http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - اصولگرای واقعی دیگران را با دغل‌بازی از میدان خارج نمی‌کند! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ شنبه 16 مرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

 اصولگرای واقعی دیگران را با

 

 دغل‌بازی از میدان خارج نمی‌کند! ...

  

اصولگرایی منهای اصلاح‌طلبی استبداد را درپی دارد/ رفیق بازی قبیله‌ای عناوین ارزشمندی چون اصلاح‌طلبی و اصول گرایی را که مکمل یکدیگرند،به ضد آن تبدیل کرده است/عوامل فتنه و فرصت‌طلب در هر دو جریان سیاسی هستند.
ایلنا : طبق اظهارات چهره‌های سیاسی مختلف، اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در کلیات تفاوتی با یکدیگر ندارند. اصولگرایان پایبندی به اسلام ناب محمدی، پایبندی به قانون اساسی، حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و تبعیت از دیدگاه رهبری را مبنای اصلی اصولگرایی تعریف می‌کنند. این درحالی است که اصلاح‌طلبان نیز دقیقا پایبندی و التزام خود را به تمام این اصول اعلام می‌کنند. بنابراین منشا اختلاف این دو جریان را در امری غیر از کلیات باید جست‌و‌جو کرد.
مشاور پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: انسانی که خود را اصول‌گرا می‌داند، نمی‌تواند با استبداد و یکسونگری و تک صدایی مقابله نکند، همانطور که نمی‌تواند با تهمت، میدان را از دست دیگران خارج کند. اکثریت اصولگرایان واصلاح‌طلبان اصول کلی مردم سالاری دینی را باوردارند.
علی عسگری درگفت وگو با ایلنا درتشریح علت اختلافات بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان، گفت: اگر بخواهیم از روی انصاف و از موضع بی‌طرفانه دراین رابطه اظهارنظرکنیم، لازم به ذکراست که اکثریت اصولگرایان و اصلاح‌طلبان بر اصول کلی و غیر قابل انکار همچون قانون اساسی و نظام مردم سالاری دینی همچون مشارکت مردمی و برابری حقوق اجتماعی افراد، کارکرد مثبت احزاب، قبول رای اکثریت و اینکه میزان رای مردم است، احترام به حقوق اقلیت‌ها، توزیع عادلانه قدرت، نظارت همگانی، قانونمداری و حرمت سرمایه‌های انسانی نظام که مکتب فکری امام (ره) برآن دلالت دارد ،باوردارند.
تنها اشکال اصلی افراط است

وی در ادامه گفت: تنها اشکال اصلی کار به عوامل افراط در هر دو طیف سیاسی مربوط می‌شود که رفتارهای آنان نه با اصولگرایی و نه با اصلاح‌طلبی همخوانی ندارد.
عسگری گفت: مقام معظم رهبری سال‌ها پیش از این در دیدار با نخبگان سیاسی کشور و چهره‌های شناخته شده هر دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب اشاره فرمودند که راه درست اصول‌گرایی اصلاح‌طلبانه است و پایداری بر اصول، از طریق تاکید مداوم ومستمر بر حرکت‌های اصلاحی ضروری است.
اصلاح‌طلبی منهای اصولگرایی، ولنگاری و فساد است
این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: اصولگرایی منهای اصلاح‌طلبی، استبداد را در پی دارد که بسیارخطرناک است. ازطرف دیگر اصلاح‌طلبی منهای اصولگرایی هم ولنگاری و فساد است. بر همین اساس پاسداشت اصول و ارزش‌ها بدون حرکت اصلاحی نه ممکن و نه زیبنده نظام است.
نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: شرط اصلی مساله این است که از نظر راهبردی به انگیزه‌ها، کنش‌ها و واکنش‌ها و به اهداف نظام و مردم مسلمان در این ارتباط ،درست اندیشیده شود.
وی ادامه داد: متاسفانه باند‌گرایی و رفیق بازی قبیله‌ای در شرایط کنونی عناوین ارزشمندی چون اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی را که مکمل یکدیگرند به ضد آن تبدیل کرده است. عده‌ای درعمل به این عناوین ارزشمند پایبندی ندارند. ما باید درعمل معروف‌گستر باشیم و اصول‌گرایی را اصلاح‌طلبی به معنی واقعی کلمه همان معروف‌گستری بدانیم و متوجه باشیم که عدم پایبندی به آن یک منکر اجتماعی است.
مسولان باید پایبند شایسته‌سالاری اجتماعی باشند
مشاور پارلمانی مرکزتحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:کلمه اصلاح در مقابل واژه فساد معنا پیدا می‌کند.صالح در لغت به معنای شایسته است. شایسته سالاری اجتماعی امر مهمی است که در موضوع مهم کشورداری مسوولان باید به آن پایبندی داشته باشند. همانطور که از هدف‌های مهم حکومتی علی (ع)، امنیت در همه ابعاد آن، توجه به اصول و خواسته‌ای انسانی و اسلامی درتعیین نظام ارزشی اصلاحی محسوب می‌شده است.
وی تصریح کرد: قیام امام حسین بنا به سخن صریح آن حضرت برای اصلاح بود. جامعه‌ایی که فاقد نقد و حرکت اصلاحی باشد جامعه مرده‌ایی است.
اصولگرایی از منظر امام حسین (ع) اصلاح معروف گستری و منکر زدایی است. روی همین جهت است که اصول گرایی بدون اصلاح‌طلبی شعار ظاهریی بیش نیست.
اصولگرای واقعی با دغل بازی وتهمت میدان را ازدست دیگران خارج نمی‌کند
این فعال سیاسی اصولگرا افزود:
انسانی که خود را اصولگرا می‌داند نمی‌تواند با استبداد و یکسونگری و تک‌صدایی مقابله نکند. همچنان‌که نمی‌تواند با تزویر و ریا و دغل‌بازی و تهمت میدان را از دست دیگران خارج کند. یک فرد اصولگرا در کنار خدا دوستی، نوع دوست و خیرخواه دیگران نیز هست. علی (ع) به مالک‌اشتر فرمودند که در مقام ریاست از موضع لطف و مرحمت با دیگران برخورد کن برای اینکه مردم یا برادر دینی تو هستند یا هم نوع تو. همانند گرگ درنده با مردم برخورد نکن.
وی تصریح کرد: پس اصولگرایی با اصلاح‌طلبی فرقی نمی‌کند. بلکه با تک‌تازی و اعمال قدرت یکسویه و افراط همخوانی ندارد. اصولگرایی و اصلاح‌طلبی یک حرکت ایستا نیست و با وعده‌های دروغ و سرپیچی از وفای به عهد سازگاری ندارد. اصولگرایی و اصلاح‌طلبی تنها شعار عدالت خواهی نیست، بلکه بر لوازم درست وکارآمد عدالت خواهی مسلتزم است.
عدالت سیاسی از عدالت فردی بالاتر است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی درادامه خاطرنشان کرد: می‌دانیم که بالاتر از عدالت فردی، عدالت سیاسی و اجتماعی در امر حکومت مد نظر است. اصولگرا و یا اصلاح‌طلب هر دو تقدم اصول بر مسائل کم اهمیت را ضروری می‌دانند. این اصول واجد خودسازی و بنده خدا بودن است. رجحان منافع ملی بر منافع جناحی است. خدا محوری در برابر تشکیلات محوری و قانون محوری است. مقابله با ریا کاری است. بهره‌وری مطلوب از امکانات و سرمایه‌های خدادی است. تلاش بی‌وقفه برای آرامش و رفاه جامعه است.
وی افزود: اصولگرایی و اصلاح‌طلبی واقعی، غیرت دینی، دانش و شجاعت در برابر زیاده خواهی زیاده خواهان است. پاسخگویی در برابر مطالبات مردم و بویژه نسل جوان است و با سرکار گذاشتن همخوانی ندارد.
وی ادامه داد: این مفاهیم تلاش برای آزادی‌های مشروع است نه برخورد ابزاری با مردم و جوانان و حتی ارزش‌هایی به مانند حجاب. اصولگرایی در متن خود همانند اصلاح‌طلبی انتقاد‌پذیری را به همراه دارد. رجوع به کارشناسان خبره ، برخورداری از مشورت و استفاده از عقل و خرد دیگران و تلاش برای صلح است.
عسگری ادامه داد: اصولگرایی و اصلاح‌طلبی واقعی در معنویت‌خواهی و نوع دوستی است. به تغییر قرآن: السابقون السابقون، اولئک المقربون‏. نه رابطه‌های ناسالم سیاسی و مدیریتی که الرابطون رابطون،اولئک مرتبطون.
اصولگرایی و هم اصلاح‌طلبی هردو نیازمند بازنگری جدی است
عسگری ادامه داد: لجبازی نه در اصولگرایی و نه در اصلاح‌طلبی راه ندارد. اصولگرایی و اصلاح‌طلبی برای براندازی سیاسی رقیبان، شعار مناسبی نیست. هم اصولگرایی و هم اصلاح‌طلبی هم‌گرایی همه دلسوزان نظام در اندیشه و حرف و عمل را درپی دارد. متاسفانه عده قلیلی انسان‌های غیر خود ساخته با این دو موضوع مهم و ارزشی در میدان سیاست به جهت براندازی رقیب ،سیاسی بازی کرده‌اند.
وی ادامه داد:
به نظر می‌رسد هم عنوان اصولگرایی و هم اصلاح‌طلبی نیازمند بازنگری جدی است. امیدوارم که نخبگان و دلسوزان نظام فرآیند مثبتی مد نظر داشته باشند و اصولگرایی و اصلاح‌طلبی به معنی واقعی کلمه را در کشور و در افکار عمومی فرهنگ‌سازی کنند.
راه درست اصولگرایی اصلاح‌طلبانه است

این فعال سیاسی اصولگرا درمورد لزوم باز تعریف اصولگرایی گفت: در یک فضای آرام، مطلوب و مناسب برای طرح فکر و نقد اصولی فرمایش رهبر را شعار خود قرار دهند که فرموده بودند؛ راه درست اصولگرایی اصلاح‌طلبانه است و بارفتارهای نفسانی و خلاف اخلاق مقابله جدی صورت گیرد و در فضای کاملاً اخلاقی و تفاهم نشست‌های راهبردی برای همرگرایی را مبنا قرار دهند. چراکه در مقابل نظام و مردم دارای عزت و هویت اسلامی کشورمان دشمنان صف آرایی جدیدی شروع کرده‌اند.
وی افزود:
برای دشمن هم عناوین اصول گرایی و اصلاح‌طلبی مفهومی ندارد. آنها برای نابودی کشور، نظام و انقلاب اسلامی وهمان مکتب فکری امام، جمهوری اسلامی و مردم‌سالاری دینی تلاش وسیعی در ابعاد مختلف صورت می‌دهند. هر فرد دلسوزی در این دو جریان می‌تواند مثبت اندیشانه در یک اقدام زیبنده و کاملاً نو طرح فکر کند.
عوامل فتنه و فرصت‌طلب در هر دو جریان سیاسی هستند

عسگری خاطر‌نشان کرد: موضوعی که حایز اهمیت است حضور عوامل فتنه و فرصت‌طلب در هر دو جریان است. به نظر می‌رسد اینها نفوذی‌‌های دشمن هستند که برای جدایی بیشتر تلاش می‌کند نه برای دوستی. فکر می‌کنیم امروز زمان مناسبی برای مرور گذشته به‌عنوان یک تجربه با ارزش است. وضع موجود هم که زیاد مطلوب نیست که باید با نگاه به آینده و دقت درافق نظام وکشور مورد تکمیل قرار گیرد.
مشاور امور پارلمانی مرکز حقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت:
همه با ‌هم باید با رجحان منافع ملی، فکر کنیم. در این صورت میدان از دست نفوذی‌ها خارج خواهد شد، چون اصولا بعضی‌‌ها نان خود را در دعوا می‌پیچند و بسیاری از این‌ها افرادی هستند که حقشان در هر درگیریی محفوظ است.
وی تصریح کرد: کسانی بودند که خود را اصلاح‌طلب می‌دانستند و افراط‌گری می‌کردند و تهمت ودروغ نثار دیگران می‌کردند. الان بر حسب ظاهر آنها اصولگرا هستند و همان کارها را تکرار می‌کنند.
من در بین این دو جریان، معدود افرادی دیده‌ام که نان را به نرخ روز می‌خورده‌اند و برای آنها هدف وسیله را توجیه می‌کند. دیروز اصولگرا، امروز اصلاح‌طلب و فردا معلوم نیست می‌خواهند چه بر سر نظام و روحانیت بیاورند.
عوامل فتنه و تزویر در هر جریان عامل ناکامی نظام است

عسگری تصریح کرد: امروز این افراد از صداقت مسوولین نظام حداکثر سوء‌استفاده را می‌کنند. در درجه اول این دو جریان نیازمند تاسیس بانک اطلاعاتی جهت پالایش نیروهای موجود و شناسایی چهره‌های حقیقی است. در عین حال مهم است که چون این تشکیلات رنگ حزبی و تشکیلاتی بخودش نگرفته، باعث شده که در بین هر دو جریان نفوذی‌هایی باشند که عمدتا به‌ عنوان پیاده نظام کشور عمل می‌کنند.
وی ادامه داد:
اگر دلسوزان نظام نتوانستند تاکنون نتیجه مطلوبی بگیرند، به علت عوامل فتنه و تزویر و ریا در هر دو جریان بوده است.

   

لینک مطلب : http://risheh.com/view-4558.html
 

 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :