تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - نمایش فرمایشی راجع به آب تهرانآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 2 مرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی
 


 نمایش فرمایشی راجع به آب تهران
 

 

محمدهادی حیدرزاده در مورد وجود نیترات در آب تهران، ضمن ابراز خشنودی از جسارت وزیر بهداشت در تایید این موضوع گفت: مهم‌ترین دلیل افزایش نیترات، برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و نبود شبکه فاضلاب در تهران است.

وی ادامه داد:
فقدان شبکه فاضلاب شهری موجب شده تا چاه‌های جذبی که برای جمع‌آوری فاضلاب در محدوده‌های مسکونی، تجاری و اداری ایجاد می‌شود، به مرور زمان نشت کند و وارد آب‌های زیر زمینی شود.

http://www.hamshahrionline.ir/news-112063.aspx

استاندار تهران در خصوص اظهارات ضد و نقیض این روزهای مسئولین در خصوص کیفیت آب تهران گفت: با کمال تاسف برخی از رسانه‌ها امانتداری نکردند و صحبت‌های معمولی و طبیعی وزیر بهداشت را به گونه‌ای دیگر جلوه دادند و زمینه نگرانی مردم را فراهم کردند.
http://econews.ir/fa/NewsContent.aspx?action=print&id=135098

 بعد از اظهارات وزیر بهداشت که رسما آلودگی آب برخی مناطق تهران را تایید و توصیه کرد که زنان باردار و کودکان شیرخوار از آب تهران ننوشند،

وزارت نیرو به‌عنوان متولی آب تهران دیروز اعلام کرد که آب پایتخت سالم است.این اظهارات متناقض، سردرگمی و سرگردانی را هم به نگرانی مردم تهران اضافه کرد.

دیروز وزیر نیرو در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت، این اظهارات را سنواتی خواند.
مجید نامجو گفت:
نیترات آب تهران یک موضوع سنواتی بوده و موضوع جدیدی نیست.
http://www.hamshahri.org/news-111972.aspx

در مناطق خاصی از شهر تهران روزانه و ساعتی یك بار آب شرب نمونه‌برداری می‌شود و همچنین با اعلام نتیجه‌ای كه از سوی وزیر بهداشت نسبت به آلوده بودن آب تهران به نیترات بالا شده، به مردم توصیه می شود آب بسته‌بندی مصرف كنند.
http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=109798

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، ضمن تکذیب هرگونه آلودگی آب تهران، اخبار مربوط به آلودگی آن و میزان بالای نیترات موجود در آب برخی مناطق تهران را بی‌اساس خواند.

http://www.tpww.co.ir/newsdetail-14564-fa.html

حرف‌وحدیث‌ها درباره آلودگی یا سلامت آب پایتخت همچنان ادامه دارد. روز گذشته در جلسه شورای شهر تهران بحث‌های ضد و نقیضی پیرامون وضعیت کیفیت آب و میزان آلودگی آن مطرح شد و ابتکار رئیس کمیته محیط‌زیست شورای شهر، نامه یک مؤسسه استاندارد را درباره استاندارد بودن آب تهران رد کرد.
1388/06/11

http://www.khabaronline.ir/news-16087.aspx

آب تهران را با احتیاط بنوشید!

روز گذشته
یکی از مسئولان شهرداری تهران، احتمال آلودگی آب آشامیدنی پایتخت به نیترات را تأیید کرد.هادی حیدرزاده در این باره گفت: منابع زیرزمینی آب تهران به علت نبود شبکه فاضلاب شهری در این کلان‌شهر آلوده شده است. او از آلودگی آب تهران و استفاده ناگزیر از آب‌های زیرزمینی به منظور تأمین آب آشامیدنی مورد نیاز تهرانی‌ها به عنوان چالشی جدی و واقعی برای پایتخت نام برد که به گفته او برخی از مدیران از پرداختن به آن پرهیز می‌کنند.
http://www.iran-iran.ir/3167/%D8%AF.html
 
 

در حالی كه موضوع سلامت آب تهران چندین بار در جلسات شورای شهر مطرح شده بود اما در جلسه روز گذشته شورا، مدیرعامل شركت فاضلاب شهری تهران به طور واضح اعلام كرد سالانه چهار هزار و 500 تن نیترات وارد شبكه فاضلاب تهران می‌شود كه این مسئله سلامت آب شرب را به خطر می‌اندازد.

1387/07/22
http://www.asriran.com/fa/news/56704/


 - تجربه نشان داده که وقتی بر خبری تاکید بیشتری می‌شود، رسانه‌ها آن را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهند در عین اینکه حساسیت دولت هم بیشتر می‌شود. موضوع آلودگی آب تهران یک نمونه بارز این موضوع است. هنوز در دولت برای اینکه اعلام شود بالاخره آب تهران آلوده است یا نه، توافق نشده و صداهای مختلفی به گوش می‌رسد. خانم دستجردی یک تنه ایستاده و می‌گوید آب تهران آلوده است؛ مردم ننوشید.

حالا آقای نامجو، وزیر نیرو علاقه ندارد که به حوزه‌اش ایرادی وارد شود، موضوع دیگری است اما این وسط رسانه‌ها چه گناهی دارند که باید حملات دو طرف را تحمل کنند. اگر وظیفه رسانه‌ها انتقال درست اخبار و اطلاعات است؛ در رابطه با موضوع آلودگی همین رسالت را اجرا کرده‌اند. چگونه است که رسانه‌ها نباید سخنان وزیر بهداشت را منتشر کنند و فقط حرف‌های آقای نامجو را باید منتشر کنند؟ بهتر نیست حضرات اول اختلاف‌هایشان را در دولت حل کنند و بعد نوک پیکان حمله را متوجه رسانه‌ها کنند تا ما هم به اصطلاح شو اجرا نکنیم؟

مریم باستانی

پنجشنبه ، 31 تیر 1389
http://www.risheh.com/view-4166.html 
 

 

 

 نـیتـرات آب تـهـران

یک بام وُ دو هوای دولت!مجید نامجو و مرضیه وحید دستجردی دو وزیر کابینه دهم هستند که در اوج هماهنگی
یکی از آنها می‌گوید نیترات آب تهران تحت کنترل است و دیگری زنان باردار را دقیقا به دلیل افزایش غیرمجاز میزان نیترات از خوردن آب لوله‌کشی بر حذر می‌دارد.
وزیر بهداشت که علی‌الاصول متولی سلامت شهروندان است خانم‌های باردار و کودکان شیرخوار را هدف قرار داد و صراحتا به آنها توصیه کرد که آب لوله‌کشی ننوشند.
وزیر نیرو هم که قافیه را تنگ دید دیروز اعلام کرد نیترات آب تهران تحت کنترل است. ساعتی از تکذیب صحبت‌های تنها وزیر زن کابینه نگذشته بود که مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران از وزیر نیرو سبقت گرفت و سخنان خانم دستجردی را ادعاهای بی‌اساس خواند.
موضوع آلودگی آب شرب نه اختلاف پلیس و خودروسازان است و نه استاندارد نبودن جاده‌ها! موضوع به واسطه ارتباط مستقیم با سلامت مردم از چنان اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که هر خبر کوچکی در این رابطه می‌تواند امنیت روانی جامعه را با مخاطراتی جدی روبه‌رو کند.
بی‌اعتمادی به آب شرب لوله‌کشی شده اتفاق نامیمونی است اما اگر در برابر آمار رو به افزایش جنین‌های سقط شده در تهران و سرطان دستگاه گوارش قرار گیرد، ترجیح می‌دهیم بی‌اعتماد باشیم تا روی تخت بیمارستان.
همه جای دنیا وقتی میلیون‌ها نفر با آلودگی آب شرب مواجه می‌شوند فوری ستاد بحران تشکیل می‌دهند و مسوولان مربوطه در بالاترین مقام به بررسی موضوع می‌پردازند و نتایج را مستقیما به رییس‌جمهور اعلام می‌کنند تنها به این دلیل که جان میلیون‌ها انسان شوخی‌‌بردار نیست.
اما اینجا وزیر بهداشت گزارش وزارت نیرو را در رسانه‌ها می‌خواند و یک مدیر میانی در وزارت نیرو سخنان شخص اول سلامت کشور را ادعای بی‌اساس می‌خواند.
حال که کارگروهی در کار نیست و کمیته بحرانی هم تشکیل نشده، بد نیست وزرای محترم نیرو و بهداشت جلسه مشترکی گذاشته و لا‌اقل حرفشان را یکی کنند تا شهروندان تهرانی بدانند بالاخره آب را از لوله بنوشند یا بطری‌های بسته‌بندی شده!
محمدحسین مهرزاد
 

http://www.risheh.com/view-4099.html


 


« تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :