر-بدهکار بیت المال باید ابر-آقازاده هم باشد! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

ابر-بدهکار بیت المال باید ابر-آقازاده هم باشد! ...

 

 

فرد نامبرده در برهه‌ای از زمان سهامدار عمده یکی از بانک‌های کشور بوده است. چگونه می‌شود فردی هم سهامدار بانک باشد و هم جزو ابربدهکاران بانکی کشور قرار گیرد.
آفتاب: سایت مشرق نوشت: آنان که اندک اطلاعی از مسایل اقتصادی کشور دارند،با شنیدن سخنان هفته گذشته دکتر آقامحمدی انگشت به دهان شدند. زیرا سخنگوی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از بزرگترین بدهکار بانکی کشور به عنوان یک تولیدگر واقعی نام برد که محدودیت‌های بودجه‌ای دولت باعث گرفتاری‌های وی شده است.

آقا محمدی می‌گوید: "بزرگترین بدهکار شبکه بانکی با بدهی هزار میلیارد تومان یک شرکت تولیدی بزرگ است که به دلیل برخی محدودیت‌های بودجه‌ای دولت نتوانسته بدهی خود به شبکه بانکی را به موقع پرداخت کند و این شرکت مفسد اقتصادی محسوب نمی‌شود".


هر چند با اشارات جناب آقای "آقا محمدی" می‌توان پی برد که منظور ایشان همان آقای معروفی است که در جریان خریداری سهام بانک پارسیان اسم و رسم ایشان تیتر یک بسیاری از رسانه‌های کشور شد اما جای تعجب است با سابقه‌ای که از این فرد به جای مانده، در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی چه می‌گذرد که این افراد مفسد اقتصادی معرفی نمی‌ شوند.

خوب بود سخنگوی محترم ستاد قبل از انجام مصاحبه جستجویی در اینترنت انجام می‌‌داد تا حداقل بداند نامبرده در جریان یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های رشوه‌خواری کشور نیز دستی بر آتش داشته است.

کافی است به سال 88 مراجعه کنیم. آنگاه که قوه قضاییه کشور از دستگیری باند بزرگی در شرکت ملی گاز خبر داد که در جریان آن مدیران ارشد این شرکت دستگیر و آقای "ر" نیز با عنوان پرداخت 900 میلیون تومان رشوه به تحمل 3 سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

البته با اطلاعاتی که اهالی صنعت و اقتصاد کشور دارند باید گفت این میزان پرداخت رشوه تنها گوشه ای از پرونده‌های نگوی آقای "ر" است. فردی که رییس‌جمهور محترم در 12 مهرماه سال 85. در نظرآباد از ایشان به عنوان مفسد اقتصادی نام برد که تنها به یک بانک خصوصی هزار میلیارد تومان بدهی داشته است.

حال سوالات زیر از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور مطرح است:

1-برخی اطلاعات گواه آن است که میزان بدهی نامبرده به شبکه بانکی بیشتر از مبلغ مطرح شده است. سوال این است که هزار میلیارد تومان بدهی نامبرده مربوط به آقای "ر" است و یا ده‌ها شرکت تولیدی و غیرتولیدی که زیر مجموعه گروه "ص" است نیز مشمول این بدهی می‌باشد.

2-چگونه است که آقای رییس‌جمهور ایشان را مفسد اقتصادی معرفی می‌کند اما ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از وی به عنوان تولیدگر واقعی نام می‌برد. هر چند تولیدات ایشان در صنعت لوله‌سازی معروف است اما مگر نیستند تولیدکنندگانی که به خاطر چند میلیون بدهی بانکی زندگی را پشت میله‌های زندان سپری می‌کنند.

3-چرا ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ماجرای پرداخت رشوه در پرونده شرکت ملی گاز را براحتی از یاد برده و جزییات آن را برای مردم اعلام نمی‌‌کند.

4-فرد نامبرده در برهه‌ای از زمان سهامدار عمده یکی از بانک‌های کشور بوده است. چگونه می‌شود فردی هم سهامدار بانک باشد و هم جزو ابربدهکاران بانکی کشور قرار گیرد.

5-در بین شرکت‌های تولیدکنده لوله‌های قطور کشور تنها شرکت آقای "ر" است که وضع خوبی داشته و تمام محصولات خود را براحتی می‌تواند به دستگاه‌های دولتی از قبیل شرکت ملی گاز و ... بفروشد و دیگر شرکت‌ها در وضعیت نامطلوبی به سر می‌برند. راز موفقیت این صنعت‌گر چیست؟

عنوان اصلی :  ناگفته‌هایی از ابر بدهکار بانکی کشور

مـرجـع 

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :