تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 153_ پشت پرده تهدید امروز احمدی نژاد چه بود؟آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)

 پشت پرده تهدید امروز احمدی نژاد چه بود؟

اگرچه این نوع ادبیات آقای احمدی نژاد در شان ایشان نیست، و تعبیر رئیس جمهور مبنی بر خط قرمز بودن كابینه در پیگیری قضایی با مسئله همه در برابر قانون برابرند كه رئیس دولت نیز در شعارهایش به آن اشاره می كرد تناقض آشكار دارد / این كدام انجام وظیفه قانونی رییس جمهور است كه عمل به آن نیاز به یادآوری با ادبیاتی تهدیدآمیز است و اگر "وظیفه قانونی" است، آیا نباید تحت هر شرایطی به آن عمل كند؟

كدخبر: 31671 تاریخ انتشار: 8 تیر 1390 ساعت 21:34 در حالی كه روز گذشته خبر دستگیری قریب الوقوع حمید بقایی منتشر شد، به زعم برخی سخنان غیرمنتظره دكتر احمدی نژاد در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران و تهدید و خط قرمز خواندن كابینه اش و سیاسی خواندن احكام قضایی برخلاف توصیه های اخیر رهبر انقلاب، ناشی از تصمیم به دستگیری بقایی بوده است.

به گزارش سرویس سیاسی «آینده»؛ در طول روزهای گذشته برخی منابع خبری از جمله جهان‌نیوز و انتخاب از دستگیری قریب الوقوع حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی نژاد و صاحب چندین عنوان و منصب دولتی مهم كه وی را به یكی از مهره های كلیدی حلقه احمدی نژاد و مشایی مبدل ساخته، خبر دادند و این اخبار نیز رد نشد تا افكارعمومی چشم انتظار وقوع این مسئله باشند.
  

در حالی كه با سخنان دوشنبه گذشته رهبر انقلاب مبنی بر عدم ایجاد تنش میان مسئولان و زیر سوال نبردن قوا، به ویژه قوه قضاییه، پیش بینی می شد فضای كشور دست كم برای چند روز آرامش یابد، با سیاسی خواندن دستگیری های اخیر گروهی از متهمان، تلویحا دستگاه قضایی و ضابط آن سپاه پاسداران را زیر سوال برد و با عنوان كردن این كه اعضای كابینه خط قرمز هستند، تهدید كرد در صورت دستگیری اعضای هیات دولت، وی "وظیفه قانونی، اخلاقی و ملی خود می‌دانم كه در مقابل آن ایستادگی كرده و از همكاران خود دفاع كنم."
   اگرچه این نوع ادبیات آقای احمدی نژاد در شان ایشان نیست، و تعبیر رئیس جمهور مبنی بر خط قرمز بودن كابینه در پیگیری قضایی با مسئله همه در برابر قانون برابرند كه رئیس دولت نیز در شعارهایش به آن اشاره می كرد تناقض آشكار دارد و سوال برانگیز است.
   با این حال پرسش اصلی افكار عمومی از رییس دولت این است كه مگر تاكنون شما به وظایف قانونی خود عمل نمی‌كردید و اطلاع رسانی لازم به مردم را انجام نمی دادید كه اكنون از آن به عنوان یك تهدید استفاده می كنید و این كدام انجام وظیفه قانونی رییس جمهور است كه عمل به آن نیاز به یادآوری با ادبیاتی تهدیدآمیز است و اگر "وظیفه قانونی" است، آیا نباید تحت هر شرایطی رئیس جمهور به آن عمل كند؟
   با این حال اخبار دیگری حكایت از آن دارد كه واكنش احمدی نژاد در قبال صدور حكم دستگیری بقایی و احتمال بازداشت وی در پایان هفته انجام شده است و در واقع اخبار رسانه های اصول گرا پیرامون احتمال این دستگیری مورد توجه قرار گرفته و پیش از اقدام، از سوی رئیس دولت هشدار داده شده است؟
   اكنون باید منتظر بود و مشاهده كرد كه آیا تهدید آقای احمدی‌نژاد مانع اجرای حكم مذكور شده و مسئولان قضایی و امنیتی برای اتخاذ تدابیر مناسب، اجرای حكم را به تعویق می اندازند یا آنكه این حكم در تعطیلات پایان هفته اجرا می شود؟
 

 مـرجـع  

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :