تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - ادامـــه-ی : كشف زندان امام موسی صدر؟آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

  

كشف زندان امام موسی صدر؟

 

این زندان یك در فلزی دارد. در ورودی آن به ضخامت ۳۰ سانتی متر و دری مشابه آن در داخل زندان دیده می شود.
این زندان زیر منطقه ای است كه مردم لیبی از آن به عنوان پناهگاه معمر قذافی و خانواده اش یاد می كنند كه مرگ صدها زندانی و سرباز در این منطقه روی داده است.
به گزارش برنا به نقل از آل ویسز، این زندان یك در فلزی دارد. در ورودی آن به ضخامت ۳۰ سانتی متر و دری مشابه آن در داخل زندان دیده می شود.
این زندان بنا به گفته شاهدان عینی بدتر از زندان ابوغریب است، چرا كه حتی كسی نمی تواند به راحتی در آن استراحت كند.
برخی منابع عربی می گویند كه احتمالا این زندان كشف شده، زندان امام موسی صدر بوده است.
گفتنی است؛ سید موسی صدر مرجع دینی و سیاسی شیعیان است كه پس از هجرت از ایران به لبنان، مجلس اعلای شیعیان لبنان را تأسیس كرد و رهبری فكری و سیاسی شیعیان این كشور را عهده‌دار شد.
وی در ۹ شهریور ۱۳۵۷، طی سفری رسمی به لیبی به دعوت معمر قذافی، ناپدید شد.
آفتاب: صادق زیباكلام گفت: مشایی قطعا در میان اصول‌گرایان ستتی جایگاهی و پایگاهی ندارد. می‌ماند در میان طیف رادیكال. ایشان قطعا مغز متفكر و پدر خوانده مخالفین سنت‌گرایان است.
صادق زیباكلام اخیرا در گفت‌وگو با دی‌نا، با بیان اینكه وی با اصول‌گرایان سنتی اختلاف اساسی دارد تاكید كرده است: من در حقیت با هر توصیفی از آقای رحیم مشایی كه در بر گیرنده بكارگیری صفت رادیكال باشد مشكل پیدا می‌كنم چون اساسا ایشان را در كمتر حوزه‌ای می‌توان رادیكال توصیف نمود. من بیشتر ایشان را مخالف اصول‌گرایان سنتی توصیف می‌كنم تا اینكه یک اصول‌گرای رادیكال باشد.
زیباكلام با بیان اینكه مشائی طی چند ماه گذشته حتی یكبار هم لفظ فتنه را به كار نبرده است تصریح كرد: ببینید من این را قبلا هم گفته‌ام، ایشان ظرف ۱۹ ماه گذشته كه از انتخابات ۲۲خرداد ۸۸ می‌گذرد حتی یكبار هم لفظ فتنه و فتنه‌گران را در مورد مخالفین و معترضین به نتایج انتخابات را بكار نبرده است. یكبار به مخالفین توهین و بی‌احترامی نكرده، یكبار نگفته اینها وابسته به بیگانگان هستند و قس علیهذا.
از این تفاوت‌ها كه بگذریم اختلاف اساسی دیگر ایشان با سنتی‌ها در ارزیابی‌شان از میزان محبوییت جریان اصول‌گرایی یا جریان راست است. اصول‌گرایانی كه ذیل آقای رحیم مشایی هستند معتقدند كه پایگاه مردمی اصول‌گرایان سنتی گسترده نیست و در انتخابات بعدی همان رایی را به دست می‌آورند كه آقای ناطق نوری در دوم خرداد ۷۶ به دست آورد. یعنی رای روحانیت مبارز، جامعه مدرسین و مجموعه جناح راست بین ۵ تا ۷ میلیون بیشتر نیست و ما بقی آرایی كه آقای احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۸۴ یا ۸۸ بدست آورد مال خود آقای احمدی‌نژاد است و ارتباطی به حمایت اصول‌گرایان از وی ندارد.
اینكه حالا این نظر درست است یا نه را نمی‌شود حدس زد، اما حرف آقای مشایی این است كه اگر نامزد اصول‌گرایان سنتی در سال ۱۳۹۲ كاندیدای ریاست‌جمهوری بشوند بین ۵ تا ۷ میلیون بیشتر رای نمی‌آورند، اما جناح احمدی‌نژاد می‌تواند جریان خرداد ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ را دوباره رقم بزند. بنابراین اصول‌گرایان رادیكال حاضر نیستند رای خود را صرف سنتی‌ها بكنند.
زیباكلام ادامه داده است: من فكر می‌كنم كه شاید از ابتدا هم تقسیم‌بندی احمدی‌نژاد به عنوان یک اصول‌گرا تقسیمی‌بندی درستی نبود. شاید درست‌تر این است كه بگوییم احمدی‌نژاد مسافر اتومبیل اصول‌گرایی بود. در یک مقطعی سوار آن شد بدون اینكه وابستگی عمیق و ریشه‌داری به اصول‌گرایی داشته باشد. اصول‌گرا به نظر من یعنی احمد توكلی، عماد افروغ، آیت‌الله مهدوی كنی، آیت‌الله جوادی املی، حسین‌الله كرم، حبیب‌الله عسكر اولادی، عباس شیبانی، سردار رحیم صفوی، آیت‌الله امینی در قم، علی مطهری.

   مرجع  

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :