تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - چرا احمدی‏-نژاد به احزاب اصولگرا بی-‏اعتناست؟آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ جمعه 8 مرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 چرا احمدی‏-نژاد به احزاب اصولگرا بی-‏اعتناست؟
 

 آفتاب - ثمینا رستگاری (به نقل از روزنامه شرق): "
احزاب حق دخالت در امور کشور را ندارند " ( 6 خرداد 89).

"
عده ای اعم از چپ و راست به دنبال ولایت هستند و هدف اصلی آنها گرفتن پست و مقام است و اگر آنها را با ذره بین نگاه کنیم متوجه می‏شویم که به هیچج عنوان تفاوتی با یکدیگر ندارند "(20 تیر 89).

به تاریخ ادای این جملات توسط رییس دولت دهم که نگاه کنیم راحتتر میتوانیم دریابیم که مخاطب او چه احزابی هستند . او در این جملات منظورش نه احزاب چپ که به ادعای اصولگرایانی چون مرتضی نبوی شناسنامه سیاسی شان باطل شده بلکه اتفاقا همان احزابی است که 5 سال است احمدی نژاد را کاندیدای جریان خود میدانند . هرچقدر هم از جانب مشایی و احمدی نژاد با این انکار روبرو شوند که احمدی نزاد مستقل از احزاب اصولگراست باز هم اصرار به اثبات برادری خود دارند .
برادری که البته اثباتش سهمی از ماترک قدرت نصیب آنها نکرده است.

در تمام طول این سالها اصولگرایان باسابقه ای چون اعضای موتلفه وقتی در مقابل این پرسش قرار گرفته اند که در ازای حمایت و طرفداری از دولت چه جیزی نصیب شما میشود اصرار داشته اند که هیچ انتظاری از دولت ندارند. آنها در انتخاب وزرا و دیگر سیاستهای اقتصادی و سیاسی دولت نه تنها در قامت یک حزب ظاهر نشده اند که حتی گروه فشاری نیز نبوده اند که بتوانند منافع خود را نمایندگی کنند.
در حال حاضر نیز یک سوال پیش روی ماست دلیل این اظهارات حزب ستیز آقای احمدی نژاد چیست؟

آیا او 13 سال پیش به این باور رسید که تمام قدرت اصولگرایان تجمیع 5 یا 6 میلیون است ؟ آیا او سال 84 که تمامی احزاب اصولگرا در دور نخست از رقبایش ( رضایی ،لاریجانی و قالیباف ) حمایت کردند و تنها هنگامی که کاندیداهایشان از دور رقابت خارج شدند و مردی را به دور دوم رفت که عکسش نه روی پوستر های چند متری تمام قد که روی برگه های سیاه و سفید فتوکپی شده نقش بسته بود از او حمایت کردند بر این اعتقاد راسخ شد که برای پیروزی نه به احزاب با اسامی پر طمطراق که به همان عکس های سیاه سفید نیاز دارد . و آیا به همین دلیل بود که درست در همان زمان صراحتا به کسانی که خودشان را به خوان پیروزی او دعوت کردند صراحتا اعلام کرد " من وامدار شما نیستم ".

او برای پیشبرد سیاستهای خود به مردان سیاسی و بوروکراتهای 27 سال پیش از دولت خود که اتفاقا منتقد آنها هم بود احتیاجی نداشت به همین دلیل به سراغ همکلاسی های خود رفت و رغبتی به بسط حلقه اطراف خود هم نشان نداد به همین دلیل از ریزش نیروهای حلقه های بعدی خم به ابرو هم نیاورد و درست 8 روز مانده به پایان دولت نهم قاطعانه نشان داد که مردیست که هیچ علاقه ای به تمرد وزرایش ندارد اژه ای و صفار و ... را به نقطه اول حرکتشان رساند تا صفار دوباره میهمان صفحه 2 کیهان شود و در سپاه آموزش دهد و اژه ای به تحقیق و تفحص درباره توطئه رقبایش مشغول شود.

اما سال 88 آن مرد ساده که اصرار داشت شبیه مردم باشد و قول افشای تمامی کسانی که بر شاهرگهای اقتصادی این مملکت چنبره زده اند داده بود 4 سال امتحان پس داد.   در این سال یک کاسه شدن احزاب اصولگرا به هر دلیلی – چه مثل مطهری با چشم گریان چه مانند ترقی با دلی مشتاق – برای پیروزی اش لازم بود . اما نبود. او به گفته وزارت كشورش 24 میلیون رای آورد! 24 میلیونی كه معنایی جز این نداشت كه کسانی که سالها بود شناسنامه شان مهری نخورده بود و همیشه تحریمی بودند و ساز مخالف میزدند و به خاتمی هم رای نداده بودند و آرای خاموش لقب گرفته بودند؛ وقتی پای صندوق رفتند نامی که روی برگه رای نوشتند محمود احمد ی نژاد بوده معنایی كه دركش آنچنان برای خود رای دهندگان دشوار بود كه بعد از اعلام نتایج بزرگترین اعتراض مردمی بعد از انقلاب را سامان دادند .

علیرغم تمامی اعتراضها او دوباره فاتح شد و بلافاصله کسی را 4 سال اصولگرایان چون خاری در چشم و استخوانی در گلو تحمل کرده بودند یعنی اسفندیار رحیم مشایی معاون اول خود و با بالا گرفتن اختلافات رییس دفتر خود کرد .
اگر تمام افسانه هایی که دراین مدت درباره مشایی گفته اند به کناری نهیم متوجه میشویم که او نماد استقلال قدرت و قوت محمود احمدی نژاد در برابر دوستان اصولگرایش است . مردی که میتوان از او به عنوان شاهدی برای قدرت داشتن شخص رییس جمهور در ایران نام برد .

اما امروز با گذشت یکسال از انتخابات چرا احمدی نژاد این مواضع را درباره احزاب اتخاذ میکند؟

آیا مدل حکومتی که در ذهن اوست احتیاج به نهادی به نام حزب ندارد ؟ آیا او که بی واسطه میان خلق میرود و پای درد مردم مینشیند و از بوروکراسی و کاغذ بازی سخت بیزار است به مدلی میاندیشد که در آن مردم و حکومتگران بی هیچ واسطه ای با هم در ارتباطند ؟ اگر چنین است آن مدل چه شکلی است ؟ نامش چیست؟ تاریخ بشر چند بار آن را تجربه کرده ؟ آن خلق بی تریبون تقاضاهایش را از چه مجرایی به گوش حاکمان کمالجو میرساند ؟ اگر چننین است آن وقت تکلیف این جمله متفکران علوم سیاسی که در دانشگاهها به دانشجویان یاد میدهند چیست؟ " وجود دموکراسی بدون حزب متصور نیست " اما یک لحظه صبر کنید آیا میتوانیم این مطالبه را از مردی داشته باشیم که هیچ گاه چنین وعده ای به ما نداد است ؟ او كه در سفر استانی خود به فارس رسما اعلام كرد " مردم از شنیدن نام دموكراسی تهوع می‏گیرند ".

ثمینا رستگاری

آدرس مطلب: http://aftabnews.ir/vdcci1qss2bqx48.ala2.html


1389/05/07 

 « تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :