http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - متن کامل : امام خمینی: ادب را از رسانه‌های ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

 

امام خمینی: ادب را از رسانه‌های دشمن یاد بگیرید

 

 

آفتاب: ابتکار در سرمقاله خود با عنوان «افراط‌گرایی از مختار تا امروز!» نوشت:

*شنبه‌شب قسمتی از سریال مختارنامه از شبکه 1 سیما پخش می‌شد. به‌طور تصادفی، این قسمت از سریال به مسائل روز چنان مرتبط و شبیه بود که گویا این فیلم برای عبرت‌آموزی و پنددهی درباره اتفاقات روز ساخته و پخش می‌شود. در این قسمت از سریال تاریخی، پدیده‌ای به نام «طرفداران افراطی» خودنمایی می‌کرد.

این گروه از امیر خود می‌خواهند که اجازه دهند چنین و چنان کنند. وقتی مختار جلوی افراط‌گرایی آن‌ها می‌ایستد، متهم به سازش‌کاری و... می‌شود. جملاتی بدین مضمون به آن‌ها گفته که ممکن است راه‌گشای ما شود: «خطر افراط‌گرایی و کج‌اندیشی از خطر اردوگاه دشمن کمتر نیست.»

*در چند روز گذشته، فیلمی درباره هتاکی عده‌ای از افراطیون به دختر یکی از مسئولین رده‌بالای نظام پخش شد که صرف‌نظر از مرزهای عقیدتی و سیاسی، باعث انزجار و تنفر عموم نخبگان داخل و خارج کشور شد. دامنه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی این هتاکی و هنجارشکنی به اندازه‌ای بود که علاوه بر اعتراض و واکنش بسیاری از مراجع تقلید، هشدار بالاترین رده نظام سیاسی، یعنی مقام معظم رهبری را در پی داشت. با مشاهده این فیلم و غور و جست‌وجو در تاریخ می‌توان دریافت که پدیده موسوم به طرفداران افراطی پدیده‌ای بدیع و نو نیست و گویا پایانی برای آن متصور نیست؛ اما مهار و کنترل آن مهم است.

*یکی از مراجع تقلید خاطره‌ای را نقل می‌کردند: روزی خدمت حضرت امام (ره) شرف‌یاب شدیم. امام (ره) به ما فرمودند: ادب را از دشمن یاد بگیرید. ببینید نام ما را در رسانه‌های خود چگونه با احترام یاد می‌کنند؟ از حاج‌احمدآقا سؤال کردیم مگر امام به رسانه‌های خارجی گوش می‌دهند؟ ایشان گفتند: بلی رادیو‌یی دارند که تمام رادیوهای بیگانه را به‌دقت گوش می‌دهند. لذا ما در طول عمر پُربرکت این بزرگوار سراغ نداریم که در نکوهش دیگران جمله‌ای را با ادبیات رکیک به کار برده باشد یا «نام بزرگان به‌زشتی برد»

*اگر ما خود را پیرو چنین رادمرد بزرگی می‌دانیم که خود، سرمنشأ اخلاق و کمالات انسانی بودند و هدف او نیز رساندن جامعه به این کمالات بود، چگونه به خود اجازه می‌دهیم که جلوتر از رهبران خود حرکت کنیم و فراتر از آن‌ها گام برداریم.
 

 مرجع

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :