تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - 175_ شرافت و کرامت صدها انسان به ناروا در این سالها لجن‌مال و لگدکوب شدهآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)
 آیت الله سید محمد موسوی خوئینی‌ها: شرافت و کرامت

 صدها انسان به ناروا در این سالها لجن‌مال و لگدکوب شده
 

سید محمد موسوی خوئینی‌ها به دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های جریان اقتدارگرا درباره جلسه مجلس خبرگان پس از رحلت امام خمینی (ره) واکنش نشان داد و خواستار آن شد که فیلم آن جلسه از آرشیو صداوسیما بیرون بیاید تا حقیقت برای مردم آشکار شود.

اشاره آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها به ادعای صفار هرندی در برنامه زنده صداوسیما و نیز نوشته‌های سایت‌های وابسته به اصولگرایان است که ادعا کرده بودند موسوی خوئینی‌ها با مقام معظم رهبری مساله شخصی دارد و به همین خاطر در جلسه مذکور و در حین رای‌گیری و قیام و قعود برای انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری، عبای نفر جلویی خود را (که به نوشته‌ی سایت‌های مدعی اصول، آیت‌الله باریک‌بین امام‌جمعه قزوین بوده) کشیده و از او خواسته که بلند نشود!

این ادعای فارغ از صحت و سقم آن، در همان زمان واکنش دلسوزان انقلاب و آگاهان به امور را برانگیخته بود که می‌گفتند این نشان می‌دهد هیچ نکته‌ی منفی دیگری در شخصیت و عملکرد موسوی خوئینی‌ها پیدا نکرده‌اید که به چنین موضوعی دستاویز شده‌اید.

اما اکنون آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها به صراحت چنین ادعایی را تکذیب کرده و از صفار هرندی خواسته است پس از مشاهده‌ی فیلم موجود در آرشیو صداوسیما از جلسه‌ی مذکور، که نشان می‌دهد موسوی خوئینی‌ها در ردیف جلویی نشسته و جلوی او هم هیچ‌کس ننشته و آیت‌الله باریک‌بین هم درست در مقابل ایشان نشسته است، “به حکم ارزشهای تبارشان و به حکم حداقل تقوایی که در وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لازم است، حقیقت را بر مردمی که آن مصاحبه را دیده و شنیده اند توضیح دهند.”

ایشان در پاسخ به سؤال یکی از مخاطبان وب‌سایت خود که پرسیده بود “آقای صفار هرندی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم، در سال ۸۸ گفت: آقای موسوی خوئینیها گفته که ما زمان امام هم ولایت فقیه را قبول نداشتیم اما می ترسیدیم که بگوییم. شما این گفته را تصدیق می کنید؟”، ضمن یادآوری تبار ارزشمند حسین صفار هرندی، نوشته است: “پیش از آنکه از آقای صفار هرندی سند آنچه را به اینجانب نسبت داده است سوال کنم، مایلم درباره مطلبی که ایشان در برنامه ای تلویزیونی، در یک گفتگو به اینجانب نسبت داده است توضیح بخواهم. از آقای صفارهرندی با توجه به تبارشان و با توجه به اینکه مدتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند این انتظار را دارم که صادقانه به این سوال درباره آن مصاحبه تلویزیونی پاسخ دهند.”

موسوی خوئینی‌ها افزوده است: “آقای صفار هرندی در آن برنامه اولا گفتند که من با حضرت آیت الله خامنه ای عناد یا خصومت شخصی از قبل داشته ام! و برای اثبات این اتهام به بیان واقعه‌ای پرداختند که فیلم آن واقعه در آرشیو صدا و سیما موجود است و آقای هرندی بدون توجه به وجود چنین فیلمی نسبت ناروای دومی به من دادند و آن این بود که گفتند ایشان (یعنی بنده) علاوه بر اینکه به رهبری ایشان رای نداده ام ، سعی کرده ام از رای دادن فردی که در صندلی جلوتر از من نشسته بود جلوگیری کنم و تلویحا و با کمک برخی سایت ها این فرد را آیت الله باریک‌ بین، امام جمعه محترم قزوین معرفی کردند. من از جناب آقای صفار هرندی می‌خواهم که هر دو فیلم موجود در آرشیو صدا و سیما را یکبار دیگر ببیند (که تا کنون هردو فیلم بارها از تلویزیون پخش شده است) و پس از آنکه ملاحظه کردند که صندلی من در ردیف اول است و هیچ صندلی‌ای جلوی صندلی من نیست و جالب تر آنکه آیت الله باریک‌ بین نه تنها در جلو من نیستند بلکه دقیقا روبروی من با فاصله چندین متر نشسته اند ، آنگاه به حکم ارزشهای تبارشان و به حکم حداقل تقوایی که در وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لازم است، حقیقت را بر مردمی که آن مصاحبه را دیده و شنیده اند توضیح دهند.”

دبیر مجمع روحانیون مبارز همچنین از صفار هرندی خواسته است: “یک زحمت دیگر هم بکشند و از آیت الله باریک بین سوال کنند که آیا آنچه به من نسبت داده شد، صحت دارد و آن واقعه رخ داده است یا نه. جناب آقای باریک بین عالمی با تقوا و وارسته است و خلاف نمی‌گویند و چنانچه آقای هرندی درباره آنچه در رابطه با این مصاحبه گفتم برای من و برای مردمی که آن مصاحبه را شنیده اند توضیح دادند ، آنگاه درباره مطلبی که راجع به ولایت فقیه به من نسبت داده اند سوالهای خودم را مطرح می‌کنم.”

آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها سپس تاکید کرده است: “من در پی دفاع از خودم نیستم که بخواهم ثابت کنم آنچه به ناروا آقای صفار هرندی به من نسبت داده اند صحت ندارد، مانند آن نسبت های ناروایی که آن امام جمعه محترم و آن عالم برجسته قم و آن سردار و آن نماینده مجلس و آن خطیب محترم و آن و آن و… به من نسبت داده اند. (که انشا الله تمام این موارد را به تدریج و به مناسبت و با ذکر نام آقایان بر روی این سایت خواهم گذاشت و سوالهای خود را مطرح خواهم کرد و امیدوارم در یک فضای عقلانی و به دور از بغض و کینه به سوالهای من پاسخ دهند تا شنوندگان آن نسبت های ناروا با واقعیت ها آشنا شوند.) من تنها در پی آن هستم که علاقمندان امام و انقلاب را توجه دهم به این واقعیت تلخ که چه فضایی بوجود آمده است که افراد محترم از عالی تا دانی را وادار میکند برای رسیدن به آنچه خود اعتلای کشور و انقلاب میدانند، زبان به هر سخنی باز کنند. در حالیکه خود میدانند تا به صحت چیزی از راههای معتبر شرعی اطمینان پیدا نکرده‌اند نباید زبان را به آن آلوده سازند.”

وی در نهایت افزوده است: “قربانیان این فضای مسموم، صدها انسانی هستند که شرافت و کرامت شان به ناروا در این سالها لجن مال و لگدکوب شده است.”
 


مـرجـع : http://parlemannews.ir/index.aspx?n=15078

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :