تبلیغات


http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
http://img.tebyan.net/big/1390/09/20111126123721510_moharam-12.jpg
امام خمینی: همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند.

/ باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...) - معیار، همین شعارهای صدتا یک غاز است! ...آفـتـــاب در زنـجـیـــر! ... (اگر از آفتاب بیم نداشتند ، هر شمعی را گردن نمیزدند! ...)نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 مرداد 1389 توسط عـبــد عـا صـی

 

   معیار، همین شعارهای صدتا یک غاز است! ... 
به درستی یا نادرستی سخنان مشایی و واکنش منتقدانش کاری ندارم. چیزی که فعلا می‌خواهم به آن اشاره کنم اهمیت گفتار و رفتار است. ظاهرا منتقدان هیچ کاری به عملکرد دولتمردان ندارند. یعنی کافی‌است جناب مشایی با همین کارنامه‌ای که دارد سخن نگوید.

آیا مشکل مشایی فقط حرف زدن است؟

 بعید می‌دانم در این صورت یکی از همین منتقدان به رفتار ایشان متعرّض شود. حتی می‌توان صورت دیگری را هم تصور کرد یعنی آقای مشایی اگر با همین شیوه و عملکرد، سخنانی باب میل منتقدانش بگوید وبا همان ادبیات درباره اسلام و ایران و انقلاب اظهار نظر کند نه تنها هیچ اعتراضی متوجه او نخواهد شد بلکه در شمار نیروهای متدیّن، انقلابی و ارزشی در خواهد آمد؛ نیروهایی که دیگران باید از ایشان سرمشق بگیرند. در حاضر خیلی‌ها متوجه این موضوع شده‌اند که اصل و اساس است شعار است و نه عملکرد.

برای نمونه مدیران سینمایی دولت دهم را ملاحظه بفرمایید. بعضا فیلم‌هایی را مورد حمایت قرار می‌دهند که در ابتذال و سطحی‌نگری و لودگی رودست ندارند اما وقتی پشت تریبون‌های رسمی قرار می‌گیرند در ستایش فیلم‌های ارزشی سینه چاک می‌دهند و همه پیشینیان را متهم به انحراف و ابتذال می‌کنند. باور بفرمایید اگر عطاءالله مهاجرانی ذره‌ای از هوش و فراست احمد مسجد جامعی را می‌داشت هیچ وقت کارش به این جاها نمی‌کشید.

در زمان وزارت اقای مسجد جامعی اتفاق ویژه‌ای رخ نداد و کماکان در بر همان پاشنه‌ای می‌چرخید که در زمان وزارت جناب مهاجرانی. مشکل مهاجرانی بیش از آنکه به عملکرد او برگردد به حرف‌های ناپخته و نسنجیده‌اش برمی‌گشت. حرف‌هایی که گزک به دست منتقدان او می‌داد تا بتوانند او را به هر چیزی که دلشان می‌خواهد متهم کنند. یکی از منتقدان ظاهرپرست او زمانی برای تحریک احساسات مذهبی مردم نمایشگاهی از تصاویر خانم‌ها را که بر روی جلد نشریات منتشر شده‌ بود در بهشت زهرا به نمایش گذاشت تا به دیگران بقبولاند وزیر ارشاد دولت خاتمی از عوامل تهاجم فرهنگی است.

آن منتقد ظاهرپرست بعدها فیلمی به ظاهر ارزشی ساخت که هنرپیشه‌های ظاهر شده در آن روزگاری از منظر او مظهر فساد و فحشا به شمار می‌آمدند. هیچ‌کس از آنهایی که باید به او معترض می‌شد هم به او معترض نشد. چرا؟ چون منتقد ظاهرپرست کارش را خوب بلد بود. او اگرچه در عمل فیلمی مضحک و ضد ارزشی ساخت اما همچنان در شعار مدافع ارزش‌ها بود. او خوب فهمیده بود آنچه معیار است همین شعارهای صدتا یک غاز است. بگذریم.

جان کلام اینکه هیچ‌کس از عملکرد آقای مشایی سخن به میان نمی‌آورد. حرف هم که حکم باد هوا را دارد. با یک معذرت‌خواهی و توضیحات اضافه این ماجرا هم ختم به خیر خواهد شد. فقط یک نکته را متوجه نمی‌شوم؛ مشایی آدم باهوشی به نظر می‌رسد و بعید می‌دانم آنچه را من متوجه شده‌ام او درنیافته باشد. آیا تعمّدی در بیان سخنانی از این دست دارد؟


نشانی مطلب:  http://www.khabaronline.ir/news-82487.aspx

1389/05/17

 

 

« تهیه وَ تدوین : عـبـــد عـا صـی »

 
درباره وبلاگ
گر در طلب لقمه نانی ، نانی /

گر در طلب گوهر كانی ، كانی /

این نكته رمز اگر بدانی ، دانی /

هر چیز كه اندر پی آنی ، آنی ...

مـــولانـــا

===============

امام خمینی:

همه باید نظر خودشان را بدهند /

و هیچ کدام هم برایشان حتی جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. /

باید وقتی می فهمند، اظهار کنند. /

این موافق هر که باشد ، باشد ، مخالف هرکه هم باشد ، باشد. /

( صحیفه امام،ج13،ص102)

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :