http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - هنوز فکر می‌کنیم باید سقف‌ها را زیاد کنیم و درها را ببندیمآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)           

هادی معتمد: هنوز فکر می‌کنیم باید سقف‌ها را زیاد کنیم و درها را ببندیم


  بسم الله الرحمن الرحیم

    آفتاب-سرویس اجتماعی: محمدباقر قالیباف چندی پیش در یک اقدام ناگهانی، طرح تفکیک جنسیتی را به نام کرامت زنان اجرا کرد. او همچنین در خطبه‌های نماز جمعه اعلام کرد که غیرت دینی ما اجازه نمی‌دهد زنی با نامحرمان بیش از محارم خود معاشرت داشته باشد. موافقان این طرح بر این باورند که حضور مردان و زنان در محیط های سربسته سبب زمینه فساد اجتماعی را فراهم می‌کند. در این میان بسیاری از آسیب‌شناسان عوامل دیگری همچون بیکاری و اعتیاد را در زمره دلایل از هم پاشیدگی خانواده ه و دوری زن و شوهر از یکدیگر بر می‌شمرند.

دکتر هادی معتمد آسیب‌شناس و استاد دانشگاه علوم پزشکی و توانبخشی از مخالفان این طرح است. وی معتقد است نظر شخصی شهردار تهران نمی تواند مبنای این اقدام قرار بگیرد به عقیده وی فقط با تحقیق و کارهای میدانی می‌توان موضوعات اجتماعی را بررسی کرد. این استاد دانشگاه در گفتگو با آفتاب به نداشتن مبنای علمی این طرح اشاره کرده و می‌گوید: « طبق آخرین آمار دلایل از هم پاشیدگی خانواده‌ها به دلایلی همچون اعتیاد و بیکاری و نابه‌سامانی خانواده‌ها برمی‌گردد.

نابسامانی دلایل مختلفی دارد و به محیط جغرافیایی سربسته و غیرسربسته ربطی ندارد. به عنوان مثال در اتاق عمل پزشک و پرستاران در کنار هم مشغول مداوای بیمار هستند آیا باید در اتاق عمل را باز بگذاریم؟»

معتمد افزود:« این که من صبح از خواب بلند شوم و احساس کنم فلان اقدام به نفع انجام فرهنگ و یا تقویت بنیان خانواده است در هیچ جای دنیا وجود ندارد. در کشورهای پیشرفته برای تاسیس سوپرمارکت کار مطالعاتی و میدانی انجام می‌دهند اما در کشور ما کاری که به شخصیت و اعتبار انسان گره می‌خورد، یک شبه و بدون بررسی علمی انجام می‌شود متاسفانه مسئولان ما محفلی فکر کرده و تصمیم می گیرند.»

این استاد دانشگاه دلایل انجام این طرح را شخصی دانسته و تاکید کرد :«متاسفانه ما هنوز فکر می کنیم باید سقف ها را زیاد کنیم و درها را ببندیم . غافل از اینکه در همه جای جهان به این نتیجه رسیده‌اند که ضامن بقای خانواده فکر سالم و تحکیم روابط عاطفی قوی و ریشه دار است. آدم ها باید بیاموزند که بعد از ازدواج به زن و یا مرد دیگری نظر سوء نداشته باشند.

وی افزود: جامعه‌ای که با فقر دست و پنجه نرم می کند و جوانان بیکار دارد زمینه بزه اجتماعی و روابط خارج از عرف و شرع را به شکل واضح فراهم کرده و نیازمند در بسته و یا باز نیست . وانگهی این آسیب اجتماعی فقط به گروه کارمند برنمی‌گردد که سبب نگرانی آقای قالیباف شده است. آسیب اجتماعی در جامعه مشکل‌دار کارمند و غیر را گرفتار می کند.»

گفتنی است بعد از اینکه شهرداری تهران وزارت کار را به همسویی با نظر دشمنان و بی‌توجهی به غیرت دینی متهم کرد، علی ربیعی در پاسخ تلویحا به مشکلات اقتصادی اشاره کرده و اعلام کرد که غیرت دینی را در این می دانم زنی با فقر و گرسنگی سر بر بالین نگذارد.  

 تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی 
    
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :