http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 145_پیمان اسرائیل و عربستان و ترس از قدرت و نفوذ ایرانآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)


_پیمان اسرائیل و عربستان و ترس از قدرت و نفوذ ایران

پایگاه اطلاع رسانی حزب اسلامی مالزی روز پنجشنبه نوشت: تازه ترین اسناد محرمانه منتشر شده از روابط و اتحاد عمیق بین اسرائیل و عربستان سعودی حکایت از آن دارند که این اتحاد برای مقابله با قدرت و نفوذ ایران در منطقه صورت گرفته است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حزب اسلامی مالزی، در این اسناد با اشاره به جلساتی که بین جفری فلتمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورمیانه نزدیک و یاکوف هاداس هاندیلسمن دبیر کل معاون وزیر امور خارجه اسرائیل در امور خاورمیانه که در مارچ سال ۲۰۰۹ در تل آویو برگزار شده است، آمده که در این جلسه که در آن مقامات دیگری از اسرائیل نیز شرکت داشتند در مورد روابط تل آویو با کشورهای حوزه خلیج فارس، شرایط لبنان، سوریه، مصر و ایران گفتگو شده است.به گزارش این پایگاه اطلاع رسانی، در این جلسات طرف اسرائیلی ارتباطات محرمانه از طریق مجاری گوناگون با عربستان سعودی را پذیرفته بود.

بر اساس این گزارش، مقامات اسرائیلی حاضر در این جلسه همچنین تاکید کرده اند که روابط بین قطر و اسرائیل این گمان دوحه را که تل آویو روابط مستحکم و محرمانه خود را با ریاض حفظ می کند، تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش این پایگاه اطلاع رسانی، عمر حسن رییس مرکز مطالعات استراتژیک خلیج فارس که در لندن واقع است نیز خاطر نشان کرده که شکل غیرمستقیم ارتباطات از طریق گروه سوم همیشه در امور دیپلماسی مورد استفاده قرار می گرفته است و در این مورد نیز مصر، اردن و یا آمریکا می توانند این نقش را ایفا کنند و کانال ارتباطی اسرائیل و عربستان باشند.

در این گزارش همچنین آمده است که عربستان سعودی در سال ۲۰۰۲ با تمرکز بر بازگشت اسرائیل به مرزهای ۱۹۶۷ و پایان دادن به تعارضات بین فلسطین و اسرائیل اقداماتی انجام داد که منجر به طبیعی شدن روابط عربستان و اسرائیل می شد.

بر اساس این گزارش، این مساله در سال ۲۰۰۷ نیز دوباره مطرح شد اما پیشرفت خاصی در ارتباط با آن مشاهده نشد. با وجود قیام های اخیر مردم خاورمیانه اسرائیل همچنان با عربستان سعودی در ارتباط است.

پایگاه اطلاع رسانی حزب اسلامی مالزی در ادامه می افزاید: اسرائیل عمیقا از قدرت ایران و تاثیر آن در منطقه هراس دارد و از مخالفان جمهوری اسلامی ایران از جمله امارات متحده عربی، عربستان سعودی، بحرین و مصر (در دوران حسنی مبارک) به طور مستقیم حمایت می کرد.

   مـرجـع  

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :