تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - ادامـــه-ی : معترضان تروریستند ، تا آخرین گلوله می‌زنیمشان! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

 

 

 

فرزند خلف دیکتاتور :

 

معترضان تروریستند ، تا آخرین گلوله می‌زنیمشان! ...

 

 

قذّافی دیشب پیام تلویزیونی كوتاهی فرستاد و گفت در طرابلس پایتخت این كشور است و به ونزوئلا نگریخته است...یكی از معترضان هدف شلیك مستقیم گلوله آر پی جی قرار گرفته و از بالا تنه نابود شده است.. دو سرهنگ نیروی هوایی ارتش لیبی، هواپیمای جنگنده خود را به مالت انتقال داده و اعلام كردند به دلیل این كه حاضر نیستند علیه مردم كشور خود شلیك كنند، از كشور خارج شده و تقاضای پناهندگی كرده اند

در حالی كه برخی منابع از فرار معمّر قذّافی، رهبر لیبی به ونزوئلا خبر داده بودند، دیشب وی پیام تلویزیونی كوتاهی فرستاد و در این پیام كه شامگاه دوشنبه در كمتر از یك دقیقه از تلویزیون دولتی لیبی پخش شد، گفت در طرابلس پایتخت این كشور است و به ونزوئلا نگریخته است.

به گزارش سرویس بین الملل «آینده»، تصویر پخش شده از تلویزیون لیبی قذّافی را روی صندلی یك ماشین نشان داد در حالی كه در آن باز بود و رهبر لیبی چتری در دست داشت.
در این وضعیت دیشب تلویزیون لیبی او را همچنین در میان هوادارانش نشان داد كه در حمایت از وی شعار می دادند. این در حالی است كه گزارشها حاكی است سركوب مخالفان توسط نیروهای امنیتی لیبی ادامه دارد، هر چند آمار كشته ها بین 200 تن تا بیش از 500 تن گفته می شود.

بان كی مون، دبیر كل سازمان ملل گفته است كه شورای امنیت امروز (سه شنبه) در مورد بحران لیبی نشستی خواهد داشت.
حملات هوایی به تظاهر كنندگان
سیف الاسلام قذافی، فرزند معمر قذافی رهبر لیبی با «تروریست» خواندن تظاهركنندگان در لیبی، تهدید كرده كه «تا آخرین گلوله» در مقابل معترضان ایستادگی خواهد كرد.
نیروهای نظامی لیبی در روز دوشنبه حمله های سنگینی علیه شهروندان این كشور انجام دادند. پزشك یكی از بیمارستان ها گفته كه یكی از معترضان هدف شلیك مستقیم گلوله آر پی جی (سلاح ضد تانك) قرار گرفته و از بالا تنه نابود شده است.
همچنین
روز دوشنبه به هواپیماهای جنگنده نظامی دستور داده شد مردم غیرنظامی را هدف حمله قرار دهند. الجزیره به نقل از شاهدان عینی گزارش داد كه چند نقطه از حومه شهر طرابلس مورد حمله قرار گرفته است و مردم غیرنظامی كشته و زخمی شده اند.

دو سرهنگ نیروی هوایی ارتش لیبی، هواپیمای جنگنده خود را به مالت انتقال داده و اعلام كردند به دلیل این كه حاضر نیستند علیه مردم كشور خود شلیك كنند، از كشور خارج شده و تقاضای پناهندگی كرده اند.

تلویزیون دولتی لیبی گزارش هایی از درگیری ها پخش كرده و با «تروریست» خواندن معترضان، اعلام می كند كه «نبرد با تروریست ها» ادامه دارد. هنوز آمار دقیق تلفات جانی در لیبی اعلام نشده است.
شاهدان عینی و شهروندان اروپایی كه در آخرین پرواز از لیبی راهی ایتالیا شده اند، از اوضاع وخیم و خشونت های مردمی گفته اند. به گزارش رویترز، شماری از شاهدان گفته اند ظرف ۲۴ ساعت گذشته اوضاع به شدت بحرانی شده و نیروهای نظامی به شكل خشنی مردم را به طور مستقیم هدف گلوله قرار می دهند.
نیروهای نظامی مصر در بیانیه ای اعلام كردند در مرز مشترك مصر و لیبی، نیروهای طرف مقابل (لیبی) مرز را ترك كرده و جای خود را به یك كمیته مردمی داده است كه مشخص نیست طرفدار حكومت است و یا از طرف مردم داوطلب تشكیل شده است.
نیروهای مصری مرز با لیبی را باز كرده و بیمارستان و اردوگاه های امدادی در مرز مستقر كرده اند.
معاون سفیر لیبی در سازمان ملل متحد روز دوشنبه ضمن درخواست بركناری معمر قذافی، رهبر لیبی، او را به نسل كشی متهم كرده و اعلام كرد باید در دادگاه جنایات جنگی محاكمه شود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ابراهیم دباشی، معاون سفیر لیبی در سازمان ملل در گفت و گو با شبكه تلویزیونی سی ان ان و دیگر رسانه های خارجی در نیویورك گفت: «باید او (قذافی) در اولین فرصت از قدرت كنار برود و باید كشتار مردم لیبی را متوقف كند.»
وی افزود: «مردم لیبی به اندازه كافی و برای ۴۲ سال صبوری نشان داده اند و قذافی نه تنها باید از قدرت كنار رود كه باید در نخستین فرصت ممكن كشور را ترك كند.»
معاون سفیر لیبی در سازمان ملل در گفت وگو با شبكه تلویزیونی بی بی سی گفت: «سرهنگ قذافی به پایان راه رسیده و در همین چند روز آینده یا خود از قدرت كنار می رود و یا مردم از شر او خلاص خواهند شد.»
وی افزود:
«بهترین سناریو این است كه او به دادگاه كشانده شده و به دلیل جرائمی كه ظرف ۴۲ سال گذشته مرتكب شده، محاكمه شود. نسل كشی های زندان ابوسلیم و دیگر ناپدید شدن ها و كشتارها و مسائلی كه او (قذافی) مرتكب شده باید در دادگاه مشخص شود.»
دباشی به نیویورك تایمز گفت كه دفتر نمایندگی لیبی در سازمان ملل، در نامه ای رسمی خطاب به معمر قذافی از او خواسته كه از قدرت كنار رود.
خبرگزاری فرانسه نوشته هنوز مشخص نیست عبدالرحمان شلغم، سفیر لیبی در سازمان ملل هم جزو ناراضیان باشد. ابراهیم دباشی گفته كه از دیدگاه سفیر مطلع نیست و از روز جمعه گذشته به بعد از او خبر ندارد.
وی همچنین از دیگر كشورهای جهان خواسته اجازه ورود به معمر قذافی ندهند و مراقب پول هایی كه به همراه خواهد داشت، باشند.
ابراهیم دباشی گفت: «پس از اعلام جنگی كه پسر قذافی علیه شهروندان لیبی نشان داده، امكان هرگونه سكوت از دست ما گرفته شده و باید به مردم پیوسته و صدای اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانیم.»
آدم تربح، معاون سوم نمایندگی لیبی در سازمان ملل هم در گفت وگو با روزنامه لس آنجلس تایمز گفته كه تمامی دیپلمات های دفتر نمایندگی این تصمیم را به طور اجماعی گرفتند چرا كه نظام به شكل وحشیانه ای به جان شهروندان كشورش افتاده است.
وی گفته است: «ما می دانیم كه این اقدام ما، خانواده و همسران و فرزندان ما كه در لیبی هستند را به خطر می اندازد ولی آن ها همین الان هم در خطر به سر می برند.»
محكومیت جهانی خشونت در لیبی
رهبران جهان و شخصیت های سیاسی، خشونت های لیبی را محكوم كرده اند. بان گی مون دبیركل سازمان ملل خواستار توقف این خشونت ها شده و نیكولا ساركوزی، رییس جمهوری فرانسه سركوب شدید مردم را به شدت محكوم كرده است. دبیركل سازمان آتلانتیك شمالی، ناتو هم خواستار توقف این حملات علیه شهروندان لیبی شده است.
كاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم خواستار توقف درگیری ها و شروع گفت وگوها برای حل بحران سیاسی و اجتماعی در لیبی شده است.
آخرین گزارش ها حاكی است تانك های نظامی در خیابان ها مستقر شده و تهدید كرده اند علیه معترضان وارد عمل خواهند شد.
شاهدان عینی در گفت و گو با خبرگزاری رویترز گفته اند شاهد «قتل عام» مردم هستند و در برخی نواحی، نظامیان زنان و مردان غیرنظامی را هدف حمله قرار داده و به كشتار معترضان دست زده اند.
   مرجع  

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :