http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - شلاق و حبس برای مبارزه با بد حجابیآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 

 

 

شلاق و حبس برای مبارزه با بد حجابی
 

راهی که هزار بار رفته ایم
 
ریشه:

سیاست «برخورد با بدحجابی» چندسالی است که در میان صحبت‌های مسئولان کشوری و در عمل نیروهای امنیتی کشور بسیار نمود پیدا کرده و به نظر می‌رسد، پس از دستگیری ها، تذکرات و اقدامات امنیتی که از سوی نیروی انتظامی در این زمینه صورت گرفت از سال جدید احکام قضایی آن نیز از سوی مسئولان دستگاه قضا اعلام می‌شود.

در همین رابطه دادستان کشورجریمه بدحجابی را 74 ضربه شلاق و یا دو ماه حبس ذکر کرده است.البته در خرداد ماه همین امسال دادستان عمومی و انقلاب مشهد از جریمه یک میلیون و 300 هزار تومانی برای «بانوان بدحجاب» خبر داده بود.البته محسنی اژه‌ای گفته است دو ماه حبس و شلاق برای بدحجابان قابل خرید است.
 

اگرچه همه مدیران و کارشناسان فرهنگی بر این نکته اذعان دارند که مبارزه با بدحجابی از طریق اقدامات قضایی و پلیسی هیچ سودی برای جامعه نخواهد داشت و تنها در برخی از نقاط مرکزی شهرهای بزرگ تا حدی این مقوله را کم رنگ خواهد نمود اما اصل آن همچنان باقی خواهد ماند، لیکن گویی این نظرات کارشناسی جایی در میان تصمیمات متخذه توسط مدیران اصلی نداشته و در نهایت تنها نسخه ای که برای مقابله با این پدیده اجتماعی می پیچند برخورد سخت و پلیسی است!
 

این تصمیمات نشان می دهد که مدیران اجرایی بیش از آنکه دلشان برای حجاب به عنوان یک ارزش اجتماعی بسوزد، برای رفع تکلیف از خود و کاهش فشارهای موجود از سوی قشرخاصی از جامعه می سوزد و این همان مشکل همیشگی است که نه تنها بدحجابی را کنترل نمی کند بلکه به آن دامن زده و چنان می شود که سال های آتی این پدیده چندین برابر وضع کنونی مشاهده شود.
 

اکثر جامعه شناسان حوزه دین معتقدند تا زمانی که اقشار جامعه با عنصری تحت عنوان «حیا» مشکل داشته باشند هیچ اقدام تربیتی برای ایجاد عفاف و وقار و پوشش پاسخ نمی دهد.
 

حال به راستی آیا می توان با اقدامات پلیسی و شلاق و زندان مسئله ای تحت عنوان حیا را برای جامعه و به خصوص قشر جوان آن جا انداخت؟ آیا می شود با وجود شبکه های پرقدرتی همچون فارسی وان که حیا زدایی را در کمال قدرت و مهارت انجام می دهند و ضعف شدید رسانه ملی که روزهای جشن و عادی آن تفاوتی با هم ندارد برای جامعه از حیا صحبت نمود!
به هر حال سکولاریسم و مصادیق آن از جمله بدحجابی در کنار گوشمان لانه کرده و البته ما هم با تصمیمات اینچنینی به شدت به استقبال آن می رویم و راه ورود آن را مدتی جلوتر می اندازیم، باشد که کم کاری برخی از مدیران فرهنگی که کاری جز حیف و میل نمودن انبوهی از بودجه های در اختیار ندارند و اقدامات پلیسی و قضایی آن هم در مقابله با یک ناهنجاری فرهنگی وضعیتمان را از حال حاضر بهتر کند! به خصوص اینکه همه هم می دانیم که این راه را هزار بار رفته ایم و پاسخی هم نگرفته ایم.
محسن منصوریان


 http://www.risheh.com/view-4055.html

« تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :