http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 133_شور شدن آب شیرین قم، ده روز پس از افتتاح ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)


 شور شدن آب شیرین قم، ده روز پس از افتتاح ...

 

حدود سه هفته بعد از این اقدام، دكتر احمدی نژاد با بالگرد به حومه قم سفر كرده و این پروژه را با تبلیغات فراوان افتتاح كرد، اما تنها ده روز پس از این اقدام با گرمتر شدن هوا، مسئولان شركت آب و فاضلاب قم ناگزیر شدند از آب شور برای تامین كمبود آب این شهر استفاده كنند و گویا به دلیل حجم ناكافی آب شیرین، آب شیرین و شور با هم به لوله های شهر متصل شده و این امر باعث شده ورود آب شیرین به لوله ها بی نتیجه گردد.اكنون بازار مغازه‌دارانی كه اقدام به فروش دستگاه‌های آب شیرین‌كن می‌كنند، مجددا رونق گرفته.
 

روی عکس کلیک کنید

شهروندان قمی تنها ده روز پس از سفر تبلیغاتی رییس دولت به قم برای افتتاح پروژه آب شیرین، شاهد افت شدید كیفیت آب آشامیدنی این شهر هستند.

به گزارش خبرنگار «آینده» از قم، پروژه انتقال آب شیرین از سرچشمه های دز به شهر قم كه با تبلیغات فراوان افتتاح شد، تنها ده روز كام شهروندان قمی را شیرین كرد و با افزایش گرمای هوا به دلیل نیمه تمام بودن این پروژه، مجددا آب شور به لوله های آب آشامیدنی تزریق شد.

بنابراین گزارش، با تكمیل نیمی از پروژه آب آشامیدنی شیرین قم از اوائل اردیبهشت ماه، آب شیرین به لوله های منازل قم راه یافت و شهروندان قمی توانستند پس از حدود سی سال وعده و وعید، نوشیدن آب نسبتا سالم و قابل شرب را تجربه كنند.حدود سه هفته بعد از این اقدام، دكتر احمدی نژاد با بالگرد به حومه قم سفر كرده و این پروژه را با تبلیغات فراوان افتتاح كرد، اما تنها ده روز پس از این اقدام با گرمتر شدن هوا به دلیل نیمه تمام بودن این طرح و عدم ظرفیت كافی، مسئولان شركت آب و فاضلاب قم ناگزیر شدند از آب شور برای تامین كمبود آب این شهر استفاده كنند و شیرینی را در كام شهروندان قمی تلخ كردند. حجم ورودی آب از سرشاخه‌های دز به قم در فاز نخست این طرح حدود دو هزار و 500 لیتر در ثانیه است.
گویا حجم ناكافی آب شیرین و افزایش مصرف آب در قم، مسئولان را مجبور به استفاده از منابع آب زیرزمینی كرده و با اختلاط آب چاه‌ها با آب ورودی به قم، آب شیرین و شور با هم به لوله های شهر متصل شده و این امر باعث شده آب شیرین هم در خانه مردم كمی شور خارج گردد.

به گفته مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان قم در 10 روز گذشته به واسطه افزایش دمای هوا به 40 درجه، مصرف آب در قم به شدت افزایش یافته و این میزان مصرف مسوولان این شركت را غافلگیر كرده است.توكلی بینا در زمینه es آب گفت: برای اینكه نارضایتی از تامین آب در قم وجود نداشته باشد مجبور شدیم مجددا چاه‌های آب شور را كه es بالایی دارد را در مدار بهره‌برداری قرار دهیم.

گفته می شود عملیات اجرایی بخش باقی مانده طرح انتقال آب شیرین به قم كماكان ادامه دارد و در آینده با تكمیل آن امید می رود آب آشامیدنی سالم كه احتمالا جزو حقوق مسلم ایرانیان است، برای همیشه در اختیار شهروندان قمی قرار گیرد.

البته شهروندان قمی از ریاست جمهور وقت در زمان تكمیل واقعی پروژه خواهش می كنند دیگر زحمت طی كردن این راه طولانی و افتتاح چند باره این پروژه را به خود ندهند.
در این حال یكی از شهروندان قمی در یادداشت ارسالی خود برای "آینده" نوشت:

«آب قم شیرین شد.» این خبری بود كه در زمان دوركاری دكتر احمدی‌نژاد به سرعت در شهر پیچید و تبدیل به خبری مهم برای رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها شد! مردم شهر از اینكه به آرزوی چندین ساله خود رسیدند و یكی از مهمترین وعده‌های استانی دكتر محمود احمدی‌نژاد تحقق یافته است، بسیار خوشحال شدند.
 

فارغ از اینكه این باید به نام چه كسی بایگانی شود و زحمات آن به نام چه كسی نوشته شود، مسئله‌ای كه این‌روزها دوباره سرزبان‌ها افتاده است، آب شیرین قم است، اما نه بر سر رسیدن آن به شهر، بلكه درباره كیفیت آن!

شاید بعد از چند روز كه یك رضایت نسبی در بین شهروندان از كیفیت آب بوجود آمد، اما به مرور زمان كیفیت این آب كاهش پیدا كرده و اكنون به گواه مغازه‌دارانی كه اقدام به فروش دستگاه‌های آب شیرین‌كن می‌كنند، مجددا بازار آنها رونق گرفته است.

امید است این طرح ملی كه دولتهای بسیاری در به سرانجام رساندن آن سهیم بودند، به طور كامل و با كیفیت خوب اجرا شود و دچار سرنوشت تونل غدیر (كه اكنون سال‌ها در دست ساخت می‌باشد و هر روز یك مشكلی دارد) نشود.

از دوستان سایت آینده خواهشمند است نسبت به این موضوع واكنش نشان دهند و صدای ما را به گوش مسئولین برسانند، البته اگر گوش شنوایی باشد!

   مـرجـع  

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :