http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 158_واردات 16 میلیارد دلاری سال 88 وَ 65 میلیارد دلاری سال 89 ! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)


 واردات 16 میلیارد دلاری سال 88 وَ 65 میلیارد دلاری سال 89 ! ...

 

حجم تجارت خارجی كشور در واردات كالا از 16 میلیارد دلار در سال 88 به 65 میلیارد دلار در سال 89 رسیده و این وضع در حالی است كه ابزار و امكانات نظارتی متناسب با این رشد چهار برابری نبوده است. / به عبارت دیگر ضعف مدیریت تجارت خارجی كشور موجب تقویت روند قاچاق در كشور شده و براین اساس اگرچه معادل واردات، ارز در كشور به فروش رفته اما پارسال میزان توزیع ارز از طریق بانك مركزی به بازار اقتصادی حدود سه تا 11 میلیارد دلار است كه بیشتر از واردات است.

وزیر اطلاعات گفت: وقتی ریگی دستگیر شد اعتراف كرد «یكی از وظایف ما حمایت از قاچاق مواد سوختی از جمله بنزین و نفت بود از طرفی سرویس های اطلاعاتی كه از ما می خواستند این كار را انجام دهیم ، به فكر این نیز بودند كه مشكلات سوختی خود را از این راه رفع كنند.»

به گزارش خبرگزاری مهر ، وزیر اطلاعات در همایش علمی تخصصی راهبرد های نوین پیشگیری و مبارزه با قاچاق كالا و ارز در مركز همایش های بین المللی صدا و سیما به وضع قاچاق در كشور اشاره كرد و افزود: بر اساس آنچه دستگاه اطلاعاتی كشور در مبارزه با قاچاق ورود كرده ، این پدیده امنیت ملی كشور را به ویژه در مباحث اجتماعی و فرهنگی و سلامت جامعه را هدف قرار داده است .
وی گفت: لایه های مدیریت اجرایی ، مالی و حمایتی بال ها و شبكه های پیچیده قاچاق در داخل و خارج كشور به طور سازمان یافته فعالیت می كنند .

مصلحی افزود: بخشی از شبكه ها با هدف قرار دادن مسائل فرهنگی و اعتقادی از حمایت های سرویس های اطلاعاتی دشمنان جمهوری اسلامی و نیز سرویس های اطلاعاتی برخی كشورهای همسایه شرقی برخوردارند .

وی ادامه داد: ریگی وقتی دستگیر شد اعتراف كرد «یكی از وظایف ما حمایت از قاچاق مواد سوختی از جمله بنزین و نفت بود از طرفی سرویس های اطلاعاتی كه از ما می خواستند این كار را انجام دهیم ، به فكر این نیز بودند كه مشكلات سوختی خود را از این راه رفع كنند.»

وی افزود: واردات كالاهای قاچاق مانند مشروبات الكلی و حرام ، تجهیزات ماهواره ای ، طلا ، كالا و تجهیزات مشابهی كه در داخل تولید می شود ، از مصادیق براندازی اقتصادی در كشور قلمداد می شوند.

وزیر اطلاعات گفت: حجم تجارت خارجی كشور در واردات كالا از 16 میلیارد دلار در سال 88 به 65 میلیارد دلار در سال 89 رسیده و این وضع در حالی است كه ابزار و امكانات نظارتی متناسب با این رشد چهار برابری نبوده است.

مصلحی افزود: به ویژه در این مقوله كار نرم افزاری و رفتن به سمت كار نظارتی به جای حضور فیزیكی و سخت، خیلی بیشتر می تواند جوابگو باشد كما اینكه در جاهایی این موضوع به خوبی نشان داده شده است.

وی گفت: نظارت نكردن در مصارف ارزی كشور و نبودن زیرساخت های لازم موجب شده است كه قاچاقچیان، ارز مورد نیاز خود را از شبكه رسمی كشور تهیه كنند.

وزیر اطلاعات اضافه كرد: به عبارت دیگر ضعف مدیریت تجارت خارجی كشور موجب تقویت روند قاچاق در كشور شده و براین اساس اگرچه معادل واردات، ارز در كشور به فروش رفته اما پارسال میزان توزیع ارز از طریق بانك مركزی به بازار اقتصادی حدود سه تا 11 میلیارد دلار است كه بیشتر از واردات است.

مصلحی گفت: این نكته قابل توجهی است كه ما زیرساخت های متناسب با این را باید فراهم كنیم.

مـرجـع  


تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :