تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 160_ انقدر تحریم کنید تا «تحریم-دون-تون» پاره بشه! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)

 انقدر تحریم کنید تا «تحریم-دون-تون» پاره بشه! ...

وزارت نفت به هند 7 میلیارد دلار تخفیف داد؟!


   همزمان با ادامه مذاكرات بی نتیجه شركت ملی نفت و پالایشگاههای هندی، اخیرا دولت ریاض و دهلی برای جایگزین كردن بخشی از نفت خام عربستان به جای نفت میادین سروش و نوروز ایران به توافق اولیه دست یافته اند.

در حالی كه خبرگزاری مهر در خبر امروز خود میزان بدهی نفتی هند به ایران را 9 میلیارد دلار اعلام كرده است، همزمان خبرگزاری فارس به نقل از "یك منبع آگاه در وزارت نفت" این مبلغ را 2 میلیارد دلار اعلام نموده است!

به گزارش «آینده» با تشدید مساله اختلافات ارزی میان ایران و هند در خصوص فروش نفت ایران و كشیده شدن این بحث به رسانه‌های بین‌المللی، انتشار رقم‌های مختلفی از میزان بدهی هند، به التهاب روانی ناشی از آن دامن زده است.

امروز خبرگزاری فارس به نقل از یك منبع آگاه در وزارت نفت نوشته است: در مذاكرات دو هفته پیش طرف‌های هندی و ایرانی در خصوص نحوه واریز بهای نفت صادراتی ایران به هند قرار بر این بود كه اگر راه‌حلی پیدا نشد، صادارت نفت ایران به هند قطع شود.

وی افزود: در مذاكرات دوجانبه همواره هندی‌ها می‌گفتند: شما راهی پیدا كنید تا ما به آن عمل كنیم! اما زمانی كه راه‌حلی پیدا می‌شد هندی‌ها مضمون جلسات را رسانه‌ای می‌كردند و به همین دلیل طرف مقابل نیز هشیار شده بدل آن راه‌حل را اجرا و آن را مسدود می‌كردند.

این منبع آگاه اضافه كرد: این در حالی بود كه در داخل كشور تلاش می‌شد اطلاعات مربوط به این مساله افشا نشود تا تحریم‌كنندگان نتوانند از آن بهره ببرند.

وی در پایان یادآوری كرد: در حال حاضر بدهی نفتی هند به ایران به بیش از 2 میلیارد دلار بالغ می‌شود.

اما خبرگزاری مهر درباره همین خبر نوشته است: پیگیری خبرنگار مهر از وزارت نفت نشان می دهد با توجه به نامشخص بودن نحوه وصول منابع مالی حاصل از صادرات نفت به هند، تاكنون سقف بدهی های نفتی دولت دهلی نو به ایران به مرز 9 میلیارد دلار افزایش یافته است. البته این میزان بدهی هند به ایران را هم وزارت اقتصاد هند تائید كرده است.

بر این اساس، در هفت ماه گذشته مسئولان مختلف شركت ملی نفت، بانك مركزی و وزارت اقتصاد و دارایی برای حل و فصل نحوه وصول بدهی های نفتی از هند وعده های متعددی ارائه كرده اند كه تاكنون هیچ یك از این وعده ها به نتیجه نرسیده است.

در حال حاضر پالایشگاههای نفت مانگلور و ریلیانس هند از بزرگترین خریداران نفت خام صادراتی ایران به شمار می روند كه به دلیل تحریم برخی از بانكهای بین المللی قادر به پرداخت بدهی نفتی خود به دولت ایران نیستند.

از سوی دیگر، همزمان با ادامه مذاكرات بی نتیجه شركت ملی نفت و پالایشگاههای هندی، اخیرا دولت ریاض و دهلی برای جایگزین كردن بخشی از نفت خام عربستان به جای نفت میادین سروش و نوروز ایران به توافق اولیه دست یافته اند.

   مـرجـع  

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :