تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - ادامـــه-ی: ما وَ پرتگاه سقوط دیکتاتورها ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

 

ما وَ پرتگاه سقوط دیکتاتورها ...

 

 

 

 


«امام خمینی، انقلابی اول»عنوان سرمقاله‌ی روزنامه‌ی جمهوری اسلامی است كه در آن می‌خوانید؛رویدادهای مهم تاریخ بیست ساله اخیر، استواری و عمق فكر سیاسی امام خمینی را هر روز بیش از روز گذشته به اثبات رسانده‌اند. پیش بینی‌های امام خمینی درباره قدرت‌های سلطه‌گر شرق و غرب و سرنوشت دیكتاتورهای منطقه، یكی پس از دیگری به وقوع پیوست و تحولات منطقه در شرایط كنونی نشان می‌دهد كه نگاه نافذ بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی بسیار دقیق و منطبق برواقع بوده است.

فروپاشی شوروی، پیش‌بینی دقیقی بود كه امام خمینی در نامه تاریخی به گورباچف، آخرین صدر هیأت رئیسه اتحادیه جماهیر شوروی، به آن تصریح كردند و نوشتند:
"برای همه روشن است كه از این پس كمونیسم را باید در موزه‌های تاریخ سیاسی جهان جستجو كرد... رهبر چین اولین ضربه را به كمونیسم زد و شما دومین و علی الظاهر آخرین ضربه را بر پیكر آن نواختید. امروز دیگر چیزی به نام كمونیسم در جهان نداریم ولی از شما جداً می‌خواهم در شكستن دیوارهای خیالات ماركسیسم، گرفتار زندان غرب و شیطان بزرگ نشوید.

امیدوارم افتخار واقعی این مطلب را پیدا كنید كه آخرین لایه‌های پوسیده هفتاد سال كژی جهان كمونیسم را از چهره تاریخ و كشور خود بزدائید. امروز دیگر دولت‌های همسو با شما كه دلشان برای وطن و مردمشان می‌طپد، هرگز حاضر نخواهند شد بیش از این منابع زیرزمینی و رو زمینی كشورشان را برای اثبات موفقیت كمونیسم - كه صدای شكستن استخوان‌هایش هم به گوش فرزندانشان رسیده است - مصرف كنند."

گرفتاری‌های بی‌حد و حصر بلوك غرب كه امروز كاملاً مشهود است را نیز امام خمینی در همان نامه پیش‌بینی كرد و خطاب به گورباچف نوشت: "شما اگر بخواهید در این مقطع تنها گره‌های كور اقتصادی سوسیالیسم و كمونیسم را با پناه بردن به كانون سرمایه‌داری غرب حل كنید، نه تنها دردی از جامعه خویش دوا نكرده اید كه دیگران باید بیایند و اشتباهات شما را جبران كنند. چرا كه امروز اگر ماركسیسم در روش‌های اقتصادی و اجتماعی به بن بست رسیده است، دنیای غرب هم در همین مسائل البته به شكل دیگری و نیز در مسائل دیگر گرفتار حادثه است."

درباره كشورهای عربی و حكومت‌های دیكتاتوری منطقه، آنچه در كلام امام خمینی آمده چیزی شبیه معجزه است. همه پیش بینی‌های این پیر روشن بین درباره این دیكتاتورها تحقق یافت و با بیداری ملت‌های منطقه مسیر تاریخ خاورمیانه تغییر كرد. صدام با ذلت بارترین وضع سرنگون و به دست مردم عراق اعدام شد. ذلت و خفت بزرگی در جریان حمله ارتش عراق نصیب حاكمان كویت شد كه بعضی از آنها فرار را برقرار ترجیح دادند و بعضی دیگر در پستوهای كاخ‌های خود سكته كردند و جان دادند و تعدادی نیز خودكشی كردند. دیكتاتور تونس به عربستان پناهنده شد، حسنی مبارك با گریه كاخ ریاست جمهوری را ترك كرد و مخفیانه از قاهره گریخت و اكنون موج‌های تكان دهنده انقلاب به كاخ‌های دیكتاتورهای یمن و اردن و الجزایر و مراكش رسیده و پادشاه بحرین نیز برای در امان ماندن از قهر مردم این شیخ نشین به آنان پول نقد پرداخت می‌كند!

امام خمینی در سال 1360 بعد از اعدام انقلابی انورسادات، رئیس‌جمهور خائن مصر، توسط خالد اسلامبولی با اشاره به توطئه‌های آمریكا و رژیم صهیونیستی برای مهره چینی در حكومت مصر با صراحت اعلام كردند: "ملت مصر باید این مطلب را بداند كه اگر قیام كند برخلاف این توطئه‌ها همانطوری كه ایران قیام كرد، پیروز خواهد شد." (صحیفه امام جلد 15صفحه 285).

نوید پیروزی به ملت مصر سرانجام با قیام این ملت تحقق یافت و حسنی مبارك نیز به فرعون‌ها پیوست و بیداری ملت‌های مسلمان منطقه راه را برای تحقیق سایر پیش بینی‌های امام خمینی از جمله آزادی فلسطین باز كرده است. امروز شعار ملت‌های بیدار و بپاخاسته و آزادیخواه عرب اینست كه مردم خواهان آزادی فلسطین هستند "الشعب یرید تحریر فلسطین".

زوال رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی و آزادی فلسطین، از آرمان‌های اصلی امام خمینی بود كه بارها در قالب عباراتی با این مضامین كه اگر مسلمانان با هم متحد شوند و هر یك از آنان یك سطل آب به روی اسرائیل بریزند این رژیم در دریا غرق خواهد شد و اینكه غده سرطانی اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود، آنرا به گوش مسلمانان رساندند و آزادی قدس را به عنوان آرمان مهم اسلامی در كل جهان اسلام مطرح كردند. امروز، با تحولاتی كه در جهان عرب رخ داده و درحال گسترش است، رژیم اشغالگر قدس در سخت‌ترین شرایط بسر می‌برد و چنان زلزله‌ای در اركان آن پدید آمده كه سردمداران این رژیم با صراحت اعلام می‌كنند دچار پیچیده‌ترین بحران تاریخ خود شده‌اند.

آنچه امام خمینی را به این قله رفیع از بینش سیاسی رساند كه بتواند حوادث ده‌ها سال بعد از خود را پیش‌بینی كند، ایمان قوی این مرد خدا به وعده‌های الهی و باور عمیق وی به پوشالی بودن قدرت‌های شیطانی و غیرالهی بود. امام خمینی حتی برای یك لحظه نیز در این باورهای خود دچار تردید نشد. او تا آخر به نصرت الهی ایمان داشت و بر آن تأكید می‌كرد و آشتی ناپذیری و عدم سازش با دیكتاتورها، كه آلت فعل قدرت‌های شیطانی هستند، را یك سیاست غیرقابل تغییر میدانست. او ملامت‌ها، شماتت‌ها و وسوسه‌های این و آن را به هیچ می‌گرفت و بر خط عدم سازش با مستكبران و نوكران آنها تأكید می‌كرد و خود نیز در عمل به این خط پای بندی نشان میداد. همین صلابت بود كه امام خمینی را در رهبری انقلاب اسلامی به پیروزی رساند و در مراحل مختلف بعد از پیروزی انقلاب نیز ملت ایران به رهبری امام توانست با قدرت و صلابت در برابر توطئه‌های داخلی و خارجی بایستد و اهداف نظام جمهوری اسلامی را تحقق بخشد.

اكنون كه بیداری ناشی از نفوذ افكار امام خمینی در خارج از مرزهای ایران موجب بیداری ملت‌ها شده و به سقوط پیاپی دیكتاتورها انجامیده، جا دارد یكبار دیگر افكار بلند امام خمینی بازخوانی شود و مهمتر آنكه كلیه دست اندركاران و مسئولان با مطالعه عمیق مواضع امام و دقت در آنها، افكار و عملكردهای خود را با خط امام تطبیق دهند. در ماجرای مصر، در طول 20 سال گذشته بسیاری از مسئولان ایرانی در سطوح مختلف تلاش كردند با رژیم حسنی مبارك رابطه برقرار نمایند. اولین بار حدود 20 سال قبل این نغمه ناموزون از وزارت خارجه آن زمان شروع شد و تا همین یكماه قبل‌ این تحرك ادامه داشت. در سال‌های گذشته كار به جائی رسید كه تعدادی از مسئولان ایرانی برای سفر به مصر و دیدار با مبارك و اعضای رژیم او در صف می‌ایستادند و با هم مسابقه می‌دادند، سخن از حذف نام شهید خالد اسلامبولی از یكی از خیابان‌های تهران به میان آوردند و حتی اعلام كردند كه اگر دولت مصر آمادگی داشته باشد تا آخر وقت اداری همین امروز آماده بازگشائی سفارت‌ها در قاهره و تهران هستیم! طرفداران برقراری رابطه با رژیم مبارك، حتی روزنامه‌ای را كه در برابر این تفكر انحرافی می‌ایستاد سرزنش می‌كردند و به تحجر و دگم‌اندیشی متهم می‌نمودند.

اینها نشان دهنده فاصله گرفتن این افراد از انقلاب و خط امام بود. خدا را شكر كه طرفداران برقراری رابطه با رژیم مبارك موفق به چنین كاری نشدند و فرمان امام كه موجب قطع رابطه با آن رژیم كمپ دیویدی شد همچنان محترم باقی ماند. این تجربه باید برای همه مسئولان جمهوری اسلامی درس آموز باشد و همه اعتراف نمائیم كه امام خمینی، انقلابی اول در جهان معاصر بود و نظام جمهوری اسلامی فقط هنگامی با موفقیت به راه خود ادامه خواهد داد كه در خط امام حركت كند و مواضع آن یگانه دوران را خط مشی همیشگی خود بداند و به آن پای‌بندی نشان دهد.
 مرجع

عنوان اصلی:  جمهوری اسلامی:امام خمینی، انقلابی اول
 

 

   تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :