تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 150_خرید یك فروند هواپیمای 45 میلیاردی ایرباس برای دولت تصویب شده!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)

 خرید یك فروند هواپیمای 45 میلیاردی ایرباس برای دولت تصویب شده!

 

به گزارش خبرنگار آینده، البته خرید هواپیمای ویژه برای دولتمردان هیچ اشكالی ندارد و لازم است. اما این كه بعد از برگزاری مدتها مانور تبلیغاتی و تخریب رقبا؛ چنین كاری آن هم با پنهان كاری چنین اقدامی انجام شود جای دفاع ندارد.

مهر نوشت: هیئت دولت در نیمه دوم سال 1389 مصوبه‌ای را تصویب كرده كه هیچ گاه اعلام عمومی نشده است؛ مصوبه ای كه نشان می دهد نهاد ریاست جمهوری قصد دارد به صورت مستقیم هواپیمای اختصاصی ایرباس خریداری كند.

در مصوبه دولت آمده است: "مبلغ چهارصد و پنجاه و هفت میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۴۵۷) ریال از محل منابع موضوع ماده (۱۲) قانون تشكیل سازمان مدیریت بحران كشور و جزء (ب) بند (۹) قانون بودجه سال ۱۳۸۹ كل كشور به منظور تامین قیمت تمام شده یك فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ در اختیار نهاد ریاست جمهوری قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود."

اینكه چرا بودجه‌ای مستقیم در اختیار نهاد ریاست جمهوری برای خرید هواپیما قرار گرفته، جای تامل و ابهام دارد و ضروری است دولتمران پاسخ شفافی در این باره بدهند.

احمدی نژاد هواپیمای لوكس سوار نمی‌شود

به گزارش مهر، آذرماه سال 84 بود كه پس از فراز و نشیبهای فراوان، فرانسه هواپیمای تشریفاتی دولت را به ایران تحویل دهد. هواپیمای جمهوری اسلامی ایران نیز روز شنبه 5 آذرماه همین سال، این هواپیما را به سخنگوی وقت دولت و رئیس دفتر وقت رئیس جمهور- غلامحسین الهام - تحویل داد. این هواپیمای تشریفاتی از نوع ایرباس 321 و متعلق به سال 2002 میلادی و دارای امكاناتی همچون سالن كنفرانس و وجود ارتباطات اینترنتی است.

سخنگوی دولت در مراسم تحویل این هواپیمای تشریفاتی به خبرنگاران گفته بود كه آقای احمدی نژاد باتوجه به شعارهای خود، بعید می‌دانم از این هواپیما استفاده كند.

البته الهام بعدها در یادداشتی با عنوان اینكه "داشتیم شاه می‌شدیم..." در روزنامه جمهوری نوشت:" در سال 1380 شورای اقتصادی خرید هواپیمای ایرباس را برای استفاده اختصاصی دولت با استفاده از فاینانس داخلی تصویب كرد. بعدا در بودجه‌های سالانه، پول هواپیما از كیسه ملت پرداخت شد. و در سال 1382 پس از خرید هواپیما قرارداد تبدیل آن به هواپیمای اختصاصی با هزینه ای نزدیك به 20 میلیون دلار یعنی نزدیك 20 میلیارد تومان با شركت "سوژرما" منعقد شد. با این هزینه، امكان ارتباط ماهواره ای اتاق ویژه رئیس جمهور با سرویس ویژه در آن تدارك دیدند، اتاق جلسات وزرا، كه جز تحمیل هزینه بر بیت المال و ایجاد رفاه، ارزشی ندارد."

وی در این یادداشت آورده بود:" حداكثر 6 ساعت پرواز مستمر، آن قدر سخت نیست كه نیاز به این همه تشریفات داشته باشد. پرواز بیش از آن هم نیازمند چنین تحمیلی نیست. از اینكه این هواپیما تحویل شد، برای دولت موفقیت است چون ثروت كشور از حلقوم فروشنده قانون شكن بیرون كشیده شد. اما احمدی ‌نژاد هرگز از اختصاص آن به رئیس جمهور و دولت خرسند نشد.
اینجانب از طرف ایشان از همه خبرنگاران خواستم كه هواپیما را ببینند. چنانكه شما گفته اید در اول انقلاب مردم علاقمند به تماشای تجملات «شاهنشاهی» بوده اند. و با گزارش روند خرید و تحویل آن، با بیانی از شدت وضوح به صورت پرسش انكاری گفته ام آیا احمدی‌نژاد از آن استفاده خواهد كرد ! اگر چنین باشد، احمدی‌نژاد، احمدی‌نژاد دیگر نیست. این امر واضح است."

سخنگوی دولت در این یادداشت خبر داده بود كه رئیس جمهوری در همان روز به وزیر راه دستور داد تا برای فروش یا استفاده تجاری از آن در جهت نفع عمومی برنامه ریزی كند.

اگر این اظهارات رئیس اسبق دفتر رئیس جمهور را در كنار مصوبه دولت دهم مبنی بر اختصاص اعتبار 45 میلیارد و 700 میلیون تومانی برای خرید هواپیمای اختصاصی ایرباس بگذاریم، چه نتیجه‌ای می‌توان گرفت.

 مـرجـع  
 

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :