تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - علی مطهری: استیضاح‌کنندگان از بازشدن فضای دانشگاه‌ها می-ترسند ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)      

علی مطهری: استیضاح‌کنندگان از

 بازشدن فضای دانشگاه‌ها می-ترسند ... 

 

  بسم  الله الرحمن الرحیم

  عبرت نیوز:  علی مطهری با بیان اینکه استیضاح‌کنندگان وزیر علوم از بازشدن فضای دانشگاه‌ها  ترس دارند، ریشه این استیضاح را در نوع تفکر استیضاح‌کنندگان درباره آزادی بیان  و مساله حفظ نظام دانست.
«ریشه استیضاح همین ترسی است که این آقایان از بازشدن فضای دانشگاه و به قول  خودشان بازگشت به دوران اصلاحات دارند، که این یک توهم است.»او درباره موضوع  بورسیه‌ها و دانشجویان ستاره‌دار گفت: «در این مدت یک‌ماهه که وزیر علوم فرصت  داشت، اصلاحاتی را انجام داد. البته اعلام اسامی بورسیه‌ها کار درستی نبود. تا  آنجا که من می‌دانم، سیاست وزیر علوم انتشار اسامی نبوده و با این کار مخالف  است و بارها اعلام کرده است که اهل بگم‌بگم نیستم، اما همه قبول دارند که  تخلفاتی در دولت گذشته درخصوص بورسیه‌ها وجود داشته است؛ لذا باید رسیدگی شود و  این نباید باعث ناراحتی عده‌ای شود.» به‌گفته مطهری، «البته خود استیضاح‌کنندگان  نمی‌گویند تنها دلیل آنها مساله بورسیه‌هاست بلکه چنددلیل آورده‌اند که یکی از  آنها مساله بورسیه است.» این نماینده مجلس در مورد انتصابات وزیر علوم گفت: «نمی  شود کسی را وزیر کنیم و بعد بگوییم مطابق میل ما افراد را منصوب کن. وزیر باید  اختیار داشته باشد و افرادی را که خودش مناسب می‌داند انتخاب کند. اینکه ما  افراد را به هر بهانه‌ای فتنه‌گر بدانیم، روش درستی نیست.
فتنه‌گر کسی است که بعد از انتخابات سال 88 در آشوب‌های خیابانی شرکت داشته و  دست به تخریب اموال عمومی زده است. اما به صرف اینکه کسی اعتراضی داشته است،  نمی‌توانیم او را فتنه‌گر بنامیم.»او درباره ریشه استیضاح وزیر علوم گفت: «اصل  مطلب و ریشه این استیضاح در نوع تفکری است که استیضاح‌کنندگان درباره آزادی  بیان و مساله حفظ نظام دارند.»او تاکید دارد که این نگاه به دودلیل غلط است: «اساسا  بازشدن فضای دانشگاه و اینکه دانشجو اظهار نظر کند و حرفش را بزند، به معنی  ایجاد آشوب نیست.
بازشدن فضا و سیاسی‌شدن دانشگاه‌ها مورد تاکید رهبر انقلاب نیز بوده است و ما  نباید وحشت بی‌جا از این مساله داشته باشیم و اساسا همین نوع تفکر بوده است که  کشور را به اینجا رسانده است. همین نگاه درباره حفظ نظام بوده است که مشکلاتی  مانند قضیه ستار بهشتی را برای کشور ایجاد کرد.»به‌گفته مطهری، متاسفانه برخی  استیضاح‌کنندگان از اینکه بعضی دانشجویان و اساتید اخراجی به تحصیل و کار خود  بازگشته‌اند، ناراحت‌اند و فقط از سختگیری و شدت عمل استقبال می‌کنند. از نظر  اینها همه فتنه‌گر هستند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. این نماینده مجلس اضافه  کرد: «دلیل دوم بر موجه‌نبودن ترس این افراد از باز شدن فضای دانشگاه‌ها این  است که در این یک‌سالی که تا حدی فضای باز در دانشگاه‌ها ایجاد شده چه اتفاقی  افتاد؛ آیا دانشگاه‌ها آرامش خود را از دست دادند؟ مراسم 16آذر در دانشگاه‌ها  برگزار شد، خود من در چند جا سخنرانی کردم و بسیار باشکوه و منطقی بود. البته  دانشجو حرف خودش را می‌زند و ممکن است شعاری هم بدهد ولی این به‌معنی به‌خطرافتادن  نظام نیست.»مطهری اضافه کرد: «اساسا سیاست دولت به‌هیچ‌وجه ایجاد فضای آشوب در  دانشگاه‌ها نیست. علاوه بر اینها رای مردم در سال 92 این بود که خواهان تغییر  فضا هستند. ادامه فضای قبلی با توجه به انتخاب مردم در سال 92 درست نبود. اگر  مردم خواهان ادامه آن فضا بودند به آقای جلیلی رأی می‌دادند.» 

 تهیه وَ  تدوین : عـبـــد  عـا صـی 
 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :