http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - حضرت " آقا " غلط فرموده اند !!!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ یکشنبه 12 اردیبهشت 1389 توسط عـبــد عـا صـی

حضرت " آقا " غلط فرموده اند !!!

 

 

 حتما برای شما هم پیش آمد یا خوانده-اید وقتی برخی از این عوام الناس که خیلی هم «مـرد رنـد» تشریف دارند (مکار وُ آب زیر کاه) ، در بحثی یا قضیه-ای «کم میآورند» ، از اشخاصی که شاید وَ باید اعتباری داشته باشند هزینه میکنند ؛ در واقع این بنده-ی خدا را چماق میکنند تا «پـوز ِ حـریـف را بـخـاک مـالـیـده باشند»! ... راوی ِ ماجرای ذیل هم نقل چنین موجود دو-پایی را کرده است «ع.ع».

آنگونه که شما " حضرت آقا " می گفتید ، نه خود فکر می کردید و نه اجازه فکر به دیگران می دادید ، با یک جمله (" حضرت آقا " چنین فرمودند!) دهان همه را می بستید و مانع جریان و سریان فکر و اندیشه بودید ، حال می توانید بدون تعصب ، نظر خود و مراد خود را بیان کنید و نقد مخالف را بشنوید.
 

نقل است در محفلی علمی در محضر یکی از علمای نجف  ، فرعی فقهی مطرح می شود ، طلاب و روحانیون بحث می کنند ، در این میان روحانی جوانی از مریدان یکی از مراجع عالیقدر شیعه که با احترام تمام مراد خود را " حضرت آقا " خطاب می کرد ، ورود به بحث کرده و می گوید : " حضرت آقا چنین می فرمایند ! " و عالم حاضر در مجلس بلا درنگ می گوید :" حضرت آقا غلط می فرماید ! " مرید- که " حضرت آقا " را می پرستید - بی هوش می شود! آب بر رویش می زنند و شانه هایش را می مالند تا به حال می آید، عالم از او می پرسد : نظر شما چه بود؟ مرید "حضرت آقا" می گوید: " نظر حضرت آقا چنین است" و عالم باز می گوید : " حضرت آقا غلط فرموده اند! " و مرید باز از حال می رود اما نه به آن شدت! او را به حال می آورند و برای بار سوم عالم می پرسد: چه فرمودید؟ و مرید آقا می گوید: " حضرت آقا چنین فرمودند!" و عالم ربانی برای بار سوم می گوید: " حضرت آقا غلط فرمودند ! " این بار روحانی جوان و مرید حضرت آقا از حال نمی رود و سرش را پایین می اندازد.
 

عالم ربانی می فرماید : حال می توان به بحث و استدلال علمی پرداخت ، آنگونه که شما " حضرت آقا " می گفتید ، نه خود فکر می کردید و نه اجازه فکر به دیگران می دادید ، با یک جمله (" حضرت آقا " چنین فرمودند!) دهان همه را می بستید و مانع جریان و سریان فکر و اندیشه بودید ، حال می توانید بدون تعصب ، نظر خود و مراد خود را بیان کنید و نقد مخالف را بشنوید.

«
دکتر مهدی خزعلی »
 

« تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

مـــرجـــع
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :