http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - رئیس دولت با شعارهای پوپولیستی توانست رهبری جامعه را برعهده بگیردآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 23 اردیبهشت 1389 توسط عـبــد عـا صـی


سخنگوی فراکسیون خط امام(ره)مجلس :

رئیس دولت با شعارهای پوپولیستی توانست رهبری جامعه را برعهده بگیرد
رئیس دولت توانست با شعارهای پوپولیستی در واقع رهبری جامعه را برعهده بگیرد و در دولتهای خود (نهم و دهم) از شعارهای خود در معنا و مفهوم واقعی خود به درستی استفاده نکرده است...شعار مهرورزی یکی از شعارهای دولت نهم بود که بدون وابستگی به احزاب باعث ایجاد بسیج مردم و رای دادن آحاد جامعه به آنان شد.

 21 اردیبهشت 1389

سخنگوی فراکسیون خط امام(ره)مجلس گفت: مهمترین و بارزترین ویژگی دولت نهم و دهم علم گریزی و عدم بکارگیری دانش مدرن در روابط سیاسی است.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، داریوش قنبری در نشستی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان:

در جائی که علم و دانش مدرن حرف اول را می‌زند، رئیس دولت بدون تسلط داشتن به دانش و علم حرف می‌زند که نمونه آن بحث افزایش تعداد فرزندان بود که نشان می‌دهد ایشان بجای آن که دغدغه برای حل رفاه و آسایش مردم را داشته باشد، به فکر از بین رفتن و کاهش جمعیت طی سالهای آینده خواهد بود.

نماینده اصلاح‌طلب ایلام تصریح کرد: بحث در خصوص مسائلی که در دولتهای نهم و دهم به هر شکلی مطرح می شود در فرصت اندک پاسخگو نمی باشد و فرصت زیادی می خواهد.

 البته بحث سیاسی درباره دولت فعلی و قبلی بحث روز نیست، بلکه یک بحث تاریخی شده که خود می تواند در حد یک کتاب به چاپ برسد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با برشمردن برخی ویژگی ها و خصوصیات جامعه توده ای گفت: این چنین جوامعی خاص جوامع در حال گذار و یا در حال توسعه می باشد و در چنین جوامعی احزاب جایگاهی ندارند در صورتی که این چنین جوامعی دارای طبقات اجتماعی می باشند.

 البته در این جوامع طبقه به معنای واقعی خود وجود ندارد وزمینه برای تفکر پوپولیستی ایجاد می شود.
 

 جامعه ایران چون در حال گذار می باشد این زمینه را داشتیم که فردی از زمینه های ایجاد شده استفاده کند و شرایط را در دست بگیرد و از سوی دیگر نیز به وجود احزاب اعتقادی نداشته باشد.

 رئیس دولت توانست با شعارهای پوپولیستی در واقع رهبری جامعه را برعهده بگیرد و در دولتهای خود (نهم و دهم) از شعارهای خود در معنا و مفهوم واقعی خود به درستی استفاده نکرده است.
 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: شعار مهرورزی یکی از شعارهای دولت نهم بود که بدون وابستگی به احزاب باعث ایجاد بسیج مردم و رای دادن آحاد جامعه به آنان شد.
 

 یک سری شعارهای وی که برداشت علمی و اساسی نداشت باعث شد فردی با این ویژگی رهبری این جریانی را بر عهده بگیرد که خود را وام دار حزب و گروه خاص نمی کند و این دولت و دولت قبلی (نهم و دهم) بدون پایگاه حزبی خود را با شعارهای پوپولیستی حفظ کرد.
 

 البته در کشور ما انتخابات به صورت حزبی نیست و ما امروز با دموکراسی و وجود احزاب به معنای واقعی فاصله داریم و هیچ کشوری به اندازه ما سالی یک بار انتخابات برگزار نمی کند.
 

 جامعه توده ای باید حزب محور باشد، تصریح کرد: اگر دولت حزبی نباشد، آن دولت به مردم پاسخگو نیست و حزب ها در چنین جامعه ای از شخصیت حقوقی و حقیقی که دارند، حذف می شوند.
 

 برای درمان دردهائی که در اداره کشور داریم، بدون حزب نمی شود جامعه امروز را اداره کرد.
 

 حزب در واقع باشگاه برنامه ریزی، پایگاه تفکرات، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است و در واقع دارای قدرت می باشد و از سوئی نیز یک دانشگاه برای اداره جامعه می باشد.
 

قنبری با اشاره به این که در غیاب حزب، فرد محوری در جامعه برای اداره کشور، غالب می شود، گفت: البته دولت نهم و دهم این موضوع را برای خود افتخار می داند که رئیس جمهور و اعضای دولتش حزبی نیستند و وقتی این زمینه ایجاد شد و حزب را به عنوان مزاحم می داند، جامعه ای جزء پوپولیسم نخواهیم داشت.
 

به گفته وی، احزاب سیاسی امروز در کشور به علت برخی انتقادها به دولت و عملکرد آنان، کاملا کمرنگ و مورد غفلت واقع شده است و حتی بحث انحلال برخی احزاب نیز به وجود آمده که برای اولین بار است در کشور مطرح می شود.
 

 ساختار فردی دولت باعث شده که این دولتها تحمل احزاب را نداشته باشند و در مجموع یکی از مسائل و مشکلات دولت نهم و دهم، کم رنگ شدن، نوع نگاه به حزب و آسیب هائی که برای کشور ایجاد شده می باشد.
 

 بحث مطبوعات یکی دیگر از مشکلات و معضلات این دو دولت بوده که محدود کردن فضای رسانه‌ای و مطبوعات کشور در واقع ویژگی دولت فرد محور می باشد که تحمل انتقاد را ندارد و به نوعی تهدید برای مطبوعات رقیب محسوب می شوند.
 

نماینده مردم ایلام در مجلس هشتم با اشاره به این که بی توجه به اصل تفکیک قوا یکی دیگر از ویژگی های این دو دولت می باشد، گفت: در جوامع پوپولیسمی نیز چنین نگاهی وجود دارد که دولت با نگاه خود محوری تاب و توان و تحمل قوای نظارتی را ندارد و از سوئی نیز این دولتها خیلی به اجرای قوانین مجلس پایبند نبوده بطوری که در عدم اجرای قوانین مجلس بیش از 160 قانون دارای اولویت زمانی به دولت داده شد که براساس گزارش دفتر تحقیق و پژوهش مجلس تنها 13 مورد در فرجه زمانی داده شده، از سوی دولت اجرا شد.
 

قنبری افزود: دولت نیز به ارائه گزارش برنامه چهارم توجه ای نداشته و از آنجا که برنامه پنجم توسعه را به موقع به مجلس نداد، یک مصوبه گرفتیم که برای یک سال دیگر برنامه چهارم توسعه تمدید شود که این نشان از عدم اجرای قوانین مجلس توسط دولت می باشد.
 

به گفته این نماینده اصلاح طلب، بی توجهی به اصل تفکیک قوا در واقع یک زنگ خطر برای دولت محسوب می شود که آخرین آن مربوط به بررسی دیوان عدالت می باشد که در بررسی 57 مورد قانون بودجه سال 1387، 42 مورد یعنی 70 درصد انحراف از قانون مشخص شده که مشخص می شود، چه کارهائی در این 5 ساله انجام شده است.
 

 متاسفانه برخی نمایندگان به دلیل مشغول شدن به مسائل اجرائی حوزه خود از ابزارهای نظارتی خود به خوبی استفاده نکردند و از بحث قانونگذاری و نظارت غافل شده اند و باعث نگاه محدود آنان شده است.
 

 برخی از نمایندگان نیز مانند رئیس دولت حزبی نیستند، اطلاعات سیاسی نیستند و اطلاع خاصی از وظایف خود در مجلس ندارند که این مساله باعث شده روز به روز از وظایف اصلی خود غفلت کنند که زمینه قانون گریزی دولت را به وجود می آورند.

 

ادامه مطلب


www.trick.mihanblog.com
 

ادامـــه  

 

« تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

 

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :