تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - ادامـــه-ی: این یکی رو هم به لیست سیاه اضافه کنید! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

این یکی رو هم به لیست سیاه اضافه کنید! ...

 

 

 

به گزارش سرویس فرهنگی هنری «آینده»؛ سید عبدالحسین مختاباد زاده روستای امره ساری از جمله هنرمندان خوشنام موسیقی سنتی ایران است كه سوابق بس طولانی و وسیعی به خصوص در جهت حمایت از ارزش های انقلاب و امام خمینی (ره) داشته است و البته جزو هنرمندانی است كه همواره انتقادی به مجموعه های فرهنگی داشته و چه در دوران گذشته و چه در سال های اخیر به بیان شفاف انتقاداتش در تمامی ابعاد پرداخته است. اما به هر حال بیان برخی انتقادات باعث می شود برخی درصدد له كردن او همچون برخی دیگر از همفكرانش برآیند، كما اینكه پیش از این با حسام الدین سراج نیز چنین كردند و در كرمانشاه كنسرتش را به هم زدند و او را نیز چون گروهی از اهالی موسیقی و جامعه هنری فتنه گر خواندند تا دایره دشمن تراشی ها، برخلاف نظر صریح رهبر انقلاب مبنی بر جذب حداكثری و دفع حداقلی توسعه یابد و برخی جذب حداقلی و دفع حداكثری را در دستور كار قرار دهند.

البته مختاباد كه به واسطه عدم شركت در جشنواره موسیقی در طول دو سال اخیر با این تعبیر كه جشنواره سیاسی یا جریانی شده (تعبیری كه بعضاً برای دیگر جشنواره های فجر نیز توسط دیگر هنرمندان به كار رفته)، پرونده اش حسابی سنگین شده و بنابر این چنین حقی برای عده ای قابل تعریف است كه مثلاً در گلویش سرب ریخت تا دیگر صدای خوشی كه از مخالفان این عده حمایت می كند، بلند نشود و اینگونه سرچشمه هنر این هنرمند خشك شود(!) و یا لااقل می توان الفاظی چون هنرمند عاریه ای برای كسی كه فوق لیسانسش را از دانشگاه تهران گرفته و هنرش نشان داده نیاز به مدرك تحصیلی ندارد، قائل شد یا می توان او را با الفاظ زشتی خودباخته فرهنگی، مزور و حاضر در زباله دان تاریخ هنر خواند!

اینها تنها بخشی از عباراتی است كه این روزها در ادبیات برخی اشخاص برای خطاب قرار دادن مختاباد پشت سر هم ردیف می شود؛ هنرمندی كه فعالیتش را با واحد موسیقی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی آغاز و همراه حسام‌الدین سراج و محسن نفر در شكل دهی به این بخش نقشی جدی ایفا كرده و آثار شایان توجهی در زمینه امام عصر (ع)،انقلاب اسلامی، و امام خمینی(ره) دارد و آلبوم های تمنای وصال، بوی گل، شكوه، بهشت من و ماه مجلس از جمله آثار شاخصش است.

مختاباد از جمله اولین هنرمندانی است كه پس از رحلت امام (ره) به خلق آثاری با اشعار ایشان و در بزرگداشت یادش پرداخت كه دارای ارزش های ماندگار هنری بود كه تصنیف زیبای شبانگاهان برجسته ترین آنهاست. وی هم اكنون آلبوم دیگری را به سفارش واحد موسیقی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و در موسسه عروج در دست ساخت دارد و شاید همین مسئله انگیزه های برخی را كه با بیت امام مشكلات تاریخی دارند، برای كوبیدن مختاباد افزایش داده است.

متاسفانه برخی متخصصین توسعه كارخانه دشمن تراشی در فضای كنونی بال و پر گرفته اند و همین مسئله باعث شده امروز دامنه درخواست حذفشان را تا این حد توسعه بدهند و خواستار حذف مختاباد به عنوان چهره ای كه صلاحیتش رد شده (به زعم این عده)، همچون برخی دیگر از هنرمندان از بدنه صدا و سیما شوند، حتی اگر حضور این هنرمندان كه به زعم دشمن تراشان برای نظام فتنه گر هستند، در شبكه های تلویزیونی نیز نباشد و به آموزش حوزه تخصصی شان همچون مختاباد در رشته موسیقی در دانشكده صدا و سیما خلاصه شود. این درخواست ها در حالی مطرح می‏شود كه احتمال می رود در آینده شاهد توسعه درخواست های نامعقول این عده تا سرحد حذف چهره هایی همچون مجید مجیدی و كمال تبریزی به عنوان چهره های شاخص جریان هنری كه با ایشان همراه نیستند، اما از چهره های ارزشمند سینمای ایران هستند باشیم و از این حیث باید برابر درخواست های نامعقول این عده، یك جا ایستاد و با نه گفتن به ایشان، عقبشان راند.

بی شك در صورتی كه قرار باشد با فرمول این عده مملكت را اداره كرد و هركس در داخل یا خارج از كشور انتقاداتی (حتی تند) را مطرح كرد، در عوض در آغوش گرفتن و توجه به انتقاداتش برای طرح باقی انتقاداتش در فضای داخلی، در لیست سیاه قرار داد و منزوی كرد، در سال های نه چندان دور طیف وسیعی از چهره های فرهنگی و هنری شاخص و نخبه كشور كه مفاخرشان مورد اجماع عمومی قراردارد، در دایره مشروعیت قرار نخواهند داشت و این بی شك به نفع و مصلحت مملكت نیست و ببر این اساس انتظار می رود با فرمول این عده كه بسیاری از نخبگان را با همین شیوه فراری داده و در لوای حمایت از نظام، ضدنظام سازی كرده اند، به تقابل حذفی با نخبگانی كه در طول تاریخ انقلاب، همراهی شان را با سیل خروشان نشان داده و برخی اوقات گلایه مند بوده یا انتقاداتی كرده اند، نپرداخت.
 

عنوان اصلی: مختاباد هم فتنه گر و ردصلاحیت شد!
مـــرجـــع  

 

   تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :