تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - لجبازی صاحب‌منصبان باعث گرفتاری ملت می‌شودآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

لجبازی صاحب‌منصبان باعث گرفتاری ملت می‌شود

برای مرجع خبر روی عنوان کلیک کنید

   رئیس دیوان عدالت اداری گفت: گاهی افرادی در جامعه با توجه به اینکه در فلان مقام و جایگاه قرار دارند، حرفی می‌زنند یا اظهار نظری می‌کنند که درست نیست و در مواجهه با یادآوری و تذکر دیگران مبنی بر نادرستی این اظهارات مقاومت می‌کنند و نمی‌پذیرند. از عواقب چنین رفتاری در صاحب‌منصبان، گرفتاری برای ملت و مملکت است که متاسفانه در مسایل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از این جنس فراوان است.

محمدجعفر منتظری طی سخنانی در جلسه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری تصریح کرد: اصرارهایی که به‌ویژه برخی قضات به آن گرفتار هستند، خطرناک است. گاهی قضات گمان می‌کنند که چون قاضی هستند و قاضی نیز مستقل است و کسی نمی‌تواند تکلیف کند که فلان رای را بدهد یا ندهد، فهم خود را مبنا قرار می‌دهند و متاسفانه بر آن ولو آنکه خلافش ثابت شود،‌ اصرار می‌ورزند که این اصرار، شخص را به مرحله لجبازی می‌رساند که اصلا جایز نیست.

وی ادامه داد: مباحثه کردن، تبادل نظر، رایزنی و مشورت در کار برای همه امری ضروری است تا خودمان و دیگران را گرفتار نکنیم.

رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه با اشاره به ابعاد مختلف اصرار غیر حق بر موضعی داشتن و عوارض آن ضمن بیان روایتی از حضرت امام صادق (ع) افزود: حضرت امام صادق (ع) می‌فرماید لجبازی درد بدی است و هیچ خصلتی برای انسان بدتر از آن نیست. این خوی از صفات و سرشت شیطان است و باید مراقب بود که هیچ‌کس در هیچ جایی بدان دچار نشود، چرا که کسی که به خودش و دیگران جاهل است، لجباز و ستیزه‌جو می‌شود.

منتظری اظهار کرد: اینکه قول و عمل انسان، موافق حق و حقیقت نباشد و بر آن اصرار بورزد، لجبازی و عمل شیطان است. چنانکه می‌توان تبعات این درد را در جامعه که آتشی در زندگی فردی و اجتماعی افراد است، ‌ملاحظه کرد.

وی با اشاره به عوارض چنین رفتاری در مسایل سیاسی و اجتماعی افزود: گاهی افرادی در جامعه با توجه به اینکه در فلان مقام و جایگاه قرار دارند، حرفی می‌زنند یا اظهار نظری می‌کنند که درست نیست و در مواجهه با یادآوری و تذکر دیگران مبنی بر نادرستی این اظهارات مقاومت می‌کنند و نمی‌پذیرند. از عواقب چنین رفتاری در صاحب‌منصبان، گرفتاری برای ملت و مملکت است که متاسفانه در مسایل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از این جنس فراوان است.

رئیس دیوان عدالت اداری اصرار بر حق را با لجبازی متفاوت دانست و یادآور شد: اصرار بر حق به تعبیر قرآن پایداری، استقامت و استقرار است؛ مانند آنچه در انقلاب اسلامی ایران روی داد. ملت شریف ایران در بیش از سه دهه پیش اعلام کرد “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” که اصلی از اصول انقلاب بود و بر آن تا به امروز هم پای فشرده است ولو آنکه دنیا در مقابلش بایستد که ایستاده است و می‌بینیم که ملت هم‌چنان آن حق را که منطبق بر عقل و وحی بود، حفظ کرده است.
 

 

اکرمی: صحبت‌های آیت‌الله جنتی مرا به شگفتی انداخت

برای مرجع خبر روی عنوان کلیک کنید

   نماینده تهران در مجلس با انتقاد از مواضع اخیر دبیر شورای نگهبان در خطبه‌های نماز جمعه تهران، گفت: در حال حاضر در مورد انتخابات مجلس نهم بحث‌های مختلفی وجود دارد، اما صحبت‌های آیت‌الله جنتی در نماز جمعه تهران درباره انتخابات مرا به شگفتی آورد؛ چرا که ما باید شرایط حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم، نه اینکه با تکیه بر زخم‌های کهنه و جدید در کشور در برابر حضور مردم خواسته یا ناخواسته سد ایجاد کنیم.

سید رضا اکرمی اظهار کرد: شورای نگهبان باید بر حسب قانون عمل کند، نه اینکه 6 ماه قبل از برگزاری انتخابات داد و فریاد راه بیاندازد و این فضا را مخدوش کند، چرا که در شرایط فعلی نباید از تریبون مهمی مثل نماز جمعه تهران از ادبیات اختلاف‌افکنانه استفاده کرد.

نماینده تهران از نحوه ارتباط و تعامل دولت با مراجع و روحانیون انتقاد و این شرایط را برای کشور نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه دولت فعلی ارتباط مناسب و شایسته‌ای با روحانیت و مراجع تقلید ندارد و تنها مشاور روحانی هم که در دولت حضور داشت را از دست داد و این مسئله به عملکرد دولت در این زمینه برمی‌گردد.

اکرمی افزود: طبق فرمایشات مقام رهبری ارتباط دولت با مراجع و روحانیون کشور باید پر رنگ‌تر شود و مسئولان ارشد دولت باید در این زمینه تلاش بیشتری کنند، اما این مسأله بدون ایجاد تحول در روش و بینش دولت محقق نمی‌شود و لازم است که به توصیه‌های بزرگان در این زمینه توجه بیشتری صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکرمی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از عملکرد مسئولین در سال جهاد اقتصادی، گفت: در حالی 6 ماه از سالی که به نام سال جهاد اقتصادی نام‌گذاری شده است، می‌گذرد که نتوانستیم شاهد حرکت و جهش مناسب در حل مشکلات بیکاری، تورم و دیگر مسائل اقتصادی باشیم و این در حالی است که زمان به سرعت از دست می‌رود.

عضو جامعه روحانیت اظهار کرد: اینکه دولت می‌گوید مبلغ یارانه‌ها باید 3 برابر، در جهت ایجاد حاشیه‌سازی و ورود به حوزه‌های غیر‌مرتبط با دولت است، که مقام معظم رهبری پیش از این تذکرات لازم را به دستگاه‌های مختلف داده بودند.

اکرمی گفت: دولت باید اظهارات قانونی و وعده‌های قابل تحقق به مردم داشته باشد، نه اینکه توقعی ایجاد کند که نتواند به آن پاسخ دهد و مثل وزیر کار بدون آمار صحیح اعلام نکند که در سال 90، بیش از 2500 فرصت شغلی می‌تواند ایجاد کند.

این نماینده مجلس هشتم برخورد مجلس با عملکرد دولت در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها را برخوردی " با نجابت‌" ارزیابی کرد و گفت: طبق آمار و ارقامی که ارائه می‌شود مبلغی در حدود 600 میلیارد تومان از قبوض صادر شده برای مردم هنوز پرداخت نشده است و مجلس در این زمینه با نجابت با دولت برخورد کرده است.

وی همچنین در مورد میزان تورم و افزایش 50 درصدی قیمت برخی کالاها در کشور، گفت: ارائه آمارهای غلط در کشور به اقتصاد ما ضربه می‌زند و باید در این زمینه حساسیت داشت و من از آقای بهمنی که نرخ تورم را بین 16 تا 17 درصد اعلام کرده است، درخواست می‌کنم خودشان به بازار مراجعه و از نزدیک مشاهده کنند که آیا قیمت تمام 360 کالای مصرفی مردم به اندازه 17 درصد رشد کرده است؟
 


تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :