http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 138_ دولت به وظایف خود عمل نمی‌کند ، طلبکار هم می‌شود!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)

 دولت به وظایف خود عمل نمی‌کند ، طلبکار هم می‌شود!

 

 

آفتاب: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که دولت به وظایف خود عمل نمی‌کند و طلبکار هم می‌شود، گفت: زمانی که مشکل بیکاری، تبعیض، محرومیت و ... در کشور وجود دارد و دولت به جای این که به وظایف خود عمل کند، شعار می‌دهد و اقدام‌های نظارتی مجلس را زیر سئوال می‌برد، می‌توان نتیجه گرفت دولت تنها به توجیه اقدامات خود می‌اندیشد.

"سیدعلی میرخلیلی" در گفت و گو با خانه ملت، در باره گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت مبنی بر این که حدود ۴۰۰ نمونه از تذکرهای نمایندگان مجلس، نامربوط و دارای ماهیت تقاضا است، تصریح کرد: اگر تذکری غیرقانونی و ناوارد بود، مجلس آن را قرائت نخواهد کرد، این وظیفه دولت نیست که اعلام کند این تذکرات قانونی است یا نیست.

نماینده مردم میناب، رودان و جاسک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تذکرات در راستای مشکلاتی که در کشور وجود دارد مطرح می‌شود، دولت باید برای مشکل بیکاری، بی‌آبی و انوع مشکلاتی که مردم با آن روبه‌رو هستند مانند محرومیت، عدم برخورداری، عدم توسعه یافتگی و... اقداماتی را در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین افزود: اجرای عدالت، رفع تبعیض ناروا و مبارزه با انواع این محرومیت‌ها و.. این مشکلات از کجا ناشی می‌شود و چرا به وجود آمده است؛ اگر رفع مشکلات بر عهده دولت نیست، بنابراین چه کسی برای رفع آنها اقدام کند. مگر تمام این مواردی که در چارچوب تذکرات از سوی نمایندگان مطرح می‌شود برعهده دولت نیست!

وی تأکید کرد: این کار دولت و بی‌تفاوتی آن، خلاف قانون است، مردم از چه کسی باید توقع و انتظار داشته باشند، تمام دستگاه‌های اجرایی یا در چارچوب وزارتخانه هستند یا در قالب سازمان زیر نظر دولت فعالیت می‌کنند و عملکرد آنها مستقیما به دولت بازمی‌گردد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: من منظور دولت را از این گونه اقدامات نمی‌فهمم و نمی‌دانم این حرف‌های بی‌ربط و نامربوط از کجا ریشه می‌گیرد.

دولت به دنبال توجیه عملکرد خود است
میرخلیلی با بیان این که دولت به دنبال توجیه عملکرد خود است، اظهار کرد: این اقدام نشان می‌دهد افرادی که در دولت هستند، مسئولیتی جز پرداختن به این موارد بیهوده ندارند.

عضو کمیسیون اجتماعی بیان کرد: تمام تذکراتی که من در مجلس شورای اسلامی مطرح کرده‌ام، واقعی است و ناشی از مشکلاتی است که در کشور وجود دارد، اگر بی آبی، بیکاری، تبعیض و محرومیت در کشور وجود نداشت و ما در باره آن صحبت می‌کردیم کار خلاف قانون انجام داده‌ایم، اما این مشکلاتی است که در کشور وجود دارد.

وی گفت: آنهایی که نتوانستند مشکلات کشور را حل کنند و وظیفه خود را درست انجام نداده‌اند متوسل به این گونه اقدامات می‌شوند تا کار خود را توجیه کنند.

وی با اظهار تعجب در باره این اقدام دولت یادآور شد: تعجب من از این است که دولت به وظایف خود عمل نمی کند و طلبکار هم می‌شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت روز چهارشنبه (۲۵ خرداد) گزارشی در باره مستند نبودن ۴۰۰ تذکر نمایندگان مجلس منتشر کرده است.

مـرجـع

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :