http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - آتش به اختیار به سبک ماه عسلآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)


     آتش به اختیار به سبک ماه عسل   


  جهت مراجعه به مرجع متن، یا عنوان اصلی، به پیوند فوق اشاره کنید  
آفتاب‌یزد- گروه شبکه: ده سال است که احسان علیخانی برنامه ماه عسل را در ایام ماه مبارک رمضان روی آنتن می‌برد، اما در این مدت بیشتر چه به خاطر نوع میهمانانش و چه به‌خاطر نحوه اجرا و بغض معروف مجری آن یعنی احسان علیخانی مورد انتقاد قرار داشت. در واقع با شروع این برنامه تا مدت‌ها سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی هم نیز به راه بود. اما امسال علی‌رغم برخی انتقادات همیشگی، شاهد حرکتی خیرخواهانه از این برنامه بودیم که بسیار مورد تحسین و توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت که آنهم فراخوان برای آزادسازی زندانیان بود. این طرح با کمک برنامه ماه عسل و سازمان زندان‌ها و کمیته امداد امام‌خمینی و با حضور پرشور مردم در ماه رمضان با موفقیتی بی‌نظیر انجام شد. این اتفاق خیرخواهانه باعث شد کاربران شبکه‌های اجتماعی از این برنامه به‌خاطر جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان تشکر کنند، چراکه در پی آن فراخوان، شاهد آزادی بسیاری از زندانیان غیرعمد بودیم.
یکی از کاربران در این باره نوشت: «خوب بود ماه عسل در طول سال هم پخش می‌شد تا هر شب حداقل مشکل دو خانواده، چند نیازمند به دست خود مردم حل می‌شد.»کاربر دیگری اینطور گفت: «ماه عسل با این همه کار خیر هر چی انتقاده شست برد، کسی هم نرفت به سازنده‌هایش دیکته کند اینطوری باشید. آتش به اختیار تهش باید اینطوری شه.»شخصی نیز عنوان داشته است: «دعای خیر هزار زندانی آزاد شده و صدها هزار نیازمند؛ عیدی تیم ماه عسل است. به این عیدی غبطه می‌خورم!»فرد دیگری نوشته است: «مشارکت گسترده و فوق‌العاده مردم در حرکت عظیم و خیرخواهانه برنامه ماه عسل، بیانگر همدلى و هم احساسى آنها به یکدیگر است.»دیگری نوشت: «خدمتی که ماه عسل و احسان علیخانی به قشر ضعیف با یک برنامه یک‌ماهه کرد هیچ‌کس نتونست انجام بده!»یکی دیگر از کاربران اینطور توئیت کرد: «مصداق کار فرهنگی تمیز، احسان علیخانی است، او با کار فرهنگی خودجوش توانست مسئولان را بدون عیب‌جویی پوچ‌اندیشان به تعظیم مقابل مردم وادار کند.»
***
سجده شکر پرویز فتاح
از سوی دیگر در یکی از قسمت‌های این برنامه، پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد میهمان آن بود، اما آنچه از دید کاربران دور نماند و به آن واکنش نشان دادند، اقدام تحسین‌برانگیز پرویز فتاح بود. او در این قسمت از برنامه به دلیل مشارکت گسترده مردم در کمک به آزادی زندانیان غیرعمد و طرح محسنین که برای حمایت از کودکان بی‌سرپرست بود، در برابر میلیون‌ها بیننده سجده شکر کرد. یکی از کاربران در این باره نوشته است: «خدایا ده تا مسئول مثل فتاح نصیب جمهورى اسلامى کن کمی بار از روى دوش بردارن نه بار بشن روى دوش.»کاربر دیگری اینطور نوشته است: «نمونه‌ای از یک مسئول با شرف که قدر مردم رو میدونه و جلو دوربین سجده شکر رفت به خاطر کمک‌های خیرشون تو این ماه عزیز.»شخصی نیز عنوان داشته است: «خدارو شکر یک مسئول در تلویزیون در برابر مردم تعظیم کرد!»فرد دیگری گفته است: «فتاح چه خوب بود؛ چه خاکی چه بامحبت.»کاربران دیگر اینطور نوشتند: «مهندس فتاح رو ببینین! آنقدر خوب... آنقدر مخلص... آنقدر مودب... آنقدر محترم...»، «خیلی زیباست که انسان موفقیتش را به‌خاطر رحمت خدا و حمایت مردم بداند»، «اینکه فتاح مُهر آورده بود و قبله رو هم پرسیده بود خیلی خوب بود»، «کاری که فتاح در برنامه ماه عسل انجام داد کاش دیگر مسئولان انجام می‌دادند»، «حیفه فتاح رو نادیده بگیریم یک مدیر جهادی، خالص، بی‌ادعا، سالم‌ و با دغدغه»، «فتاح وقتی که می‌گفتن بیاد کاندیدا شود، می‌گفت خدمت به مردم برام لذتبخش‌تره، خیلیا فکر می‌کردن کلاس میذاره، اما با تعظیمش در برنامه ماه عسل معلوم شد راست می‌گفت»، «تکریم ملت و مردم یعنی فتاح که به‌خاطر تشکر هم سجده شکر بجا میاره و هم تعظیم میکنه»، «فتاح چیکار کرد تو ماه عسل...!»
***
کچلیک در ماه عسل
اما یکی از شیرین‌ترین قسمت‌های این برنامه، حضور امیرعباس معروف به کچلیک بود. پسر مازندرانی که همین چند ماه پیش با انتشار کلیپی از او در فضای مجازی به شهرت خاصی رسید تا جایی که برای خودش در اینستاگرام پیچ مخصوص با فالوئرهای فراوان دارد. در آن فیلم آنچه بیشتر مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرارگرفته بود؛ صداقت، نوع صحبت‌کردن و به‌کاربردن کلمه‌ای از سوی امیرعباس بود که گفته بود «شعر بلد نیستم بخوانم، به من یاد می‌دهند، اما زود فراموش می‌کنم. دندونم درد گرفته چون صبح نون و کچلیک خوردم (کچلیک یک نوع غذای محلی در شمال است به معنی کدو سبز)» از آنجا شد که امیرعباس کچلیک با این کلمه معروف شد و بر سر زبان‌ها افتاد. امیرعباس همزمان با عید فطر و پخش آخرین قسمت از برنامه ماه‌عسل، میهمان این برنامه با میزبانی احسان علیخانی بود. او در این برنامه تیتراژ ماه عسل را خواند و عوامل ماه عسل هم به امیرعباس یک دوچرخه هدیه دادند. حال بار دیگر او در کانون توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.
یکی از کاربران در این باره نوشت: «خوشمزگی‌های علیخانی تمومی نداره، شخصیت امیرعباس 6ساله رو خرد میکنه کهبامزه باشه.»کاربر دیگری نوشته است: «بهترین کار ماه عسل امسال آوردن امیرعباس بود.»فردی نیز عنوان داشته است: «پدیده این روزهای فضای مجازی به برنامه ماه عسل آمد و شعر را فراموش نکرد!»دیگری گفت: «آخه این چه طرز صحبت با یک بچه است.»شخص دیگری گفته است: «ای جان امیرعباس رو به ماه عسل آوردن، چه خوبه این پسر.»یکی دیگر از کاربران نوشته است: «امیرعباس رو آوردن ماه عسل چه بامزه‌‌اس.»


تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :