تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - متن کامل : همه گرفتاری‌ها، تخریب‌ها و آبروریزی‌ها از ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) 

 

 

 

 

حجت‌الاسلام دعاگو: همه گرفتاری‌ها،

 

 تخریب‌ها و آبروریزی‌ها از تندروی‌ها برمی‌خیزد

 

 

حجت‌الاسلام محسن دعاگو در خطبه دوم نماز جمعه شمیرانات به تحلیل تحولات سیاسی روز تحت عنوان تندروی‌های سیاسی، بسترساز درگیری‌های ارزش‌سوز جناحی پرداخت و اظهار داشت: تندروی، ناهنجاری و بسترساز ناروایی‌ها، بیداد‌ها، بیدادگری‌ها و فساد و افسادگستری‌ها است. فضای تندروی قابل مدیریت و شایسته شأن ملت نیست و همه گرفتاری‌ها، تخریب‌ها و آبروریزی‌ها از تندروی‌ها برمی‌خیزد. تندروی، تندروی متقابل را برمی‌انگیزد و در مسابقه افراطی‌گری‌ها چیزی جز ارزش‌سوزی، آتش‌افروزی و تضعیف و تخریب ساختارهای ارزشی و باورهای دینی و ملی، نصیب ملت نمی‌شود.

وی ادامه داد: جریان سیاسی دیگر به ۲۴ سال نقش‌آفرینی در بالاترین عرصه‌های ملی و در راستای منافع و مصالح ملت، معرفی رسمی مدیران جبهه مقابل به عنوان نامزدهای ریاست جمهوری و ایجاد انگیزه مدنی و شور و شوق انتخاباتی برای استمرا حاکمیت در چارچوب قانون اساسی، توجه شایسته نمی‌کند و تمام توان خود را برای پذیرش اتهام جاسوسی، وطن‌فروشی و خیانت معترضان و مخالفان توسط افکار عمومی به کار می‌گیرد.

ناطق جمعه شمیرانات مقایسه عملکرد جریان سیاسی حاکم در نظام جمهوری اسلامی با نظام شاهنشاهی را تندروی تحریک‌آمیز آکنده از بی‌انصافی سیاسی نامید و گفت: جبهه مخالف، جریانی را که در ساده‌زیستی، مردم‌گرایی، مردم‌داری، اندیشه و انگیزه انقلابی، مبارزه با قدرت‌های استکباری و خدمات رفاهی و عمرانی از کارنامه‌ای مناسب و قابل قبول برخوردار است به حفظ مناسبات شاهنشاهی متهم می‌کند و در برابر تظاهرات سراسری ملت در حمایت از انقلاب اسلامی دو ملت ایران و مصر، بسترساز تظاهراتی می‌شود که به تضعیف وحدت و امنیت ملی و سوءاستفاده دشمنان داخلی و خارجی می‌انجامد.

دعاگو تهمت و توهین و ناسزاگویی و پمپاژ ناهنجاری و گناهکاری به افکار عمومی را تندروی متقابل، و تکیه بر قانون اساسی و ضوابط قانونی در ریشه‌یابی، ارزیابی و برخورد با رویدادهای داخلی را بهترین راهکار برای کاهش تنش‌های داخلی و تقویت وحدت و امنیت ملی توصیف کرد و ادامه داد: متأسفانه جریان مقابل، انتقادها، مخالفت‌ها، اعتراضات و تحرکات برآمده از درگیری‌های انتخاباتی و مطالبات ادعایی را در فضای اجرای دستورات بیگانگان، وابستگی به قدرت‌های استکباری، جاسوسی برای بیگانگان و همکاری با منافقین می‌بیند، از رنگ لباس‌ها عشق به آمریکا و رژیم صهیونیستی را کشف می‌کند و از توهین، تهمت و مطالبه مرگ و نابودی برای جناح مقابل، عقب‌نشینی نمی‌کند.

دعاگو گفتمان سیاسی،‌ نقد و بررسی و تفاوت دیدگاه‌ها و نگاه‌ها را طبیعی‌ترین شاخصه حیات اجتماعی و اساسی‌ترین عامل رشد و شکوفایی و تهمت و توهین و ناسزاگویی را تعفن فرهنگی، توحش سیاسی و بسترساز ننگ، نفرت و نفرین اقشار اجتماعی نامید و گفت: فرهنگ گویشی و ادبیات سیاسی ملت‌ها نماد عقل، تدبیر، درایت و شخصیت ملت‌ها است. پیام هتاکی و ناسزاگویی هتاکان گستاخ و فحاشان بی‌باک به اندیشه همگان، فقدان منطق انسانی و ناصواب بودن جبهه سیاسی است. دشنام‌دهندگان، فرهنگ جبهه سیاسی مورد ادعایشان را به نمایش می‌گذارند و آبروی نهادهای مقدسی را که برای اسلام و ایران، اقتدار، اعتبار و افتخار آفریدند می‌برند.

وی اضافه کرد: بصیرت در فرهنگ دینی و در نگاه مقام معظم رهبری، آگاهی و روشن‌بینی با شاخصه‌های دشمن‌شناسی، جبهه‌شناسی، حق‌شناسی، باطل‌شناسی، وظیفه‌شناسی و دفاع از حق برمبنای اهداف، راهبردها و روش‌های اسلامی است. باید عرصه‌های حکومتی از کسانی‌ که بصیرت را تندروی و مرزناشناسی و شاخصه‌هایش را توهین، تهمت و ناسزاگویی می‌دانند پاک‌سازی شود و فضای سیاسی کشور با اعتدال‌گرایی و قوانین رسمی مدیریت شود.

خطیب جمعه شهرستان شمیرانات در پایان نهادینه‌شدن تندروی و آسیب‌پذیری باورهای دینی، ارزش‌های اخلاقی و فضائل انسانی و اعتبار و اقتدار ملی را خطرات نگران‌کننده جامعه اسلامی نامید و گفت: فحاشی، هتاکی و حریم و حرمت‌شکنی نتیجه طبیعی تندروی‌های سیاسی است. اگر بساط افراطی‌گری برچیده نشود تندروی‌ها با شاخصه‌های ناهنجاری، ارزش‌سوزی و بیداد و بیدادگری نهادینه می‌شود و ارزش‌های اخلاقی و فضائل انسانی در آتش نادانی و افراطی‌گری می‌سوزد.
 

 مرجع  

تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :