http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - کـــدام اولویت-ها اول-انـــد!؟آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 27 خرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی
 

 

 

کـــدام اولویت-ها اول-انـــد!؟

 
 

ورود 19 میلیارد دلار قاچاق مهمتر است یا نسبت یک دخترو پسر ؟


آیا 19 میلیارد دلار کالای قاچاقی که وارد ایران می شود و بسیاری از آن هم از همین مبادی رسمی وارد می شود اولویت اول رسیدگی و فریاد کشیدن در تریبون های رسمی را دارد یا یافتن نسبت بین یک پسر و دختر!

ریشه: این روزها بخش زیادی از امواج و فضاهای رسانه ها، به بحث فساد اجتماعی و کنترل پوشش زنان و مردان تعلق گرفته و بسیاری را حساس و سؤالات زیادی را در اذهان مطرح ساخته است.

شاید مهمترین سوال موجود این است که چرا با اینکه هنوز مسئله مفاسد اقتصادی در چند مورد مشخص به سرانجام نرسیده هجمه وسیعی در ضرورت مبارزه با مفاسد اجتماعی ایجاد شده است.

در این که باید با مفاسد اجتماعی مقابله شود تردیدی نیست ولی آیا با طرح آن در زمان کنونی موجب لوث شدن شعار مبارزه با فساد اقتصادی که در راس سیاست‌های ظلم‌ستیزانه انقلاب و نظام و ریشه بسیاری از مفاسد اجتماعی است نشده ایم.
با اینکه همه می دانند بسیاری از مفاسد اجتماعی ریشه در نابرابری‌های اقتصادی، معیشتی و رفاهی دارد. چرا عده‌ای سعی می‌کنند بسیاری از معضلات و مشکلات را به حوزه اجتماعی آن هم خاصه در بحث پوشش و یافتن نسبت افراد! ربط دهند و تصویر سیاهی از وضعیت اجتماعی ارائه دهند؟

بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی مثل فحشا، سرقت، اعتیاد و... معلول هستند نه علت و یکی از آن علت‌ها انباشت مال و ثروت حرام و نامشروع است که ریشه در مفاسد اقتصادی دارد .
لذا اگر جوانی در خیابان به دلیل برخی از ناهنجاری ها با فلان مدل و فلان وضعیت دیده شد یادمان نرود که اولا این مدیران فرهنگی مملکت هستند که مسئول چنین نتایجی هستند وثانیا مقصر بعدی کسانی اند که به دلیل مشکلات اقتصادی نفوذ کلام و اثر گذاری معنوی خود را بر روی دیگران به خصوص جوانان از دست داده اند.
به خصوص آن که همه کسانی که در سمت های حکومتی و دولتی هستند، همواره در معرض این خطرند که پول هایی به آنان پرداخت، و انتظارات گوناگون، پارتی بازی ها، قانون شکنی ها و اعمال قدرت ها در پی آن مطرح شود.
واقعا سوال اینجاست که آیا 19 میلیارد دلار کالای قاچاقی که وارد ایران می شود و بسیاری از آن هم از همین مبادی رسمی وارد می شود اولویت اول رسیدگی و فریاد کشیدن در تریبون های رسمی را دارد یا یافتن نسبت بین یک پسر و دختر!
آیا همین قاچاقچیان و رشوه گیران و فاسدان اقتصادی نیستند که انبوهی از مدها و ناهنجاری ها را وارد ایران می کنند و البته با گذر زمان برخی از قدرت داران و صاحب منصبان را هم در خدمت خویش می گیرند تا اگر کسی به آن ها نزدیک شد، داد وا اسفاه مفاسد اجتماعی شان را از تریبون ها ی دیگر فریاد کشند و اذهان جامعه را به سمت ناکجا آباد مبارزه با فحشاء سوق دهند.
چگونه است که این همه دستگاه های اجرایی و قضایی نمی توانند چند بدهکار بانکی را که برای همه هم مشخص و شناخته شده اند را وادار به پرداخت بدهی خود نمایند اما به را حتی می توانند به پوشش جوانها و پیران گیر داده و به قول رییس جمهور از نسبت آن ها سوال نمایند!
به نظر می رسد امروز با توجه به وضعیت اقتصادی و رانت های بی حد و حصری که همه مسئولین مملکتی به آن معترفند و در برابر این همه مشکلات موجود بحث اولویت یافتن مفاسد اجتماعی انحرافی جدی و خطرناک باشد که ریشه آن ر اباید در مسائلی دیگر جستجو نمود.

 

http://risheh.com/view-3004.html

 « تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :