http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - هتک حرمت بیت امام (ره) در جوار مرقد مطهرشآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 15 خرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

هتک حرمت بیت امام (ره)

در جوار مرقد مطهرش
 


برهم زدن سخنرانی نوه امام (ره) آن هم در جوار مرقد مطهر آن حضرت، موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت و آن را صرفا یک اتفاق تلقی کرد.


امروز در سالگرد رحلت جانسوز حضرت امام (ره) اتفاقی افتاد که تا همین یک سال پیش بروز چنین اتفاقی به مخیله هیچ کس خطور نمیکرد. برهم زدن سخنرانی نوه امام (ره) آن هم در جوار مرقد مطهر آن حضرت، موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت و آن را صرفا یک اتفاق تلقی کرد. نکته جالبتر نوع واکنش رسانه های خبری نسبت به این اتفاق است. سایت خبری تابناک این موضوع را در حد یک خبر نقل کرد اگرچه متعاقبا با مطلبی تحت عنوان "قطع سخنان سیدحسن خمینی نشانه چیست؟" نسبت به این ماجرا موضع گیری کرد. اما نوع واکنش برخی سایتها مانند فارس نیوز و رجا نیوز بسیار عجیب و سوال برانگیز است. سایت فارس نیوز ماجرا را با آب و تاب و حمایت شدید! نقل نموده و انگار کاملا فراموش کرده است که در مورد نوۀ حضرت امام صحبت میکند. در حالی که در هیچ کجای از سخنان سید حسن، نشانی از عدم ارادت به راه امام و انقلاب وجود نداشت؛ فارس نیوز در مورد گروهی که باعث برهم زدن سخنرانی یادگار حضرت امام شدند اینگونه مینویسد: "مردم داخل و خارج صحن مرقد امام پس از سخن سید حسن مبنی بر اندک خواندن شعاردهندگان، یکپارچه تر و رساتر از قبل علیه فتنه گران شعار سر دادند و حتی در میان آنها یک نفر هم نبود که با این شعارها همراهی نشان ندهد. مردم در بیرون صحن هم توفنده تر از قبل شعار مرگ بر موسوی سر دادند." بیان اینکه "حتی یک نفر هم نبود که با این شعارها همراهی نشان ندهد" نیز در نوع خود از بعد تحلیل رسانه‌ای بسیار جالب و پرسش برانگیز است. اما داستان رجانیوز، دیگر سایت طرفدار دولت، در این مورد جالبتر است. رجانیوز بعد از آب و تاب فراوان همراه با ذوق و شعف بسیار، همزمان با بروز این اتفاق علت آن را ریشه‌یابی کرده و اینگونه مینویسد: "خشم مردم انقلابی از سید حسن خمینی به همراهی‌های وی با فتنه‌گرانی که طی یک سال اخیر با برقرار کردن پیوند با ضدانقلاب مقابل نظام جمهوری اسلامی، خط امام(ره) و ولایت فقیه ایستادند، باز می‌گردد." حال اینکه دوستان عزیز رجانیوز چگونه به این سرعت دلایل اتفاق را ریشه‌یابی کردند بماند؛ اما به نظر میرسد بعد از این همه تفصیل در مورد این خبر در سایتهای فارس و رجا طبیعتا ابراز تفقد مقام معظم رهبری به حجه الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی بلافاصله بعد از این ماجرا نباید از قلم آقایان می‌افتاد. اما افتاد! سایت برنا از دیگر سایتهای طرفدار دولت مطلب جالبتری را در سایت خود منتشر کرده است: "بنا بر اطلاع برنا از یک منبع آگاه قرار بر این بوده است که هنگام سخنرانی سید حسن خمینی، هاشمی رفسنجانی به حرم مطهر وارد شود و سپس سید حسن مدت زمان قابل توجهی به تمجید از وی و ذکر مظلومیت های یکسال گذشته هاشمی بپردازد. اما مردم بصیر ایران اسلامی با شعارهای روشنگرانه خود مجال ادامه سخنرانی و تعریف از هاشمی را به سید حسن نداده و هاشمی وقتی وارد حرم شد که سید حسن مجبور به ترک تریبون شده بود و ناچار در کنار وی نشست." حال اینکه جمعیت حاضر در مراسم چگونه پیشاپیش از برنامۀ سید حسن خمینی و هاشمی رفسنجانی خبردار شده و به سرعت به صورت خودجوش سازماندهی شدند سوالی است که دوستان برنا نیوز باید به آن پاسخ دهند. شب گذشته نیز در برنامه دیروز، امروز، فردا که ازتلویزیون پخش شد؛ سعید حدادیان مداح نزدیک به دولت که امروز نیز در نماز جمعه درصف مسئولین کشوری و لشکری حضور داشت؛ به سید حسن خمینی حمله کرد.

 

 

 

 « تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

مـرجـع

 درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :