http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - «قسم حضرت عباس» دولتی‌ها یا «دم خروس» مناظره؟آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 1 خرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی

«قسم حضرت عباس» دولتی‌ها

 یا «دم خروس» مناظره؟  

 این‌روزها با مشاهده واکنش حامیان‌دولت در برابر افشاگری نادران ، عملکرد محمود احمدی‌نژاد در مناظره 13 خرداد بخاطر مـیـآیـد.

13 خرداد 1388، شبکه سوم سیما جمهوری اسلامی ایران ؛ محمود احمدی‌نژاد در مناظره با میرحسین موسوی : «در دولت شما با رانت دلاری 7 تومان میلیاردر شدند. آقای صفایی فراهانی در دولت شما پول دار شدند. پسران آقای هاشمی چه می کنند؟ آقای کرباسچی و همسرشان و آقای قبه با کارخانه ای در مزایده نبوده صاحب شدند، زمین را از بیخ کندند و صاحب زمین شدند. پرونده استات اویل که پشت اش پسر آقای هاشمی است، یک دادگاهی شد و یک زندانی و فراری دادن وی را به خارج.»
 

احمدی‌نژاد به این هم بسنده نکرد و پسر ناطق، همسر موسوی و خود کروبی را مورد اتهام قرار داد. اتهاماتی که علی‌رغم شهرت بسیاری از آن‌ها، به غیر از اتهام مهدی

کروبی * هیچ کدام در هیچ دادگاهی اثبات نشده بود.
 

حامیان محمود احمدی‌نژاد در پی این مناظره مقابل صدا و سیما تجمع کردند ، در حمایت از وی شعار سر دادند ، مناظره محمود احمدی‌نژاد را «فتح‌الفتوح» خواندند. مطالب مطروحه از سوی رئیس‌جمهور را «افشاگری» دانستند و به لرزه در آمدن باند قدرت و ثروت قلمداد کردند که «تاریک‌خانه را روشن کرد» و خواب را از چشمان مافیا ربود.
 

ثمره هاشمی ، دستیار فعلی رئیس‌جمهور در واکنش به آنچه در مناظره گذشت ، دلیل اقدام احمدی‌نژاد را تحت فشار بودن وی از سوی افکار عمومی عنوان کرد. حامیان احمدی‌نژاد به صراحت در گفت و گو با خبرگزاری‌ها از افشای نام «مفسدان اقتصادی» استقبال کردند و آن را نشانه‌ای از تقید به آرمان‌های انقلاب و امام و رهبری و اصول‌گرایی خواندند.
 

گزارش‌ها حاکی از آن بود که رحیم مشایی در سالن پشت استودیو مناظره در واکنش به طرح اسامی گفت که «عده‌ای باید حساب کار دست‌شان بیاید.»
 

احمدی‌نژاد در اولین حضور تلویزیونی خود پس از مناظره برای توجیه رفتار خود و در پاسخ به انتقادات رسانه‌ها و به خصوص مسئولان ارشد نظام، به عملکرد علی(ع) اشاره و بی‌آبرو کردن مفسدان و دست‌اندازان به بیت‌المال را سیره امام اول شیعیان دانست.
 

مجید دانشور، دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران، تعداد بینندگان مناظره جنجالی 13 خرداد را 50 میلیون نفر در داخل كشور و 150 میلیون نفر در خارج از کشور اعلام کرد.

***
 

17 فروردین 1389، الیاس نادران در جمع خبرنگاران: «اینکه کسی را به دلیل مسئولیت اجراییش از دستگیری مستثنی می کنند نه عادلانه است نه پذیرفتنی. آقای رحیمی رئیس حلقه فساد در خیابان فاطمی است که نسبت به جمع آوری منابع از محل منابع فاسد و توزیع آن تصمیم گیری می کرده است و اکنون تقریبا همه اعضای این شبکه فاسد اقتصادی در خیابان فاطمی دستگیر شده اند الا معاون اول فعلی رئیس جمهور.»
 

سخنان الیاس نادران نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ناظر به پرونده قطعی فساد اقتصادی یک تشکیلات منسجم از مدیران دولتی بود که به اذعان برخی از نمایندگان شجاع مجلس چون دهقان و توکلی در قوه‌قضائیه مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.
 

بیش از 230 تن از نمایندگان مجلس نیز چند روز قبل از آن طی نامه‌ای ضمن اعلام پشتیبانی از رئیس‌قوه‌قضائیه به اخباری "موثق" اشاره کردند که بر اساس آن، در مورد مبارزه با آنچه که "مفاسد دانه‌درشت‌ها" می‌خوانند، "فشارهایی" متوجه رئیس قوه قضائیه شده است.
 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ی خود به لاریجانی تاکید کردند که مبارزه با متهمان مفاسد اقتصادی باید در هر شرایطی صورت گیرد، "خواه متهم از مسئولان بلندپایه کشور باشد، خواه فرزند مقامات باشند."
 

خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های مستقل با احتیاط سخنان نادران را پوشش دادند و تلویزیون نیز آن را کاملاً بایکوت کرد.
 

اما از سوی دیگر چهره‌های دولتی و حامیان رئیس‌جمهور، مطالب مطروحه از سوی نادران را «اتهام» دانستند و خواهان برخورد قانونی با این نماینده مجلس و رسانه‌های منتشر کننده سخنان وی شدند.
 

رئیس‌دفتر معاون اول رئیس‌جمهور گفت که این حرف‌ها نشان از اصول‌گرایی ندارد. معاون حقوقی رئیس‌جمهور از مدعی‌العموم خواست تا وارد عمل شود و به نمایندگی از دولت نیز خبر داد که شکایتی علیه نادران تنظیم شده است. رحیم مشایی و برخی دیگر از مسئولان دولتی سخنان نادران را در راستای کارشکنی در اقدامات دولت ارزیابی کردند.
 

رحیمی در بازدید خود از خبرگزاری دولت اتهامات وارد شده به وی در رسانه‌ها را ناشی از مبارزه واقعی خود با مفسدان اقتصادی و بلند شدن نعر آن‌ها خواند.


***
 

این روزها با مشاهده واکنش حامیان و وابستگان دولت در برابر افشاگری مستند به پرونده قضائی یک نماینده مجلس در خصوص مفاسد اقتصادی یک باند از مسئولان دولتی و مقایسه آن با عملکرد رئیس‌جمهور در برخورد با مخالفان و منتقدان خود در 5 سال اخیر و به‌خصوص مناظره تاریخی 13 خرداد ، این سوال در ذهن هر ایرانی پیگیر مسائل سیاسی شکل می‌گیرد که به راستی ، «قسم حضرت عباس» این روزهای دولتیان را باور کنیم یا دم خروس مناظره 13 خرداد را؟
 

* تا آنجا که این عـبـــد عـا صـی خوانده یا شنیده است ، آقای کروبی به جرم هیچ فساد مالی متهم نشده است ؛  فقط بعد از برملا شدن اینکه « شهرام  جزایری » به برخی مسئولین پولهایی به عناوین مختلف داده وَ آقای کروبی هم از آن جمله است ، ایشان در دفاع از خود همان حرفی را زدند که در مناظرتلویزیونی خطاب به رقیب خود گفتند : « کسی گفت که فرد خیری بدون  هیچ انتظار وَ توقعی میخواهد چند میلیون تومان به شما بدهد تا کما فی السابق به نیازمندانی که می-شناسید بدهید ، من هم پذیرفتم ، بدون اینکه آقای جزایری بعدا خواسته یا توقعی از من داشته باشد ». در غیر این صورت اگر مؤمـن صادقی مدرک موثقی را می-شناسد ، با ذکر نشانی اینترنتی ، اینجانب را مرهون زحمت خود سازد.
 

   

« تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

مـرجـع

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :