http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - من و تو خدای مردم نیستیمآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 20 خرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی

من و تو خدای مردم نیستیم
ما از لحاظ تئوری همه خدا پرست هستیم ولی از لحاظ عملی پا را روی حق می‌گذاریم و طوری رفتار می كنیم انگار خدا نیست. این دین نیست دین یعنی آدم بداند كه خدا حاضر و ناظر است و خدا دانا و تواناست.


من و تو حق نداریم به اشخاص نمره بدهیم من و تو خدای مردم نیستیم حق تحقیر هیچ انسانی را نداریم باید به دیده احترام به همه نگاه کنیم.بالاترین منکرات حق ناپذیری می باشد.


شما یك وقتی باید تكبر داشته باشید برای آدم متكبری كه جواب سلامتان را نمی دهد. متكبر جایش جهنم است،امیرالومنین میفرمایند: تكبر عین حماقت است. كسی متكبراست الاغ است، بهش احترام نكن ، جواب سلامش را نده متكبرانه باهاش رفتار كن. خدا جای تكبر برای انسان نگذاشته، تكبر یعنی حرف حق را نمی‌تواند بپذیرد ولو این كه ادعای تواضع كند. كسی كه مدح شود خودش را بزرگ می‌بیند. تكبر یعنی به بچه شاگرد سلام نمی‌كند ولی بزرگترش را كه می‌بیند سكته می‌كند. شخصیت پرستی اشتباه است. پهلوانی یك انسان بدقیافه را دید خندید عمویش زد توی گوش او گفت به نقش می‌خندی یا نقاش گفت به نقش یكی دیگر زد توی گوشش و گفت مگه تقصیر خودش است؟ البته توی گوش كسی زدن بد است اما پهلوان این مطلب را فهمید . غیر خدا هیچ كس نیست. لا‌اله‌الا الله حقیقتی هست كه خداست ، خدا حق پرستمان كند.


خدایابه ما صمیمیت بده ،دل‌هایمان از هم دور شده. اگر به حق از هم دور شویم حق داریم. ولی اگر بنا باشد به خاطر سلیقه هایمان از هم جدا بشویم،درد است.


اگر انسان در درون خود به دنبال هدایت و سعادت و معرفت باشد حتی یك شعر و یك نكته از یك مرد الهی می­تواند او را به سعادت برساند. اما اگر شخصی به طالب حق و حقیقت نباشد حتی اگر صبح تا شب هم ملازم اولیای الهی باشد، هیچ تاثیر مثبتی نمی­گیرد و حتی ممكن است بدتر هم بشود! ملاك استفاده است!


كربلا رفتن خوب است اما برای كسی که حق‌پرست. است
تا آدم خودبین است نمی‌تواند خدا پرست باشد. هر كس پای روی حق بگذرد نامرد است. علی مرد است لعنت بر هر چه نامرد. خیلی از خدا فاصله گرفتیم خدا را فراموش كردیم بدبخت شدیم.


از گفتن حق نباید ترس داشت اما حرف حق را هم نباید همه جا گفت. عاقل آن است که بداند حرف حق را کجا بزند و کجا نزند؛ چگونه بزند و چگونه نزند.


حق، معیار اشخاص است نه اینکه اشخاص، معیار حق باشند. اول حق را بشناسید بعد ببینید چه کسی حق می گوید و چه کسی باطل؛ نه اینکه یک شخصی را به حق بدانیم و بعد بگوییم هر چه او گفت و هر کاری کرد حق است. تنها معصومان معیار و ملاک حق اند و بس.


ظلم نكن به كسی وزیر ظلم كسی نرو كسی كه گوش به حق نمی‌دهد شیطان است.


با عمامه كسی ارزش پیدا نمی‌كند، ملاك حق است.


آقایان اگر می‌خواهید خدا ببخشدتان، ببخشید. البته حق خودتان را بگیرید، اما اگر كسی توان ادا ندارد ببخشید .


اگر همه شكنجه‌های عالم را در یك كپسول و شكنجه جان كندن را در یك كپسول دیگربگذارند، جان كندن سنگین‌تر است، برای كسی كه توی راه نباشد. اما كسی كه سینه می‌زند، نه. به شرطی كه وقتی سینه زد نرود زیر پرچم یزید.
اگر ناحق گفت خطش می‌زنند. مداح باشد، آخوند باشد، اعلم علما باشد، عوضی كه رفت خطش می‌كشند. خدا نكند خدا و اهلبیت بگویند: گم شو! همه عالم بگویند، ولی اهل بیت نگویند. اگر ما خلاف كنیم و خلاف حق حركت كنیم و باطل را امضا كنیم می‌گویند: برو گم شو! ، اگر بگویند، شكنجه‌ای بالاتر از جان كندن نیست و تازه این اولش است. اما برای خوب‌ها، لذیذ‌ترازمرگ هیچ چیز نیست.


مشكل ما دنیا پَرستی است .مشكل ما غم نان وبیم جان است .می ترسم اگر حرف بزنم من را بگیرند می ترسم عمامه ام را بردارند ."قولا بالحق" حق را بگوئید .


كجا می رویم ؟أین تذهبون «قولا بالحق » حق را بگوئید .همه ضرركرده اند .همه خسران دیده اند.


مكتب علی(ع) حق پرستی است .مكتب حمایت از مظلوم ودشمنی با ظالم است .


چرا ما با اینکه از محدود شدن اندکی از آزادی های خودمان آشفته می شویم ٬ اما آزادی دیگران را اینچنین محدود می کنیم؟ چطور ما نمی توانیم از ناحق خود بگذریم اما حق دیگران را ضایع می کنیم؟ این اسلام درست نیست٬ این اسلام معاویه ای است! معاویه هم می گفت مسلمانم وگرنه کسی او را قبول نمی کرد.


باید بین تظاهر به اسلام (اسلام حرفی) با اسلام در عمل(اسلام عملی) تمایز قایل شد
در دنیایی که در آن همه جور تقلب٬ همه جور حقه بازی٬ همه جور وارونه کردن مطالب و داخل کردن حق و باطل وجود دارد٬ راهی نداریم مگر فرج امام زمان!


حق همیشه حق است! دو ضرب در دو می شود چهار!در همین قضایای اخیر ببینید که چه امتحان عجیبی برای همه پیش آمد! اگر به اندازه مثقال ذره ای انسان به فکر مصالح شخصی خودش باشد و به فکر دست بوسی اش باشد و به فکر مقام و مؤسسه اش باشد٬ شیطان او را از راه حق منصرف می کند و به گمراهی می کشاند ..


حسین در همه لحظات در مسیر رسیدن به كربلا در همه منازل، راه حق را از باطل نشان می داد و یاران خود را بر سر دوراهی انتخاب مرگ با عزت مخیر گذاشته بود و این مسئله فقط در شب عاشورا اتفاق نیفتاد. حسین رحمت واسعه ی الهی است! السلام علیك یا رحمه الله الواسعه. ... حسین بی نظیر است.


ما حق نداریم با یك انسان مست برخورد تند داشته باشیم چه برسد به تجسس در امور افرادی كه آبرو دارند!


چرا خواسته های خودمان٬ حب و بغض هایی که معلوم نیست ریشه آن کجاست! ملاک حق است؟


توجه به حق وظیفه اصلی انسان است. اگر می خواهیم حقیقت را تشخیص دهیم باید به حق توجه داشته باشیم.


هیچوقت حق مغلوب نمی شود! و در نهایت غلبه با حق است. شما هم ممکن است مظلوم باشید اما مغلوب نیستید. اگر همه دنیا جمع شوند و بگویند دو ضرب در دو می شود سه تا! شما قبول می کنید؟!


بالاخره یک روز حق کلی بر جهان حاکم خواهد شد و این کش و قوس ها نشان می دهد که بشر صلاحیت لازم برای ادره جامعه را ندارد. باید حتما معصوم در رأس باشد. یک عده مظلومند و یک عده ظالم. یک عده مغلوبند و یک عده غالب. اما حق هیچگاه مغلوب نیست. در نهایت غلبه بر حق ممکن نیست. آیا یزید بر امام حسین(ع) غلبه کرد یا او را با مظلومیت به شهادت رساند؟ او مظلوم بود نه مغلوب. با این وجود ما باید دعا کنیم که : رب انی مغلوب فانتصر و ...


چرا دین را به دنیا می فروشیم؟ چرا همه را به خود ارجاع می دهیم؟ وقتی می پرسند چه کنیم که حق و باطل قاطی شده٬ پاسخ این است که باید حق را شناخت. عقل و فکر داریم و باید حق را شناخت.


مگر علی(ع) در جواب کسانی که در زمان ایشان بودند نمی فرمودند که: حق را بشناس! اهلش را می شناسی!


اقل تقوی این است كه انسان طالب حق باشد. اگر دینی هم ندارد اگر حرف حقی از یك بچه هم شنید قبول كند. باید تابع حق بود.


همه عاطل و باطل اند مگرحق پرستان باید حق پرست شویم وگرنه عاطل و باطلیم .


اشخاص نبایستی مطرح بشوند غیر از خاندان عصمت و طهارت هیچکس مدال حق نیست.


حق نداری براساس زیارت عاشورا خوانی ، ریش ، عمامه و نماز شب خوانی به کسی مقام و مسئولیت بدهی.  در این کشور دادوقال زیاد است حج و عمره زیاد است زیارت ، تواشیح ، حفظ قرآن و... زیاد است اما آنچه مهم است حفظ تقوی است.


آدم باید متواضع باشد ؛ یعنی برای خودش امتیازی قائل نباشد و حق را ولو از یک بچه قبول کندنه اینکه گردنش را کج بگیرد و کج و معوج راه برود.


حق ملاک است نه شخص . امام راحل (رضوان الله تعالی علیه) را می خواهیم برای حق .رهبر معظم (دامت برکاته)را می خواهیم برای حق.


اینکه حرفی را فرد مسلمان یا غیر مسلمان می گوید مهم نیست. ما نباید به شخص کار داشته باشیم، باید ببینیم حرف حق کدام است، همان را بپذیریم.


اسلام واقعی را باید از حضرت علی(علیه السلام) یاد گرفت. ایشان می فرماید: « اگر خلخال از پای زن یهودی در آوردند، حق دارید بمیرید.»


در معارف کسی مثل علی (ع) سخن نگفته است.اهل بیت معیار حق هستند و غیر از قول معصوم و برهان حرف احدی در دنیا اعتبار ندارد.


بهترین خوى ها بردبارى در طریق حق است.


علی(ع) محور حق است، چرا که علی(ع) با حق است و حق با علی(ع) است، خیال نکنید اهل سنت علی(ع) را دوست ندارند.


مسلمانی که کلک می زند مسلمان نیست، مسلمانی که آبرو می برد مسلمان نیست.


 

 

 « تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

مـرجـع

 درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :