تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - متن کامل : افزایش 30درصدی زندگی مجردی در دخترانآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

 

افزایش 30درصدی زندگی مجردی در دختران

 

 

آمار روی آوردن جوانان به زندگی مجردی در 6 كلانشهر تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز و اهواز به 30 درصد رسیده است؛ آماری كه از نظر سازمان ملی جوانان تكان‌دهنده است و نسبت به افزایش آن به خانواده‌ها هشدار داده است، در واقع خانواده‌ها خواسته یا ناخواسته زمینه را برای زندگی مجردی فرزندانشان فراهم می‌كنند به خصوص افزایش سن ازدواج به این پدیده دامن زده و حتی بسیاری از جوانان زندگی مستقل و مجردی را به تشكیل خانواده ترجیح می‌دهند.

یك آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری از افزایش 30 درصدی زندگی مجردی دختران خبر داد و گفت: افزایش زندگی تك زیستی، گسترش پذیرش دختران در دانشگاهها و مراكز علمی و اشتغال آنها در سازمانها و نهادهای دولتی و خصوصی باعث افزایش زندگی مجردی دختران شده است.

مجید ابهری در گفتگو با مهر افزود: شروع زندگی مجردی در دختران از زندگی دانشجویی آغاز شده و از آنجا كه این نوع زندگی تمرین مستقیم برای زیستن است دختران به این نوع زندگی عادت می كنند به‌ طوری كه حتی بعد از پایان تحصیلات نیز به آن ادامه می دهند.

این آسیب شناس اجتماعی تاكید كرد: بروز این پدیده باعث گسترش خانواده های تك نفره و دشواری تشكیل خانواده می شود. به گفته ابهری، افزایش فاصله خانوادگی از نگاه فرهنگی، یافتن استقلال مالی و عدم علاقه دختران به بازگشت باعث شده هر سال تعداد آنها روند صعودی پیدا كرده و نتیجه آن بروز و تعمیق گسست نسلی شده است.

این متخصص علوم رفتاری با تاكید بر اینكه پیشگیری از جابجایی دختران هنگام تحصیل و یا پذیرش آنها در دانشگاههای محل تولد و حضور در خانواده ها از جمله مواردی است كه مانع زندگی مجردی دختران می شود، گفت: سیاستهای تشویقی دختران برای زندگی با خانواده ها از یك طرف و گسترش فرهنگ ازدواج در دوران تحصیل از سوی دیگر می تواند از وقوع فاصله عاطفی میان دختران و خانواده ها جلوگیری كند.

به گفته وی، افزایش زندگیهای مجردی ناهنجاریهای رفتاری را در پی دارد به همین دلیل می توان با اتخاذ سیاستهای مناسب از وقوع آن جلوگیری كرد. وی افزود: همچنین تشكیل خوابگاههای دانشجویی دخترانه در دوران تحصیل می تواند از دیگر اهرمهای كاهش دهنده زندگی تك سیستمی باشد.

پیش از این نیز نسبت به رشد فزاینده زندگی مجردی دختران هشدارهایی داده شده بود. از جمله در شهریورماه سال جاری سازمان ملی جوانان نسبت به این امر هشدار داده بود.

مسئولان سازمان ملی جوانان به عنوان متولی امور جوانان معتقدند كه تعداد زیادی از جوانان در تهران زندگی مجردی دارند به طوری كه آمار روی آوردن جوانان به زندگی مجردی در 6 كلانشهر تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز و اهواز به 30 درصد رسیده است؛ آماری كه از نظر سازمان ملی جوانان تكان‌دهنده است و نسبت به افزایش آن به خانواده‌ها هشدار داده است، در واقع خانواده‌ها خواسته یا ناخواسته زمینه را برای زندگی مجردی فرزندانشان فراهم می‌كنند به خصوص افزایش سن ازدواج به این پدیده دامن زده و حتی بسیاری از جوانان زندگی مستقل و مجردی را به تشكیل خانواده ترجیح می‌دهند.
 مرجع  

 

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :