تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 129_مطهری:عیوب احمدی‌نژاد از اول معلوم بود، برخی از بغض هاشمی حقیقت را نمی‌دیدندآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 


 

مطهری:عیوب احمدی‌نژاد از اول معلوم بود، برخی از بغض هاشمی حقیقت را نمی‌دیدند

 

 

مطهری:عیوب احمدی‌نژاد از اول معلوم بود، برخی از بغض هاشمی حقیقت را نمی‌دیدند
باید با انصاف و بدون حب و بغض قضاوت كرد. بسیاری از علما و روحانیون به خاطر بغض با آقای هاشمی از این جریان حمایت بیش از حد كردند و در نتیجه، اشكالات آن را ندیدند. چیزی عوض نشده و آقایان مشایی و احمدی نژاد همان آدم ها هستند؛ اما چهره واقعی آنها تا اندازه ای برای مردم روشن شده و كسانی كه پی برده اند، بهتر است بگویند اشتباه كرده اند، به جای اینكه به دنبال تطهیر آقای احمدی نژاد باشند و بگویند كه او سحر شده و از جریان انحرافی جداست و هیچ انحرافی ندارد

انحرافات فكری و فرهنگی این افراد از آغاز مشخص بود، منتها حمایت همه جانبه برخی علما از آقای احمدی نژاد، باعث شد كه برخی حقیقت را نبینند. بعضی از علما به دلیل بغض و كینه ای كه از طرف مقابل داشتند، حمایت بیش از اندازه ای از آقای احمدی نژاد كردند و عیب‌های وی را ندیدند، در حالی كه عیب‌های وی عیان بود.

علی مطهری در گفت و گو با خبرنگار مجلس «تابناك» به همراه بیان مطالب آمده، تصریح كرد: برخی نظریاتی كه رئیس جمهور در مسائل فرهنگی داشت، مشخص بود كه حرف های باطلی است و با اسلام سازگاری ندارد.

وی از همان آغاز، وظیفه دولت در امر به معروف و نهی از منكر را انكار می كرد و این آقایان اینها را می دیدند، ولی برای اینكه مبادا طرف مقابل تقویت شود، هیچ انتقادی نكردند. انحرافات فكری آقای مشایی نیز از اظهار نظرهای وی مشخص بود و متأسفانه، بیشتر احساس بر ما حاكم بود تا عقل؛ تا اینكه به اینجا رسیدیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأكید كرد: باید با انصاف و بدون حب و بغض قضاوت كرد. بسیاری از علما و روحانیون به خاطر بغض با آقای هاشمی از این جریان حمایت بیش از حد كردند و در نتیجه، اشكالات آن را ندیدند. چیزی عوض نشده و آقایان مشایی و احمدی نژاد همان آدم ها هستند؛ اما چهره واقعی آنها تا اندازه ای برای مردم روشن شده و كسانی كه پی برده اند، بهتر است بگویند اشتباه كرده اند، به جای اینكه به دنبال تطهیر آقای احمدی نژاد باشند و بگویند كه او سحر شده و از جریان انحرافی جداست و هیچ انحرافی ندارد. باید واقعیت را ببینند، اینها یكی هستند. خود آقای احمدی نژاد بارها به صراحت گفته است كه افكار مشایی را قبول دارد. نگاه ایشان به مسائل فرهنگی و به مسأله مكتب ایران و به روحانیت و مرجعیت، همان نگاه آقای مشایی است. هر دو از قانون گریزی و از تخلفات اطرافیان خود حمایت می كنند و در واقع، یك روح در دو بدن هستند.

نباید خود را فریب دهیم، باید واقعیت را دید و درست تصمیم گرفت. البته نقاط مثبت و خدمات این دولت به جای خود محفوظ است. بحث در جهت گیری فكری و فرهنگی این دولت است.

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به پرسشی درباره چشم پوشی صدا و سیما بر اشتباهات و تخلفات دولت گفت: اینكه در برنامه های صدا و سیما از سازمان‌های منحله تربیت بدنی و جوانان نام برده می شود و رؤسای قبلی هنوز به عنوان روسای این سازمان ها معرفی می شوند، تخلف از قانون است و شورای نظارت بر صدا و سیما باید واكنش نشان داده و به رهبری گزارش كند. صدا و سیما در برابر مجلس پاسخگو نیست؛ بنابراین، شورای نظارت باید به وظیفه خود عمل كند.

مطهری در ادامه افزود: تك صدایی به نفع كشور نیست و حرف ها باید گفته شود، حتی سخنان مخالف؛ تا مردم خودشان تشخیص داده و انتخاب كنند و به این ترتیب، رشد اجتماعی مردم بالا رود. با توجه به آشنایی كه من با آقای ضرغامی دارم، می دانم كه وی طرفدار چند صدایی است، اما نمی دانم چه وقایعی رخ داده است كه ایشان الان گرفتار ملاحظات سیاسی شده!

البته در برخی حوزه ها، وی تنها تصمیم گیرنده نیست و برخی تصمیمات از سوی برخی نهادها به وی تحمیل می شود؛ به عنوان مثال ممكن است شورای عالی امنیت ملی، بخشنامه ای داشته باشد و وی مجبور به اجراست. در مجموع صدا و سیما آیینه جامعه نیست و بهتر است نظرات مخالف نیز در آن مطرح شود.

مـرجـع  

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :