http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - ادامـــه-ی آدمای عهد دقیانوس!؟ ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

آدمای عهد دقیانوس!؟ ...

 

 

ضمن آنكه شغلی مانند خبرنگاری دارای ارباب رجوع نبوده و اتفاقا خود ارباب رجوع دیگران است، در حالیكه طرح دوركاری در ابتدا باید پاسخگوی نحوه رسیدگی به امورات مراجعه كنندگان هر سازمانی باشد.

حمید بقایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: من این طرح را تأیید یا تكذیب نمی‌كنم، كمیته‌ی كارشناسی باید درباره‌ی این قضیه تصمیم بگیرد. متأسفانه با برخی افراد به‌خاطر اطلاعات كم مشكل داریم، چون آن‌ها با وجود كم بودن اطلاعات‌شان، براساس آن تصمیم‌گیری می‌كنند.

وی بیان كرد: طرح دوركاری آیین‌نامه و كمیته دارد، این كمیته باید تشكیل شود و دوركاری را تعریف كند. ...

او دوركاری را علم مدیریت نوین دانست و افزود: اگر كسی مخالف این طرح باشد، متعلق به عهد دقیانوس است، حتا اگر باستان‌شناس باشد.

بقایی معتقد است: خبرنگاران و كارمندان صدا‌وسیما دوركارند، چون از مكان اداری خود برای تولید خبر بیرون می‌روند. ...

روز گذشته سخنان فوق از آقای حمید بقایی منتشر شد تا به فراموشكارانی چون من یادآوری شود كه ایشان علاوه بر سفرهای خارج كشور و دیدارهای دیپلماتیك، مشغولیاتی نیز در داخل كشور دارند.

البته اینكه رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای اجرایی نمودن تصمیمات دولت جزو سابقون هستند و هنوز "الف" گفته نشده وی تا "ی" می‌رود، چیز عجیب و جدیدی نیست. نمونه نزدیك و بارز قضیه در ماجرای فرستادن كاركنان سازمان متبوعشان از تهران به شهرستان بود كه گلایه‌های برخی از آنان نیز در عزم و اراده ریاست محترم خللی ایجاد نكرد.

این بار اما ماجرا بر سر مورد خبرساز این روزها، یعنی طرح دوركاری و به طور مشخص " طرح دوركاری برای موزه‌ها" است. سوای از همه مسائل مطرح شده در این مصاحبه، دو نكته بیشتر توجه بنده را جلب كرد.

نخست اینكه آقای بقایی گفته‌اند مخالفان این طرح از "علم مدیریت نوین" اطلاع نداشته و به "عهد دقیانوس" تعلق دارند. در اینجا دو پیام به صورت كاملا زیرپوستی صادر شده است. هم اینكه وی مدیری است كه به علم نوین مدیریت اشراف كامل دارد و هم اینكه در این علم نوین، نحوه برخورد با مخالفین یك طرح به چه صورت است.

حال كه ایشان زحمت كشیده و تاریخ تولد مخالفان را اعلام كردند، تكلیف منتقدین را نیز مشخص كنند تا مشكلات شناسنامه‌ای در كشور كاهش یابد. البته نمی‌دانم در علم نوین مدیریت به چه دوره تاریخی "عهد دقیانوس" گفته می‌شود، اما امیدوارم منتقدین طرح وضع بهتری داشته باشند.

نكته دوم در نمونه‌ای است كه ایشان به عنوان الگوی طرح دوركاری مطرح نموده است. وی گفته: خبرنگاران و كارمندان صدا‌وسیما دوركارند، چون از مكان اداری خود برای تولید خبر بیرون می‌روند. در اینجا این سوال ایجاد می‌شود كه اساسا مقصود دولت از طرح دوركاری چیست؟

گمان افكار عمومی بر این است كه این طرح برای حل مشكلاتی نظیر ترافیك و آلودگی هوا ارائه شده و بدین صورت است كه شرایطی بوجود آید تا كاركنان نیاز به خروج از منازلشان را نداشته باشند. اما بعید است صرف اینكه كاركنان برای انجام وظیفه از مكان اداری خود دور باشند، این طرح به نتیجه برسد.

ضمن آنكه شغلی مانند خبرنگاری دارای ارباب رجوع نبوده و اتفاقا خود ارباب رجوع دیگران است، در حالیكه طرح دوركاری در ابتدا باید پاسخگوی نحوه رسیدگی به امور مراجعه كنندگان هر سازمانی باشد.

به هر حال از آقای بقایی بابت آموزش رایگان گوشه هایی از علم نوین مدیریت متشكریم و تقاضا داریم بر طبق همین اصول بفرمایند نتیجه طرح دریافت غرامت ایران از كشورهای درگیر در جنگ جهانی دوم در چه مرحله‌ای است؟
محسن دقت دوست
 

عنوان اصلی: دوركاری، مدیریت نوین و عهد دقیانوس!  
مـــرجـــع  

 

   تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :