تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - پزشكیان: و امروز هم می‌گوید آن روزها دیگر گذشته و نباید كاه كهنه را به باد دهیم ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)
 
 

 

  بسم الله الرحمن الرحیم  

 

http://s6.picofile.com/file/8204976500/FES8DE_MASUL3N_6.jpg

 

_ پس اون قول تغییراتی که میدادی چی شد؟

میشه باورشون کنیم؟

_ تو اون بازی سوختم ، ولی هنوزم میتونم با اون مانور بدم.

 

http://s3.picofile.com/file/8204980026/FES8DE_MASUL3N_4.jpeg

 

http://s3.picofile.com/file/8204980268/FES8DE_MASUL3N_3.jpg

 

  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید

 خبرها از تلخفات دولت محمود احمدی‌نژاد تمامی ندارد. در آخرین نمونه كاظم پالیزدار، دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفته است: «چهار نفر از اعضای هیأت دولت دهم در نامه‌ای بدون شماره و سند زمینه واریز میلیاردها دلار را به حساب بابک زنجانی فراهم کردند». با این حال هنوز هم سینه‌چاكان محمود احمدی‌نژاد در نهادهای مختلف كم نیستند؛ از جمله در مجلس. جایی كه به گفته مسعود پزشكیان عده‌ای نه در دولت قبل می‌گذاشتند نظارتی بر روی دستگاه اجرایی انجام شود و نه الان می‌گذارند كارنامه محمود احمدی‌نژاد بررسی گردد.
به گزارش خرداد؛ داستان تخلفات و مفاسد دولت قبل هنوز پر از سوالات بی‌جواب است. در حالی كه بسیاری از یاران احمدی‌نژاد بعد از ترك پاستور مسیر «اوین» را در پیش گرفته‌اند، او هنوز دولتش را «پاك‌ترین دولت تاریخ» می‌داند. این اما تنها نظر رئیس دولت‌های نهم و دهم نیست. خیلی از هواداران سابق او هم هستند كه تمایل دارند تا افسانه «پاك‌ترین دولت تاریخ» همچنان زنده بماند. افسانه‌ای كه زنده‌ماندش بخشی از تاكتیك زمین‌گیر‌كردن دولت یازدهم است.
مسعود پزشكیان، از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس و از منتقدان همیشگی محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگویی كه هفته قبل در حاشیه یكی از جلسات علنی مجلس با «خرداد» داشت درباره ابهام‌های كارنامه دولت‌های نهم و دهم گفت: «واقعیت این است كه باز شدن این كارنامه پایان عمر سیاسی خیلی‌ها خواهد بود. امروز واضح و روشن است كه دولت آقای احمدی نژاد درگیر تخلفات و مفاسد گوناگون و اشتباهات غیرقابل گذشتی شده بود. اما مساله این است كه آن دولت در بروز چنان وضعیتی تنها نبود.»
پزشكیان با اشاره به جایگاه حقوقی مجلس در ساختار سیاسی ایران توضیح می‌دهد: «در همان سال‌ها اگر مجلس به عنوان نهاد ناظر توانسته بود ابزارها و امكانات نظارتی خود را به كار بگیرد، خیلی از این تخلفات و مفاسد در نطفه خفه می‌شد و یا در همان گام‌های ابتدایی متوقف می‌گشت. اما چنین نشد و دلیل آن هم احساس خطر برخی از نیروهایی بود كه احساس می‌كردند رفتن به آن سمت یعنی ضربه زدن به جریان سیاسی و جناح خودی».
وزیر بهداشت دولت اصلاحات با اشاره به موضوع مذاكرات هسته‌ای در دولت‌های محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی و تاكید به تفاوت فضای نقد در این دو دولت می افزاید: «در دوران احمدی‌نژاد مجلس مطلقا نه در جریان مذاكرات بود و نه حتی اجازه مطرح كردن كوچكترین بحثی را داشت. حتی برخی مواقع ما به عنوان نماینده از طریق تلویزیون و اخبار رسانه‌ها متوجه می‌شدیم كه مثلا فلان دور مذاكره درباره موضوع هسته‌ای شروع شده است. یا مثلا بسیاری از نمایندگان از جریان دو دور مذاكره با آمریكایی‌ها در ماه‌های پایانی آن دولت بعد از سه سال خبردار شده‌اند و تا قبل از این اصلا روح ما هم خبر نداشت كه چنین اتفاقی افتاده است. حالا این را با وضعیت فعلی مقایسه كنید كه صدا و سیما انواع و اقسام برنامه‌های انتقادی و جهت‌دار را طراحی كرده و در نقد و مخالفت با مذاكرات هسته‌ای اصلا كم نگذاشته است».
وی با بیانی اینكه «ما نمی‌گوییم نقد نباشد، اما می‌گوییم كه باید پاسخ داده شود كه چرا در دولت قبل از این جور نقدها و فضاهای باز خبری نبود» اضافه می‌كند: «در دولت احمدی‌نژاد، خصوصا دولت دهم به هزار و یك بهانه اجازه نقد و نظارت حتی به نمایندگان مجلس هم داده نمی‌شد. تا ماه‌ها بعد از انتخابات سال 88 كه می‌گفتند وضعیت كشور عادی نیست و نباید نقد كرد. بعد از آن می‌گفتند تحت فشار بین‌المللی هستیم و نباید پیام اختلاف نظر از داخل به خارج منتقل شود. بعد هم كه قدری نقدها شروع شد برخی از هواداران سابق آقای احمدی‌نژاد یك طیفی ساختند به اسم «جریان انحرافی» و همه چیز را به همان چند نفر افراد آن طیف نسبت می‌دادند و نه هیچ توضیحی می‌دانند كه چطور ممكن است این تعداد آدم محدود تمام یك دولت را به فساد بكشانند و نه هیچوقت برخوردی با آنها صورت می‌گرفت. یعنی هم آزاد بودند و هم متهم.»
پزشكیان با اشاره به اینكه هواداران سابق دولت احمدی‌نژاد سعی دارند تا همه مفاسد و تخلفات را به دولت دهم و خصوصا روزهای بعد از خانه‌نشینی او نسبت دهند، می‌گوید: «واقعیت این است كه اتفاقا خیلی از فسادها از همان روزهایی شروع شد كه آقایان هنوز سینه‌‌چاك احمدی‌نژاد بودند و برایش در مقابل این و آن سینه‌سپر می‌كردند. خیلی از فسادهای امروز ریشه در دولت نهم دارد نه دولت دهم. اینكه همه چیز را به یك مقطع تاریخی حواله دهیم، فرار از واقعیت و مسئولیت است. فساد موضوعی نیست كه یك شبه اتفاق بیفتد.»
وی درباره دلایل افشا شدن فسادها هم می‌گوید: «اتفاقا خیلی‌ها و از جمله خیلی از نمایندگان مجلس تا قبل از خانه‌نشینی احمدی‌نژاد بسیاری از موضوعات را می‌دانستند. اما چرا اینها علنی نمی‌شد؟ چون اختلاف سیاسی چندانی در كار نبود. وقتی اختلافات بروز كرد و اوج گرفت این فسادها را جریانی كه تا قبل از آن هوادار احمدی‌نژاد بود به عنوان برگ برنده رو كرد. اما به هیچ عنوان این مسایل محدود به سال‌های بعد از 88 نیست. فسادها از همان دولت نهم آغاز شده بود.»
پزشكیان درباره دیدگاه امروز هواداران سابق احمدی‌نژاد هم توضیح می‌دهد: «آنها فكر می‌كردند كه فرمان سیاست در دست خودشان است و اگر احمدی‌نژاد را زدند می‌توانند نیروی دلخواه دیگری را در ریاست جمهوری جایگزین آن كنند. اما این اتفاق نیفتاد و آنها از انتخابات 24 خرداد ضربه بزرگی خوردند. به همین دلیل هم الان چیزی جز همان احمدی‌نژادی كه روزی تكفیرش می‌كردند ندارند. البته در این بین بسیاری از اصولگرایان هم بودند كه راه عقلانی را در پیش گرفتند. اما جریان تندرو و افراطی بسیار مایل است تا یك بار دیگر به احمدی‌نژاد برگردد كه البته كار سختی است.»
این نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس در پایان می‌افزاید: «الان هم یكی به همین دلیل و یكی به دلیل قصور و تقصیر خود این جریان در تخلفات دولت قبل، آنها اصلا تمایل ندارند تا كارنامه احمدی‌نژاد بررسی شود و مرتب جلوی آن كارشكنی می‌كنند. قسمتی از این جریان در تخلفات احمدی‌نژاد همكاری می‌كرد و قسمتی دیگر به دلیل سكوتی كه علی رغم داشتن امكان نظارت پیش گرفت پایش در مسایل گیر است. آنها زمانی اجازه نظارت بر عملكرد دولت را نمی‌دادند‌. امروز هم اجازه بررسی كارنامه آن را نمی‌دهند. آن روز می‌گفتند كشور در شرایط عادی نیست و مصلحت ایجاب می‌كند كه با دولت در نیفتیم و امروز هم می‌گوید آن روزها دیگر گذشته و نباید كاه كهنه را به باد دهیم. با یك چنین منطق و استدلالی هنوز كار بررسی كارنامه دولت قبل سخت است و هنوز مجلس بعد از گذشت دو سال از پایان عمر آن دولت برای مسایلی مثل تحقیق و تفحص از موارد تخلف احمدی‌نژاد و مدیرانش با موانع و مشكلاتی مواجه می‌شود»   
 

  عکس وُ تدوین : عـبـــد عـا صـی 

 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :