تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - متن کامل ، علی مطهری : از گزارش 25 بهمن تا گزارش کوی دانشگاهآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

 

توجه! توجه! ...

 

علی مطهری:

 

از گزارش 25 بهمن تا گزارش کوی دانشگاه

 

 

علی مطهری: چرا گزارش 25 بهمن ظرف 2 هفته آماده می شود اما گزارش کوی دانشگاه بعد یک سال و نیم از دستور خارج می شود

مطهری تاكید كرد چنانچه تز مكتب ایرانی از سوی احمدی نژاد متوقف نشود و وی همچنان به بی حجابی بی توجه باشد ، سوال از رییس جمهور در دستور كار قرار می گیرد.

در جلسه علنی امروز مجلس ، علی مطهری نماینده تهران در نطق میان دستور خود انتقادات زیادی را به مواضع محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی در مورد مكتب ایرانی مطرح كرد .

وی در نطق خود با تبریك به آیت الله مهدوی كنی برای تصدی ریاست مجلس خبرگان رهبری گفت: امیدوارم آیت الله مهدوی كنی مانع هرگونه افراط و تندروی شوند.

این نماینده مجلس همچنین با تشكر از زحمات آیت الله هاشمی رفسنجانی تاكید كرد كه هاشمی همچنان نقش ویژه ای در كشور خواهد داشت.

این عضو كمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه به شدت یافتن ترویج مكتب ایرانی از سوی دو مقام عالیرتبه كشور اشاره كرد و گفت:در حال حاضر برای جشن های نوروز از پادشاهان 12 كشور برای حضور در تخت جمشید دعوت به عمل آمده است كه یكی از این پادشاهان پادشاه كشور اردن است كه در حال حاضر مردم این كشور نسیبت به وی اعتراضات شدید دارند.

مطهری تاكید كرد كه این جشن ها یادآور جشن های 2500 ساله شاهنشاهی است و خطر تز مكتب ایرانی به جای مكتب اسلامی كیان انقلاب اسلامی را تهدید می كند.

آقای احمدی نژاد گفته است شناخت ما از ولایت همان فهم ایرانی از اسلام است اگر بعدا فهم عربی و مصری و اندونزیایی از اسلام هم مطرح شود، چه بلایی سر اسلام می آید؟ هم چنین ایشان در جایی می گوید که ایرانیان جانشان را برای عزت و فرهنگ ایران می دهند در حالی که امام(ره) می گفتند تحمل دفاع مقدس برای اسلام بود و مردم خون دادند که اسلام محقق شود . در جای دیگر اقای رئیس جمهور گفتند آنها که با ما دشمنی می کنند چون از بازیابی هویت ایرانی می‌ترسند .

وی در ا دامه افزود : مکتب ایرانی که توسط مشایی مطرح شده و توسط احمدی‌نژاد هم به دلیل ضعف بینش اسلامی و ارادت به مشایی مطرح می شود، کیان اسلامی را تهدید می کند. آقای احمدی نژاد همین طور در جای دیگری گفته " اسلام ایرانی " هم بحثی است که من بعدا جای دیگر می گویم .این حرف ها وقتی در حال زده شده است که نهضت های اسلامی در جریان است و درخت اسلامی به بار نشسته و باید بر مشترکات تاکید کنیم و نه مکتب ایرانی و منشور نووز و برتری نژاد ایرانی و فهم ایرانی را بر زبان برانیم.

مطهری در ادامه خاطرنشان كرد :‌برخی می گویند این ها مسائل فرعی است . برفرض فرعی باشد این به این معنی نیست که رهایش کنیم . حتی چند روز پیش نیز من محکوم شدم مسئله فرعی را از اصلی تشخیص نمی دهم . اما سخن من این بود که گزارش 25 بهمن ظرف 2 هفته آماده می شود اما گزارش کوی دانشگاه که رهبری گفته بودند دل ما را خون کرد ، حداقل بعد یک سال و نیم آماده شود نه این که از دستور خارج شود . همین طور گفته می‌شود بودجه مترو هم فرعی است ، پس چه چیزی اصلی است ؟ حتما باقی ماندن من و دوستانم در قدرت!

مطهری در ادامه نطق خود گفت : نمونه دیگر مسئله حجاب است. بعد از مصاحبه چند ماه پیش آقای آحمدی نژاد ،پوشش اسلامی رو به انحطاط نهاد که حتی این روزها می بینیم حجاب در حد بلوز و شلوار رسیده است.

این نماینده مجلس در پایان تاكید كرد :چنانچه احمدی نژاد تز مكتب ایرانی را متوقف نكند و همچنان به مساله حجاب و عفاف بی توجه باشد ضمن حمایت از خدمات دولت موضوع سوال از رییس جمهور را كه به دلیل اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها متوقف كرده بودیم در دستور كار قرار می دهیم
 

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی


 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :