تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - خاموش کردن صدای متفاوت در جامعه نشانه دانایی نیستآفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 9 مرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 خاموش کردن صدای متفاوت در جامعه نشانه دانایی نیست

 

 


علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی:

خاموش کردن صدای متفاوت در جامعه نشانه دانایی نیست

تنوع ذهنی موجب پرتحرکی در جامعه است

 در تفکر اسلامی عقلانیت به عنوان یک رکن محسوب می شود

عقل جز از راه پیروی ِحق به کمال نمی رسد و کار انبیا این است که مسیر را مشخص کنند.

تنوع ذهنی موجب پرتحرکی در جامعه است.

متاسفانه در خیلی از کشورها این حرکت تولید موافق دنبال می‌شود و اگر به هر روشی شما بخواهید صدای متفاوت را در جامعه نگذارید به‌وجود بیاید نشانه دانایی شما نیست.

افرادی هستند که متخصصان نقاد دیگران هستند و هیچ‌گاه سخن خود را مورد توجه قرار نمی‌دهند.

آمریکا هیچ‌گاه از ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران غافل نبوده است و هر جا که توانسته عصبانیت خود از ایران را نشان داده است

حساسیت نسبت به ایران به‌دلیل این است که جایگاه ایران در منطقه ارتقا پیدا کرده است و آنها معتقدند که کشورهای اسلامی باید دست دوم و سوم باشند.

فریادشان بر این ادعا است که ایران سلاح هسته‌ای دارد و این در حالی است که رژیم صهیونیستی که دوست آنهاست از سلاح هسته‌ای برخوردار است و آن را در منطقه تهدید نمی‌دانند.
علی لاریجانی ظهر جمعه در مراسم گرامی‌داشت شهدای منطقه بهرستاق و بزرگداشت آیت‌الله میرزاهاشمی آملی که با حضور یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و شجاعی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان، معاون استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در روستای "لوط" برگزار شد، افزود: برگزاری چنین مراسمی نشان از وجود نوعی قلوب دینی و سیاسی در بین جوانان کشور دارد و نشان می دهد که نقش شهدا و علما در جامعه نقش مکملی است و یک جامعه در فرازهای مختلف هم به روحیه جهادی و شهادت طلبی و هم به روحیه علمی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه بر این اساس است که در تفکر اسلامی عقلانیت به عنوان یک رکن محسوب می شود به فرمایشات امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: ایشان می فرمایند عقل جز از راه پیروی از حق به کمال نمی رسد و کار انبیا این است که مسیر را مشخص کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نشانه نادانی کشمکش با نابخردان است و هر آن جا که کشمکش سایش‌دار به‌وجود آید نشانه این است که عقلانیت وجود ندارد.

وی گفت: از نشانه دانایی این است که نقاد از گفتار خود آگاهی و از اسرار گوناگون در سخنان دیگری داشته باشد و مجال بدهد تا دیگران حرفشان را بزنند.

لاریجانی تاکید کرد: اگر در جامعه‌ای کارخانه تولید موافق به‌وجود آید آن جامعه دیگر جامعه‌ای پویا نیست و تبدیل به جامعه‌ای ایستا می‌شود چرا که تنوع ذهنی موجب پرتحرکی در جامعه است.

وی ادامه داد: متاسفانه در خیلی از کشورها این حرکت تولید موافق دنبال می‌شود و اگر به هر روشی شما بخواهید صدای متفاوت را در جامعه نگذارید به‌وجود بیاید نشانه دانایی شما نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امام حسین (ع) فرموده است نشانه دانایی نقادی از گفتار خود و شنیدن اسرار سخنان دیگران است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در دنیای غرب وجود دارد همین ساختارهای بین‌المللی همچون سازمان تجارت بین‌الملل و صندوق بین‌المللی پول است. این نهادهای بین‌المللی با امکاناتی که در اختیار دارند ابزارهای جنگ با دموکراسی هستند و نمی‌گذارند صداهای دیگر شنیده شود.

لاریجانی با بیان اینکه ما یک جامعه اسلامی هستیم و باید به آموزه‌های دینی خود رجوع کنیم، افزود: گاهی در جامعه خود نیز این رفتار را می‌بینیم و افرادی هستند که متخصصان نقادی دیگران هستند و هیچ‌گاه سخن خود را مورد توجه قرار نمی‌دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تاکید پدرش آیت‌الله میرزا هاشم آملی مبنی‌بر اینکه معارف اهل بیت بسیار مهم است، با ذکر خاطره‌ای از وی افزود: برای ایشان همنشینی با اولیای خدا بسیار مسرت‌بخش بود و به‌دنبال جوی بهشتی نبودند.

لاریجانی با بیان اینکه انسان مومن در مکتب اسلام به اخلاقیات و علم و عقلانیت توجه می‌کند و بر این اساس گام‌های مطمئنی بر می‌دارند‌، گفت: فردی با ایمان است که در مسیر مصلحت حرکت می‌کند و خداوند برایش اطمینان ایجاد می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث پس از انقلاب و توطئه‌های دشمن افزود: آمریکا هیچ‌گاه از ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران غافل نبوده است و هر جا که توانسته عصبانیت خود از ایران را نشان داده است چرا که ارزش کار جمهوری اسلامی ایران در منطقه را می‌داند.

وی افزود: اگر ما به‌دنبال تولید آب میوه و آب معدنی و رب گوجه بودیم این میزان حساسیت نسبت به ایران نبود و حساسیت به‌دلیل این است که جایگاه ایران در منطقه ارتقا پیدا کرده است و آنها معتقدند که کشورهای اسلامی باید دست دوم و سوم باشند.

لاریجانی ادامه داد: آنها فریادشان بر این ادعا است که ایران سلاح هسته‌ای دارد و این در حالی است که رژیم صهیونیستی که دوست آنهاست از سلاح هسته‌ای برخوردار است و آن را در منطقه تهدید نمی‌دانند.

رئیس مجلس همچنین ادامه داد: استدلال آنها نسبت به ایران این است که ممکن است تهران به تکنولوژی سلاح هسته‌ای دست پیدا کند و باید گفت: این چه استدلال مفتضحانه‌ای است که قبل از این که کسی جرمی مرتکب شود آن را مجرم قلمداد کنیم و اینها نشانه بی‌اخلاقی غرب است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان به همکاری میان دولت، مجلس و مردم برای ایجاد آبادانی در مناطق مختلف کشوراشاره کرد و افزود: با ایمان معنوی و دانش و فناوری باید قدم هایی بلند در زمینه توسعه کشور برداریم.


آدرس مطلب: http://aftabnews.ir/vdcaoyn6049nwu1.k5k4.html


1389/05/08 

 « تهیه وَ تدوین: عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :