http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - اخـبـــار تـخـریـب-ها وَ مـحـکـومـیـت آنآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 29 خرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی
 

اخـبـــار تـخـریـب-ها وَ  مـحـکـومـیـت آن

آیت الله مبشر کاشانی؛
 

 امید است این گروه شناسائی و متذکر شوند
حادثه ناگوار 14 خرداد امسال در روز بزرگداشت سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی،امام خمینی(قدس سره)موجب تاثرو تالم قلوب شیفتگان واقعی امام امت و حامیان حقیقی مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی شد.توهین عده قلیلی از مجموعه میلیونی امت اسلامی به یادگار امام راحل،فاضل محترم جناب مستطاب حجت الاسلام والمسلمین آقای سید حسن خمینی در آن مکان مقدس،هتک حرمت به حضرت امام تلقی می شود...باشد؟امید است این گروه شناسائی و متذکر شوند تا انشاءالله تعالی این حرکات تکرار نشود.
 

 

 

 دلجویی آیت الله العظمی محقق داماد از یادگار امام
آیت الله محقق داماد دراین دیدارضمن ابراز انزجار از حرکت جاهلانه جمعی اندک درحرم مطهر حضرت امام (س)در روز 14 خرداد از توهین های صورت گرفته به یادگار امام ابراز تاسف و تاثر نمودند.
 

 

 

 ابراز تاسف آیت الله مظاهری از اهانت به یادگار امام
این حادثه تاسف بار،آن هم درچنان مراسم عظیمی نه تنها جسارت به یادگار امام،بلکه اهانت به حضرت امام و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود و همه ما باید به این جنبه حادثه توجه کنیم و برای جبران و اصلاح آن تلاش کنیم.

 

 

عنایت حضرت امام خمینى(قدس سره) به آیت الله صانعی؛
 

 من آقاى صانعى را مثل یک فرزند بزرگ کرده ام
من آقاى صانعى را مثل یک فرزند بزرگ کرده ام. آقاى صانعى وقتى که سالهاى طولانى در مباحثاتى که ما داشتیم تشریف مى آوردند، ایشان، بالخصوص مى آمدند با من صحبت مى کردند و من حظّ مى بردم از معلومات ایشان و ایشان، یک نفر آدم برجسته اى در بین روحانیون است و مرد عالمى است.
 

 

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم؛
 

 نگذارید عده ای ریاکار وحدت جامعه و ساحت مراجع را نشانه روند
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای با محکومیت هتک حرمت بیوت علما، از همه مراجع و دلسوزان کشور و نظام خواسته در شرایط حساس که کشور از همه سوی مورد فشار های بین المللی و سوء مدیریت اجرایی در داخل رنج می برد، در برابر اینگونه حرکات ناشایست موضع گیری نماید و نگذارند که جریان فرصت طلب و ریاکار و فریب خورده وحدت جامعه و ساحت مقدس حوزه علمیه و مرجعیت را نشانه گیرند.
 

 

آیت‌الله اردبیلی:
 

 قانون تنها برای تصویب کردن نیست، باید به قانون عمل شود
آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی در دیدار با فراکسیون روحانیون مجلس در سخنانی با بیان اینکه حضور روحانیون در مجلس شورای اسلامی نعمت پروردگار است، گفت: نمایندگان روحانی باید نمونه اخلاق اسلامی باشند و اخلاق اسلامی را رعایت کنند و باید به قانون عمل شود چرا که قانون تنها برای تصویب کردن نیست.
 

 

هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۴۷ :
 

 کم فروشی در پیگیری و اداء حق " مردم " از سوی هیچکس پذیرفته نیست بالاخص از سوی روحانیت و مراجع !
 

  • آیا درست است که روحانیت و مراجع ما خواهان عمل مردم به توصیه های خود باشند،انتظار پرداخت خمس و زکات داشته باشند ولی وقتی نوبت مسائل روز " مردم " که رسید سکوت کنند!

  • کم فروشی فقط مختص ترازو داران نیست مربوط به همه است حتی روحانیت !!

  • وقتی می خواهیم حق و حقوق خود را از مردم بگیریم "تمام و کمال" می گیریم

  • پس چرا وقتی می خواهیم حقوق مردم را بدهیم " کم فروشی " می کنیم !


 
 

آیت‌الله جوادی آملی، در دیدار رییس سازمان ملی جوانان:
 

 متاسفانه قرآنی حرف می‌زنیم، اما انگلیسی فکر می‌کنیم!
جوادی آملی در سخنان خود خطاب به مسئولین سازمان ملی جوانان کشور، گفت: شما باید هویت ایرانی و اسلامی را برای جوانان تبیین کنید و بدانید که خروج از این مرزها و خط قرمز ممنوع است.

 

 

سخنگوی فراکسیون خط امام(ره) مجلس:
 

 نیروهای امنیتی و انتظامی باید پاسخگوی حمله صورت گرفته به دفتر آیت‌الله صانعی باشند
نیروهای امنیتی و انتظامی باید پاسخگوی ناامنی ایجاد شده برای این بزرگواران باشند، مگر می‌شود عده‌ای لباس شخصی، در امنیت کامل ساعت‌ها مکانی را مورد محاصره و حمله قرار دهند و نیروهای امنیتی و انتظامی خبردار نشوند و اقدامی برای تامین امنیت دفتر این مرجع تقلید و دیگر بزرگواران نکنند؟
 

 

یادداشتی از سید محمدصادق صدر در محکومیت اهانت به یادگار امام؛
 

 آیا همین را می خواستید؟
آیا آنانکه در روزنامه های خود هرگونه خوشحالی دشمنان را نشان غلط بودن رفتارها برمی شمارند نباید از خود بپرسند چه شده است که دشمنان قسم خورده انقلاب و امام رفتار آنها را شادمانه در آغوش می گیرند؟
 

 

 

 بعد ناشناخته شخصیت نوه دانشمند امام خمینی
اما نکته حائز اهمیت آن است که در تمام این اعتراض ها و محکوم کردن ها،توسط مقامات و مراجع بزرگ عالیقدر،با طرز تفکرهای متفاوت و مستقل،یک نکته مشترک وجود دارد و آن اشاره به شخصیت وارسته و علمی سید حسن خمینی است.
 

 

 

 خبر فوری: تشنج در قم و محاصره بیت آیت الله صانعی
1- اقدام مذکور از سوی جریان باصطلاح خودسر که سوابق ضد امنیتی آن در وقایع و حوادث مشابه مسبوق به سابقه می باشد،اقدامی کاملا شبکه ایی است که در آستانه سالگرد انتخابات انجام می پذیرد.
2- شبکه موصوف با توجه به اقدام مخرب در حرم امام(ره) و منفور شدن چهره بدلی آنان در دفاع از باصطلاح  نظام و رهبری، مترصد فتنه ایی است تا واکنش بزرگان و مراجع عظام را نسبت به اقدام این گروه معدود علیه نوه بزرگوار امام،تحت الشعاع قرار دهند.
3- شایسته است مقامات عالیرتبه کشور طی صدور دستورات آنی نسبت به حفاظت از بیت آیت الله صانعی و آقای کروبی ،ضمن پیشگیری از وقوع فتنه بزرگ دیگر علیه  نظام و رهبری،نسبت به دستگیری و عاملین اصلی این باند اقدام و اقدامات ضد اطلاعاتی بر روی این جریان به سرعت عملیاتی گردد.

 

 

 

 

یادآورد گذشته// سخنرانی هاشمی‌رفسنجانی در سال ۱۳۶۱:
 

 هیچ تضمینی نیست در آینده امثال بنی‌صدر ظهور نکنند!
در فتنه بنی صدر و یارانش کار بسیار سخت بود چرا که آنها هم خود را مدافع جمهوری اسلامی، «رهبری» و «اسلام خالص» جا زده بودند!!اگر ائتلاف حزب جمهوری اسلامی، روحانیت، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و انجمنهای اسلامی نبود و انتخابات مجلس جابه‌جا می‌شد، سرنوشت مملکت عوض می‌شد!
 

 

 

 آیت الله جوادی آملی حواد ث 14 خرداد ظلمی آشکار به بیت امام بود
اللهم انی اعتذرالیک من مظلوم ظلم بحضرتی فلم انصره،خداوندا عذر می خواهم درباره مظلومی که در حضور من مورد ستم واقع شده من او را یاری نکرده باشم...آقای حاج سید حسن خمینی ...شما را به صبر و استقامت توصیه می کنم،من لحظه ای که در تلویزیون آن توهین ها جمع اندک را ملاحظه کردم از صمیم قلب برای شما دعا کردم.
 

 

آیت الله صافی گلپایگانی:
 

 مسوولان حادثه ۱۴ خرداد را جبران کنند
اهانتی که به جناب حجة الاسلام آقای حاج سید حسن خمینی شد موجب تأثر و تأسف اینجانب گردید که مسئولان محترم نظام باید آن را جبران نموده و به عاملین آن تذکر دهند که همه و همه؛ به خصوص رسانه‌ها و جراید و به ویژه صدا و سیما در این شرایط حساس باید کاری کنند که مردم به نظام اسلامی امیدوارتر از گذشته شوند و در صدد حل مشکلات کشور و مردم باشند و احترام بیت امام را بیش از گذشته رعایت نمایند.
 

 

روایت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از حادثه 14 خرداد:
 

 رهبر معظم انقلاب گفتند شعاردهندگان یک عده معدودی هستند؛ ایشان از شعارها ناراحت بودند
من آن روز در اتاق انتظار، خدمت مقام معظم رهبری نشسته بودم، می‌دیدم ایشان ناراحتند. یک وقت که حسن آقا پیشنهاد صلوات داد و صدای بسیار بلندی از جمعیت به گوش رسید که برخلاف آن شعارها، یک دفعه انبوه جامعه، در آنجا صلوات فرستادند. رهبری معظم انقلاب، خوشحال شدند. به من گفتند ببین، این جمعیت است، نه آن صدایی که از یک معدودی درمی‌آید...قبل از سخنرانی حسن آقا رنجیده بود. می‌خواست صحبت نکند. باز همان جلوی من بود که رهبری معظم به ایشان گفتند که مناسب نیست شما صحبت نکنید. مردم انتظار دارند از شما مطالبی بشنوند. و ایشان را ترغیب کردند که بروند. آن کاری که جلوی تریبون در انظار کردند، خیلی معنادار بود... مقام معظم رهبری هیچ وقت حسن آقا را جلوی مردم نبوسیده بودند آنهایی که این را می‌دیدند، باید درس می‌گرفتند،
 

 

 

 تاملی بر آنچه علامه وحید خراسانی فرمود
این عالم جلیل القدر تا کنون در هیچ موضوعی به اظهار نظر رسمی نپرداخته اند و کلمات کوتاه ایشان در جمع حوزویان، همیشه دارای معنائی وسیع و اشاراتی دقیق بوده است آنچه مرا بر آن داشت که چند کلامی درباره پیام ایشان بنویسم روایتی است که در پایان همان جملات کوتاه آورده اند که به نظر می رسد محتاج توضیح بیشتر باشد،
 

 

 

 ابراز تاسف اشرفی اصفهانی ازاهانت به سید حسن خمینی
در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل که حضرتعالی و بیت شریف آن حضرت در 14 خرداد سال جاری میزبان صدها هزار نفر از امت شریف ایران همچون سالهای گذشته در کنار مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی بودید،گروهی اندک سازمان یافته ،نمک خور ونمکدان شکن ،مانع سخنرانی حضرتعالی شده و قلوب میلیونها عاشقان و پیروان امام راحل را جریحه دار نموده و زخم دیگری بر دلهای خانواده شهداء زدند و با این عمل زشت دشمنان انقلاب و نظام رادلشاد و امیدوار نمودند.
 

 

آیت الله نورمفیدی:
 

 من نگران ادامه هتک حرمت ها و گسترش آن هستم
مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) که می توانست مانور اقتدار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و بیعت مردم با رهبری باشد، با این اتفاق ناگوار به حادثه ای تبدیل شد که موجب استفاده دشمنان و بد خواهان انقلاب گردید.
 

 

 

 تخریب هاشمی رفسنجانی مظلومیت روحانیت شیعه را به اثبات رساند که در اوج قدرت و شهرت مظلوم است
 از روزی که دولت نهم و دهم سرکار آمده است، یکی از اهداف آنها هجمه به هاشمی رفسنجانی بوده است. ولی این رفتارها نه تنها اثری ندارد، بلکه مظلومیت ایشان را به اثبات می‌رساند.
 

 

 

 پشت پرده یک سایت افراطی
بی تردید این شیوه خبر نویسی نه با هدف اطلاع رسانی که صرفاً یک نوع شب نامه نویسی و تخریب یک جریان سیاسی بزرگ و با اصالت است و بس، چرا که اگر هدف خبر رسانی باشد اصل خبر با مستندات منتشر می شود اما اگر هدف خبر رسانی نباشد یکی می گوید یک اصلاح طلب شراب خورد و دیگری هم می گوید یک اصولگرا فلان کار زشت تر را کرد.
 

 

دکتر عبدالحسین روح‌الامینی:
 

 سال گذشته به صراحت اعلام کردم با تداوم ریاست جمهوری دوره قبل موافق نیستم
دکتر عبدالحسین روح‌الامینی نجف‌آبادی، دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی، در مورد انتخابات ریاست‌‌جمهوری دهم و حوادث بعد از آن، با بیان اینکه در حوادث سال گذشته هزینه بسیاری دادیم و خسارات بالایی را متحمل شدیم که از جمله آن شهادت فرزند بنده و عده‌ای دیگر بود، گفت: انتخابات ریاست جمهوری سال 88 یکی از اوراق و فصول تاریخ معاصر است که می‌توان از آن به عنوان یکی از درخشان‌ترین این اوراق، با توجه به حضور مردم و مسائلی دانست که می‌توانست محقق شود، اما نشد.
 

 

آیت‌الله جوادی آملی:
 

 همه سقوط‌ ها بر اثر بی‌تقوایی است
جامعه را اخلاق و تقوا اداره می‌کند بی‌اخلاقی عامل بسیاری از مشکلات کشور است... درب توبه الان باز است و خداوند دعای ما را می‌شنود اما وقتی لحظات آخر عمر رسید دیگر نه توبه قبول می‌شود و نه دعا شنیده... .
 

 

 

 

آیت الله طاهری اصفهانی خطاب به یادگار امام:
 

 شما نمونه ای از شجاعت و حق جویی امام هستید
جنابعالی نیک بدانید در مسیر انجام وظیفه و پاسداری از اندیشه های امام راحل(ره) مصائب و تنگناهای بیشتری در انتظار شما است که انشاء الله با صبر و بردرباری جایگاه الهی و مردمی خود را مستحکمتر خواهید نمود. فاستقم کما امرت.
 

 

آیت الله زرندی:
 

 این حادثه ظاهری تلخ و باطنی شیرین خواهد داشت
آیت الله زرندی از علمای مبارز و محبوب استان کرمانشاه در تماس تلفنی با یادگار گرامی امام حادثه روز 14 خرداد را محکوم کرد.
 

 

آیت الله راستی کاشانی :
 

 حادثه روز 14 خرداد مایه تاسف است
عالم فاضل حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید حسن خمینی دامت افاضاته فرزند شایسته و خلف صالح امام راحل ، اینگونه مورد بی ادبی نامحرمان و نااهلان و منافقان قرار گرفت .


 


 

 

 « تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :