http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - متن کامل : پزشکیان : در بیرون ، این‌گونه تحلیل می‌شود ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

پزشکیان : در بیرون ، این‌گونه تحلیل می‌شود

 

 

 که سیستم در حال حذف نیروهای انقلاب است

 

 

 

مسعود پزشکیان با بیان اینکه کناره‌گیری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای جامعه داخلی و فضای بین‌الملل می‌تواند پیامی داشته باشد که مناسب نباشد، ادامه داد: البته حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی انسان بزرگوار، با سابقه و متعهدی هستند. ولی آنچه مشخص است اینکه در بیرون، اینگونه تحلیل می‌شود که سیستم در حال حذف نیروهای انقلاب است و کسانی که حرف و تجرب‌های دارند، حذف می‌شوند. این نگاه بیرونی نمی‌تواند چیز خوبی باشد.
آفتاب:
عضو فراکسیون اقلیت مجلس معتقداست که برخی تغییر آقای هاشمی را به حذف نیروهای انقلاب از سیستم، تعبیر خواهند کرد.

مسعود پزشکیان نماینده تبریز، درخصوص انتخاب آیت‌الله مهدوی‌کنی به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری، بابیان اینکه خبرگان خودشان خبره هستند و حتما برای خودشان صلاحی دیدند که این‌گونه انتخاب کردند، گفت: در نتیجه باید از خود اعضای خبرگان، پیام انتخاب آقای مهدوی کنی را سوال کرد.

وی با بیان اینکه باید کاری کنیم که وحدت ایجاد شود. وحدت با جمع کردن همه نیروها ممکن می‌شود، نه اینکه مخالفین را کنار بگذاریم.
کناره‌گیری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای جامعه داخلی و فضای بین‌الملل می‌تواند پیامی داشته باشد که مناسب نباشد، ادامه داد: البته حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی انسان بزرگوار، با سابقه و متعهدی هستند. ولی آنچه مشخص است اینکه در بیرون، اینگونه تحلیل می‌شود که سیستم در حال حذف نیروهای انقلاب است و کسانی که حرف و تجرب‌های دارند، حذف می‌شوند. این نگاه بیرونی نمی‌تواند چیز خوبی باشد.

پزشکیان در پاسخ به اینکه فکر می‌کنید در داخل کشور چه تحلیلی درباره این انتخاب وجود دارد؟، اظهار داشت: هرکس براساس تفکرش ممکن است به‌گونه‌های خاص موضوع را تحلیل کند، اما من به عنوان یک چهره مستقل که از بیرون این روند را نگاه می‌کنم، می‌بینم که برخی خوشحالند و برخی ناراحتند. حتی برخی اصول‌گرایان در درون خودشان معترض هستند. در گروه‌های اصلاح‌طلب هم ممکن است تحلیل‌های مختلفی وجود داشته باشد. در جامعه هم خیلی حرف‌ها هست. نه شما می‌توانید بنویسید و نه بنده می‌توانم بگویم؟! “
نظرات خاصی ممکن است وجود داشته باشد. شما اگر می‌خواهید نظرسنجی کنید، می‌توانید یک پرسش‌نامه تهیه کنید و از مردم بخواهید آن را تکمیل کنند. آن وقت معلوم می‌شود نظر جامعه چیست.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس در پاسخ به اینکه فکر می‌کنید از این پس آیت‌الله هاشمی در چه جایگاهی به نظام خدمت کنند؟، تصریح کرد: آقای هاشمی نیروی تاثیرگذار هستند. بستگی دارد که قدرت حاکم چه برخوردی با ایشان داشته باشد. اما به هرحال ما باید کاری کنیم که وحدت ایجاد شود. وحدت با جمع کردن همه نیروها ممکن می‌شود، نه اینکه مخالفین را کنار بگذاریم.

وی در پاسخ به اینکه انتخاب آیت‌الله مهدوی‌کنی آیا در فضای سیاسی هم تاثیر خواهد گذاشت یا نه؟، گفت: البته خیلی حرف‌ها هست. نه شما می‌توانید بنویسید و نه بنده می‌توانم بگویم؟!
 

  مرجع  

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :