http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - وزیر رفاه : بصیرت داشتن به سوابق قبلی!آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ سه شنبه 15 تیر 1389 توسط عـبــد عـا صـی
 

 وزیر رفاه : بصیرت داشتن به سوابق قبلی!


صادق محصولی در جلسه شورای اداری شهرستان کیار در استان چهارمحال و بخنیاری سخنانی ایراد کرد.
بخشهای مهم اظهارات وزیر رفاه که خبرگزاری فارس آن را منتشر کرده، به شرح زیر است:

 بصیرت داشتن به سوابق قبلی ، نوع لباس و ریش و تسبیح نیست
، بلکه به معنای واقعی با عمل توام با تقوا به آنچه آموخته‌ایم، حاصل می‌شود.
 

 ملاک ما برای اشخاص جایگاه آنها نیست بلکه عمل و نیت واقعی آنها از ولایت فقیه است.
 30 سال است که در این مملکت فردی را به عنوان ستون انقلاب می‌دانستم و ما امروز می‌بینیم که او از امتحان مردم مردود شده است چون مشکلش این است که بصیرت ندارد لذا همان‌گونه که امام راحل فرمودند و مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند میزان، حال فعلی افراد است.
 سیاست ما عین دیانت ما است و اگر سیاست بر مبنای دین، ارزش‌ها و رضایت امام زمان «عج‌» و ولی‌فقیه نباشد، مشکلات حل نخواهد شد.
جنگ را بیشتر کسانی اداره کردند که در نقاط مختلف کشور در محرومیت به سر می‌بردند نه کسانی که ادعا داشتند و در عمل کاری نکردند.
متاسفانه بعد از جنگ برخی از مسئولان نه تنها نوکری مردم را نکردند و جلوی فساد را نگرفتند، بلکه اطرافیان‌شان نیز در ترویج فساد نقش ایفا کردند.
 بی‌تردید ریشه همه فتنه‌ها از آنجا شد که پول‌های حرام در امور کشورداری انحراف ایجاد کرد.
در دوره اصلاحات از سال 76 تا 84 به نام دین، آزادی و مردم‌سالاری و فرهنگ همه ارزش‌ها را زیر سوال بردند و در برنامه هسته‌ای هم کاری کردند که حتی مجبور شدیم برای داشتن چند سانتریفوژ تحقیقاتی نیز به غربی‌ها التماس کنیم و در نهایت آنها این خواسته کوچک را نپذیرند.
 علت بالای رأی مردم به احمدی‌نژاد در سال 84این بود که او را از جنس خود یافته بودند، برخلاف برخی از گذشتگان که خودشان را آقابالاسر می‌دانستند.
دلیل رأی بالاتر مردم در دوره دهم ریاست جمهوری به احمدی‌نژاد ، کار بی‌وقفه به رئیس جمهور و هیات دولت بود  
 رأی بیشتر از دوره نهم در انتخابات دوره دهم به رغم همه فتنه‌ها و کارشکنی‌ها به این دلیل بود که بیشتر وعده‌های رئیس جمهور و دولت با کار و تلاش شبانه‌روزی محقق شد و مردم در عمل کار کردن و نوکری واقعی را دیدند.
در انتخابات سال گذشته کسی که نگران اجرا نشدن قانون بود خود نخستین قانون‌شکن شد و همه قوانین و چارچوب‌ها را زیر سوال برد به طوری که خدمات و ابتکارات دولت نهم را در خدمت به محرومان جامعه "سهام عدالت " را نوعی تقلب دانست.
ما در این انتخابات دهم و
برای اینکه اثبات کنیم در فرآیند برگزاری آن هیچ مشکلی وجود نداشته است برای نخستین بار در کشور شعبات مورد درخواست برخی از کاندیداها را در حضور نمایندگان آنها بازشماری کردیم و همچنین باز هم برای نخستین بار نتایج صندو‌ق‌ها را هم شعبه به شعبه کل کشور را در سامانه وزارت کشور در معرض دید همگان قرار دادیم و در نهایت نتایج نشان داد که هیچ تفاوتی در آرای صندوق‌ها نبوده است.
ملاحظات:
١- در هنگام جلسه رأی اعتماد به محصولی برای تصدی پست وزارت نفت در مجلس هفتم ایران، برخی نمایندگان مجلس با طرح موضوع ثروت محصولی با انتصاب او به این پست مخالفت کردند به طوری که در نهایت خود او مجبور به انصراف شد.

یک سایت خبری مدعی شد که محصولی ثروت خود را حدود ۱۶۰ میلیارد تومان اعلام کرده‌است که آن را پس از رها کردن سپاه پاسداران، طی ده سال ساخت و ساز مسکن به دست آورده‌است. [۶] اما محصولی این رقم را تکذیب کرده‌است.[۷] همچنین در سال ۱۳۸۴ علی عسگری نماینده وقت مشهد در مجلس هفتم با طرح پرونده ۵/۶ میلیون دلاری وی در خصوص نفت تاجیکستان اعلام کرد که این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ در حال پیگیری است.[۸]محصولی اعلام کرده که در ۴۴ مزایده شرکت کرده و تنها در سه مزایده برنده شده‌است و درآمدهای او حاصل آن مزایده‌ها می‌باشد.[۹] قدرت الله علیخانی نماینده قزوین در مجلس هفتم شورای اسلامی ایران در باره محصولی گفته‌است: محصولی باید پاسخ دهد که منزل گران قیمت، درآمد میلیاردی، برج‌های میرداماد و زمین‌های بزرگ منطقه حسنی کیا را چگونه به دست آورده‌است.[۱۰] امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نماینده مشهد در گفت وگو با فارس گفته‌است: سرمایه وی از راه مشروع کسب شده که بخشی از آن را با کمک تعدادی از بچه‌های جنگ صرف راه اندازی موسسه خیریه‌ای به منظور سرپرستی از ۴۰ خانواده بی سرپرست و ۴۰۰ کودک یتیم کرده‌است. [۱۱] [۱۲]برخی منابع ثروت محصولی را حدود ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زده اند.[۱۳]
٢-
او از دوستان قدیم احمدی نژاد است محصولی رئیس ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بوده‌است.روح الله حسینیان از حامیان محصولی در مجلس هشتم شورای اسلامی در پاسخ به سوال مبنی بر احتمال استفاده از پول محصولی به نفع تبلیغات انتخاباتی احمدی نژاد گفت: «اصولگرایان باید یک نفر پولدار داشته باشند تا از آنها حمایت کند تا بتوانند رای بیاورند.»[۱۴]
٣- پرونده‌ای در مورد قرداد انتقال نفت به نخجوان که توسط محصولی انجام شده‌است در کمیسون اصل نود مجلس هفتم مطرح شد. فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب درباره این قرارداد گفته‌است که محصولی تنها کسی است که خارج از وزارت نفت، امتیاز سوآپ نفت کسب کرده‌است.[۱۵]همچنین محصولی در زمانی که مسئول خرید اراضی متعلق به بنیاد شهید برای سپاه پاسداران بوده‌است با شکایت بنیاد شهید در این معامله مواجهه شد که در نهایت پرونده مختومه و محصولی تبرئه شد.[۱۶]
٣-
در سال ۱۳۶۱ در زمانی که محصولی به فرماندهی سپاه استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل منصوب شد، به علت آنکه علی باکری در دوران محمد رضا پهلوی اعدام شده‌است، به مخالفت با برادران باکری (حمید و مهدی باکری) پرداخت.[۱۷] فاطمه امیرانی همسر حمید باکری درباره محصولی گفته‌است: عملکرد خودخواهانه و غیرقابل قبول صادق محصولی در دوران فرمانداری‌اش در ارومیه سبب شد مهدی باکری همراه برادرش حمید، از ارومیه فرار کنند.[۱۸] همچنین تعدادی از فرماندهان لشکر عاشورا در جنگ ایران و عراق محصولی را متهم به تضعیف نیروهای نظامی این لشگر از جمله قطع ارسال نان و خودرو برای تضعیف وجهه مهدی باکری در زمان جنگ، می‌کنند.[۱۹]

٤-در ۲۸ آبان ۱۳۸۷ جلسه رأی اعتماد به محصولی برای تصدی پست وزارت کشور برگزار شد. اودر نهایت به عنوان وزیر کشور انتخاب شد. درست یکسال بعد در ۲۵ آبان ۱۳۸۸ به عنوان وزیر رفاه و تامین اجنماعی از مجلس رای اعتماد گرفت.
در پایان رآی گیری برای رأی اعتماد شمار رأی دهندگان برای محصولی یک بار ۲۷۳ و بار دیگر ۲۷۵ نفر اعلام شد. محصولی نیم درصد بیش از نصف آراء را به دست آورد.[۲۰]برخی از نمایندگان مجلس معتقد بودند وزیر نصف به علاوه یک رای باید بیاورد و خواستار ابطال وزارت او شدند ولی علی لاریجانی رئیس وقت مجلس این موضوع را رد کرد لاریجانی همچنین اعلام کرد خود آراء را شمرده و صحت آن را تائید کرد.[۲۱]محصولی ضعیف ترین رأی اعتماد برای وزارت کشور درتاریخ جمهوری اسلامی ایران را به دست آورد.[۲۲]محمدرضا باهنر نائب رئیس وقت مجلس هشتم درباره آرای محصولی گفت: این رای، رای ضعیفی است و به نصف نمایندگان حاضر در جلسه بسیار نزدیک است[۲۳].
 


 
http://WWW.AGAHSAZI.COM/article.asp?id=5397&cat=6

« تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :