http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - تکذیب تعطیلات و ستایش برنامه ریزی دولتی!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 اردیبهشت 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 تکذیب تعطیلات

و ستایش برنامه ریزی دولتی!
 

*وقتی برنامه ریزی در این سطح با مشکل روبروست حال تصور کنید برنامه های کلانی که این دولت قصد انجام آن را دارد

*اجلاس روز دوشنبه برگزار می‌شود و عملا دلیل خوبی برای تعطیلی دو روز پیش از آن نیست.

*تعطیلات چند سال پیش چند روزه به مناسبت عید فطر، تعطیلات گاه و بی‌گاه روزهای بین دو تعطیلی و مانند اینها از جمله تصمیم‌های ناگهانی دولت برای روزهای مختلف است.

*همیشه هم هشدارهایی درباره عواقب مالی چنین تصمیمات ناگهانی از سوی کارشناسان داده شده است.تعطیلی بی‌موقع دو روز ابتدایی هفته آینده که یک‌شنبه شب اعلام شد، به اندازه دیگر تصمیمات غافلگیرانه دولت‌ ناگهانی بود. دلیل هیات دولت برای تعطیل کردن دو روزه تهران که عملا با تعطیلات آخر هفته و میانی هفته آینده، به پنج روز تعطیلی بهاری بدل شد، اجلاس وزرای امور خارجه گروه15 (کشورهای درحال توسعه) بود. هرچند که اجلاس روز دوشنبه برگزار می‌شود و عملا دلیل خوبی برای تعطیلی دو روز پیش از آن نیست.

تعطیلات چند سال پیش چند روزه به مناسبت عید فطر، تعطیلات گاه و بی‌گاه روزهای بین دو تعطیلی و مانند اینها از جمله تصمیم‌های ناگهانی دولت برای روزهای مختلف است. در موارد بسیاری، آزمون‌های مدارس، به روزهای دیگری موکول شده است. همیشه هم هشدارهایی درباره عواقب مالی چنین تصمیمات ناگهانی از سوی کارشناسان داده شده است.
با وجود همه این هشدارها، ساعت هفت عصر یک‌شنبه ناگهان ابتدا از سوی پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام شد به دلیل برگزاری اجلاس وزرای امور خارجه گروه 15، مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات دولتی تعطیل هستند. خبرگزاری‌ها هم عین خبر را با جملات یکسان نقل کردند. این خبر که در بخش‌های خبری شامگاهی صدا و سیما هم پخش شد، برنامه ریزی‌های بسیاری را به‌هم ریخت. دانشگاه آزاد که بنا بود آزمون کارشناسی ارشد را پایان این هفته و ابتدای هفته آینده برگزار کند، در تکاپو افتاد و اعلام کرد آزمون بی‌هیچ تاخیری در 23، 24 و 25 اردیبهشت برگزار می‌شود. از سوی دیگر برخی از انجمن‌های علمی که قصد برگزاری کنگره علمی داشتند، با ابهام در برگزاری مواجه شدند. همچنین بسیاری از مردم به فکر مسافرت بهاری افتادند و بازار رزرو بلیت قطار و اتوبوس و هواپیما ناگهان داغ شد. هرچند که تعطیلات نوروزی تازه به پایان رسیده است.
اما تعطیلی تازه، ظهر دیروز از ادارات دولتی برداشته شد و تنها به مراکز آموزشی شهر تهران اختصاص یافت. این اصلاح خبر را ابتدا مرتضی تمدن، استاندار تهران اعلام کرد تا اینکه محمدجعفر محمدزاده رئیس دفتر معاون اول رئیس جمهور خبر تعطیلی مراکز دولتی در روزهای شنبه و یکشنبه آینده را تکذیب کرد. پایگاه اطلاع رسانی دولت این خبر را با قید تکذیب اعلام کرد و نه اصلاحیه: «اخبار منتشر شده درباره تعطیلی ادارات دولتی در روز‌های شنبه و یک‌شنبه کاملا‌ نادرست است و تنها دلیل تعطیلی احتمالی مدارس تهران در هفته آینده جلوگیری از ایجاد مشکل برای شهروندان با توجه به برگزاری یک اجلاس سطح بالای بین‌المللی در تهران است و سایر شایعات مطرح شده کاملا کذب است.»شایعاتی که محمدزاده درباره آنها حرف زد، ریشه در هشدارهای چند هفته گذشته رئیس جمهور و برخی همکارانش درباره زلزله دارد. هشدارهایی که در آخر به یک شایعه عجیب ختم شد؛ روز یکشنبه 19 اردیبهشت، تهران با زلزله‌ای مهیب مواجه می‌شود! هرچند این اتفاق نیفتاد، اما تصمیم ناگهانی دولت در تعطیلی عمده فعالیت‌های حیاتی تهران شایعه زلزله آن هم در اوایل هفته آینده را دوباره زنده کرد. البته باید گفت همین که دولت در زمان انتشار خبر تعطیلی از رسانه های رسمی آن را تکذیب نکرده و بعد از ساعت ها مبادرت به این کار کرد حاکی از صحت اصل خبر بوده است.
با این حال این تعطیلی بی‌مقدمه بازهم موجب بهم ریختن برنامه‌های دیگری هم شد؛ آموزش و پرورش استان تهران که برخی امتحانات میان ترم را در این روزها برگزار می‌کرد، اعلام کرده است زمان برگزاری امتحانات میان ترم برخی مقاطع تحصیلی که قرار بود طبق برنامه مدارس در روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده برگزار شود، به تعویق می‌افتد و در آینده اعلام می‌شود. از سوی دیگر عمده روزنامه‌ها هم اعلام کردند در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده حتما منتشر می‌شوند. مشخص نیست که چرا اطلاع‌رسانی اتفاقاتی در این سطح کلان باید اینگونه بی‌برنامه انجام پذیرد و چنین شایعاتی را همراه داشته باشد و وقتی برنامه ریزی در این سطح با مشکل روبروست حال تصور کنید برنامه های کلانی که این دولت قصد انجام آن را دارد!

 

مـرجـع   

« تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

 لیست وبلاگهای به روز شده

لیست وبلاگهای به روز شده
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :