http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - بازی مبارزه با معتادان ، بازی « تام و جری » است! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 6 مرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 


 بازی مبارزه با معتادان ،

 بازی « تام و جری » است! ...گزارش های مختلفی که در این سال ها در خصوص توزیع کراک و شیشه و دیگر محصولات جدید مخدر در تهران و دیگر شهرستان ها به گوش می رسد در نوع خود جالب توجه است.

این گزارش ها نشان می دهد توزیع کنندگان مواد مخدر جدید و البته قدیم همه جا هستند، کافی است به آدم های «تابلو» و «بیکار»ی که ساعت ها در مکان های ثابتی به بهانه های متعدد پرسه می زنند دقت کنید،تا بفهمید آن چنان ماهرانه مواد رد و بدل می کنند که احدی شک نمی کند!

عجیب تر این که
مشتریان این توزیع کنندگان خرده پا، از همه گونه تیپ هایی هستند، کارگر، کارمند، دانش آموز، زن و مرد، پیرمرد و جوان.

هر از گاهی این توزیع کنندگان برای خود منطقه ای را در تهران مشخص می کنند و در آن حوالی تجمع می نمایند و آنجا را تبدیل به پاتوق فروش می کنند به گونه ای که
با چشم غیر مسلح ! هم می توان رفتار این افراد را به طور شفاف مشاهده نمود. جالب آنجاست که برخی اوقات، خریداران برای دریافت این نوع محصولات صف هم می کشند وگاهی بین ٥ تا10 نفر پشت سر هم پولمی دهند و مواد لازم خود را می گیرند وبه راه خود ادامه می دهند .

در زمانی که این افراد در این منطقه پاتوق می کنند به طور معمول چندین دستگاه ضبط صوت خودروهای پارک شده در کوچه های اطرافهم به سرقت می رود .

وقتی هم که اهالی محل متوجه رفت و آمدهای مشکوک و تجمعات! غیر منطقی در محل سکونت خود می شوند موضوع را با 110 در میان می گذارند
و البته گشت پلیس هم با گردون روشن به منطقه می آید و آشکارا همه توزیع کنندگان را فراری می دهد. و به این شکل چند روز بعد، بدون این که کسی دستگیر شده باشد، آن ها از منطقه ای به جای دیگری منتقل می شوند.

امروز محصولاتی مثل کراک و شیشه و انواع دیگر مواد مخدر (جدیدو قدیم) با یک شبکه توزیع منحصر به فرد و کاملا حرفه ای (به قول علمای بازاریابی استفاده از توزیع مویرگی) به تمامی محلات شهر تهران سرویس دهی می کنند تنها کافی است که کسی اراده ای برای استفاده از این محصولات داشته باشد تا به اندازه راه رفتن برای خرید یک عدد بستنی به این مواد دسترسی پیدا کند.

ماجرای «تام و جری» مبارزه با معتادان، ماجرای همیشگی خیابان های تهران است و تا تقاضا هست، این بازی ادامه دارد، حال اگر نمی شود روند توزیع را متوقف نمود حداقل دولت با ابزارهای در اختیار روند گسترش مصرف را محدود نماید.

همه کارشناسان بر این عقیده اند که ایجاد فرصت های شغلی یکی از مهمترین عوامل برای کاهش مصرف مواد مخدر است به گونه ای که بالا رفتن میزان اشتغال در بین جوانان مساوی است با کاهش اعتیاد و مصرف انواع محصولات دخانی.  شاید بهتر باشد دولت به جای مشغول کردن خود در بحث های جناحی و ورود بیهوده به نزاع های سیاسی اندکی بر روی اشتغال و نرخ بالای بیکاری این روزها متمرکز شود تا بتواند بسیاری از مشکلات را از جمله افزایش روز افزون این نوع محصولات را کنترل نماید و اگر هم این کار را نکند بایستی شاهد افزایش مصرف و کاهش سن آن در میان جوانان این مرزو بوم باشد.حمید ضیایی پرور

 1389.05/04

آدرس مطلب: http://www.risheh.com/view-4294.html
 

 « تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :