http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - ادامــه-ی: فضای نقدسالم بدهید جامعه آرام‌میشودآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

حجت الاسلام والمسلمین دعاگو

امام جمعه شهرستان شمیرانات 

 

فضای نقدسالم بدهید جامعه آرام‌میشود

 

 

 

فضای سیاسی را برای اظهارنظر منتقدان و مخالفان و گفت‌و‌گوهای سیاسی در چارچوب قانون اساسی باز كنند، نظرات درست مخالفان را با انصاف‌گرایی و سپاسگزاری بپذیرند و پاسخ‌های منطقی‌شان را در برابر انتقادات و نظراتی كه منطقی نمی‌دانند ارائه نمایند ... فراخوانی به تظاهرات 25 بهمن به دلیل فقدان مجوز قانونی، قانون‌ستیزی آشكار از مدعیان قانون‌مداری و میثاق‌گرایی بود

امام جمعه شهرستان شمیرانات فرمان خدا به اعتدال‌گرایی در حوزه مقابله به مثل را یكی از شفاف‌ترین نمادهای پاكیزگی عرصه‌های آئین مدنی از تندروی و كندروی تحلیل نموده گفت: فرمان خدا در حوزه مقابله به مثل، اتكاء عملی بر تعادل، اعتدال‌گرایی و فاصله‌گیری با زیاده‌روی و تندروی است(ومن اعتدی علیكم فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدی علیكم). تندروان از عنایت و محبت خدا محروم می‌شوند(ان الله لا یحب المعتدین - بقره 190 مائده 87).

به گزارش خبرنگار "آینده" امام جمعه شمیرانات اسلام را برترین آئین دادگستر و عدالت‌محور و قانون را مدنی‌ترین چارچوب برای رسیدگی به جرم‌گرایی بشر دانسته گفت: در آئین مقدس اسلام، جرم‌گرایی متقابل بر مبنای تندروی و جرم‌گرایی فرد و یا جمع مقابل، گناهكاری و فاصله‌گیری از اعتدال‌گرایی است. بر مبنای پیام‌های قرآنی باید خداباوران خداگرا برای خدا قیام كنند، شاهد حق‌گرایی و حق‌مداری واقعی باشند، از تعادل خارج نشوند و به جرم‌گرایی و ستمگری آلوده نگردند(مائده 8).

وی افزود: خداوند، مسلمانان را از زیاده‌روی در مورد كسانی ‌كه در درگیری‌های حدیبیه، مانع شرفیابی مسلمانان به مسجدالحرام شدند بازمی‌دارد، به همكاری در نیكوكاری و تقواگرایی فرمان می‌دهد، از همكاری با گناهكاران و تجاوزگران بازشان می‌دارد و عقاب شدیدش را در برابر تخلف از اعتدال‌گرایی و همراهی با گناهكاری و تندروی و گناهكاران و تندروان یادآور می‌شود(مائده 2).

حجت الاسلام والمسلمین دعاگو قانون‌گرایی و قانونمداری را شفاف‌ترین نماد اعتدال‌گرایی،‌ بسترساز احقاق حقوق اقشار مردمی، تحكیم و تقویت وحدت و امنیت ملی، آرامش و آسایش و اعتبار و اقتدار داخلی و خارجی، تحلیل نموده اظهار داشت: بهترین پشتیبان حكومت برای استقرار عدالت و آفرینش وحدت و امنیت ملی و اجرای قانون اساسی و قوانین رسمی است. برای اجرای قانون، هیچ نیازی به بسترسازی‌های تعریف نشده در قانون نیست. اجرای قانون به تحقق عدالت می‌انجامد، بر اعتماد ملت می‌افزاید و به تنظیم گویش و منش و كردار آحاد جامعه با محور تعادل كمك می‌كند. باید همه تحولات در چارچوب قانون، نظارت، كنترل و مدیریت شوند و به همه اتهامات و جرایم در چارچوب قانون رسیدگی گردد.

خطیب جمعه شهرستان شمیرانات در خطبه دوم جمهوری اسلامی را نیازمند وحدت و امنیت ملی برای حمایت از انقلاب اسلامی تونس و مصر دانسته گفت: بی‌تردید انقلاب تونس و مصر و حركت‌های انقلابی در دیگر كشورهای جهان اسلام برخاسته از انگیزه‌های اسلامی، الهام‌گرفته از انقلاب اسلامی، برخوردار از حمایت جمهوری اسلامی و ملت مسلمان ایران است. در شرایطی كه جمهوری اسلامی برای حمایت از انقلاب‌های برآمده از انگیزه‌های اسلامی نیازمند وحدت و امنیت ملی است بسترسازی برای درگیری‌های داخلی و نمایش جدایی بخشی از ملت از جبهه وحدت شكوهمند ملی با كدام انگیزه انقلابی، درایت سیاسی و با كدام میثاق‌گرایی و اعتبار و اقتدارطلبی ملی سازگار است.

خطیب جمعه شمیرانات فراخوانی تظاهرات 25 بهمن را آسیب‌رسانی به اعتبار و اقتدار ایران اسلامی در جامعه بین‌المللی و در بین مسلمانان انقلابی تحلیل نموده گفت: اگر تظاهرات 25 بهمن در شهر تهران و بی‌بهره از همراهی ملت ایران در استان‌ها و شهرستان‌های دیگر شكل می‌گرفت جز نمایش تفرقه در صفوف ملت انقلابی به افكار عمومی ملت‌های برخاسته علیه ستمگری و ستمگران دستاوردی نداشت. فراخوانی به تظاهرات 25 بهمن به دلیل فقدان مجوز قانونی، قانون‌ستیزی آشكار از مدعیان قانون‌مداری و میثاق‌گرایی بود، اعتبار و اقتدار ایران را در جامعه بین‌المللی و در بین مسلمانان انقلابی با سایش و فرسایش روبرو ساخت و ساختارشكنی، تعرض به جان و مال مردم و بسترسازی برای بهره‌برداری‌های مغرضانه دشمنان خارجی از آشكارترین پیامدهای آن بود.

وی افزود: ملت ایران در برابر آسیب‌رسانی به اعتبار و اقتدار ملی‌اش با تمام قدرت می‌ایستد و رسیدگی، محاكمه و مجازات مجرمان را در رده‌های طراحان، برنامه‌ریزان، بسترسازان و مجرمان در چارچوب قانون اساسی و موازین قانونی از مسئولین قضایی مطالبه می‌كند. دشمنان ملت ایران باید آرزوی حذف اصل مترقی و اسلامی ولایت فقیه را از قانون اساسی به گور ببرند و در برابر فتنه علیه اعتبار و اقتدار ایران اسلامی و وحدت و امنیت ملی در انتظار واكنش هوشمندانه میثاق‌گرایان باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دعاگو متقاعدكردن افكار عمومی و آرام‌سازی فضای سیاسی كشور را وظیفه رهبران جناح‌های درگیر سیاسی دانسته گفت: رهبران جناح‌های درگیر سیاسی باید سهم خویش در پیدایش تنش‌ها و درگیری‌ها را بشناسند، مسئولیت حساس نقش‌آفرینی‌شان در متقاعد كردن افكار عمومی و آرام‌سازی سیاسی را برعهده گیرند، منازعات سیاسی برآمده از گفتار،‌ رویكرد و عملكردشان را به حوزه ارزشمند ولایت فقیه نكشانند، فضای سیاسی را برای اظهارنظر منتقدان و مخالفان و گفت‌و‌گوهای سیاسی در چارچوب قانون اساسی باز كنند، نظرات درست مخالفان را با انصاف‌گرایی و سپاسگزاری بپذیرند و پاسخ‌های منطقی‌شان را در برابر انتقادات و نظراتی كه منطقی نمی‌دانند ارائه نمایند.

وی در پایان تأكید كرد: اگر فضای سیاسی برای اقناع ملی، روشنگری و آگاهی‌بخشی افكار عمومی وضعیتی مطلوب و شایسته بیابد از بهانه‌های مخالفت‌ورزی و درگیری‌های سیاسی كاسته می‌شود و جمهوری اسلامی وحدت و امنیت ملی شایسته را تجربه می‌كند.

 مرجع

 

   تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :